Adsense nova vrsta oglasa Offerwall oglasi (reklame)

Evo opet kolege od mene još jedna vest ili da kažem mogućnost zarade od adsense oglasa (reklama).

Adsense je pustio nove Offerwall oglase sad za sad u BETA fazi su.

Ovi oglasi novi, su dostupni za mali broj adsense naloga /računa. Ne znam koliko vas kolega koje imate adsense dobilo ove Offerwall oglase za testiranje ali se nadam da je barem neko još osim mene dobio tu mogućnost.
Bacite pogled na svom adsense nalogu/računu u deo “privatnos i poruke” pa vidite dal imate tu opciju.

Ubaciću vam screenshoot sa adsense maila za one koji nisu dobili ove beta oglase (reklame) da vidte o čemu je reč i naravno link do kako to funkcioniše

A evo i linka do adsense objašnjenja za offerwall reklame (oglase)

zaboravih dodati i ovo

Koliko sam skontao nekakv kod dodatni ne treba ko ima integrisan onaj adsense kod za autoads reklame na sajtu

1 Like

Ja sam dobio mail. Po meni je risky i za to treba imati visoko kvalitetan sadržaj i takav da ljudima stvarno treba ili ih zanima.

Nadam se da ima mogućnost experimentiranja na manjem broju posjetitelja

2 Likeova

Pa evo ja sam već ubacio to jest, pustio u opticaj pa ću videti da li ima nekakvog efekta po pitanju zarade. Trenutno sam samo isključio ove vinjete na sajtu jer ne znam kako bi to sve funkcionisalo uz vinjete još uključene .(Ne bih da sad preopterećavam s reklamama previše)

Uglavnom interesatno izgleda kada se ovo sve pročita. Bilo bidobro da ima negde da se vidi i izveštajima dal je bilo kakvih pregleda ili klikova,.Verovatno neće biti jer je u test fazi a možda ni oglasa u nekoj većoj količini

Meni je zarada pala 10x od kada su presli na cpi umjesto cpc imao sam izmedju 10-20€ dnevno, sada imam i vise posjete a zarada 1-5€
Jel to normalno?

Kod mene je više manje ista, ili malo veća, tipa 5-10%.

Meni je pala zarada otkad poboljsavaju zaradu za 19%.Ad manager me spasava.Nisam dobio mejl a nisam ulazio na adsense da vidim imam li te nove oglase.

A da li pustis auto pozicije ili ih manualno ubacis na mjesta gdje zelis?

Zamolio bih kolege da ne idu u offtopic. Ako pričate o zaradama imate temu o tome ovde

Kako rekao sam napravio sam offerwall reklamu/oglas, pravljenje poruke za reklamu je slično onome što ste pravili za poruku o debolkadi reklama na sajtu . S tim da možete ubaciti svoj tekst kakav želite tamo nekom posetiocu kojem iskoči ta reklama i vremenski podesti od 1 sat pa do sedmice dana a može i posebni URL LINK da se doda pa na samo tom linku da se pojavljuje offerwall,

Ovi novi adsense oglasi su mi skočili su mi dva puta pojavljuju se i na mobilnoj i na desktop verziji. Reklame koje su mi tad išle bile su oko 4 sekunde duge .Verovatno postoje i duže.

Takođe postoji i izveštaj al taj izveštaj je u word dokumentu i totalno je zbrljan , hoću reči konkretno ne mogu da vidim ima li kakve zarade klikova ima.

Jedino zabrinjava koliko će to možda ako zažive da utiču na posetioce. Da li će ih odbijati sa sajta ili će na neki način pružati podršku vlasnicima sajtova to jest publisherima
Al pošto je beta verzija (ako zaživi) verujem da će biti nekih poboljšanja ali i zarade bolje.