Adsense pitanje hitno

Nije valjda da je to ovako lose kako se meni cini i da sam pravi amater. Imam adsens odavno i vezan je za googl nalog. Ja sam na drugom gugl nalogu prijavila neke novije sajtove i postavila reklame i normalno se vrte rekla neka 2-3 mjeseca. Jel necu dobit zaradu jer nije autorizovano vlasnistvo ovih sajtova sa nalogom dje mi je adsens. Dosao mi je cek za oktobar manji nego sto sam ocekivala pa mi je ovo palo na pamet. Koza sam jel da? propade mi 2 i po mjeseca jel da?

Objasni malo detaljnije jer ja nis ne kuzim ? Sta ti znaci "adsense nalog " ? Account ili sta ?

imam dva gugl akaunta. na prvom je adsens na drugom je suv nalog nista. ja sam napravila nove oglase na prvom nalogu, ali sam prijavila sajtove na drugi nalog u webmaster tulsu. i na te sajtove stavila adsens.

What happens to sites I don’t authorize?

If a URL displaying your ad code is not on your list of authorized sites, ads will still show on that URL, and impressions and clicks will be recorded. However, advertisers will not be charged, and you will not receive any earnings for that site.

jel ti jasno sta sam uradila. jesam se zajebala malo?

Webmaster Tools nema veze sa isplatom AdSense zarade.
Autorizacija koju spominješ se radi u AdSense accountu i nema veze sa Webmaster Tools.

znaci nisam nista pogresno uradila. A o kakvoj je tu autorizaciji rijec posto ni tu nisam nista autorizovala :slight_smile: hvala na brzoj pomoci i odgovorima

To na koji si ti webmaster account prijavila siteove nema nikakve veze.

U samom Adsense nalogu imas da autorizujes sajtove, ali mislim da to nema veze sa google adsens zaradom, bar meni nije pravilo problem.
Imam nekoliko sajtova, 2 su samo autorizovana, a ono sto pise da je zaradjeno od onih koji nisu autorizovani ide u obracun ceka.

I ja sam dobio isto ovakvu poruku o autorizaciji stranica. Postavio sam reklamu na 6 blogova koje koristim i jedan website koji održavam. Prilikom autorizacij sajtova sam naveo sve blogove i tu stranicu koju održavam, međutim i dalje mi stiže ista poruka (kao kod anja1).

E sad pojavila mi se i stranica koja nije autorizovana, u listi pored- draft.blogger.com.

U nekim guglovim grupama kažu da ju ne označavam kao pozitivnu već da ostavim tu gdje jeste i zanemarim poruku Adsensa.

Kakva su vaša iskustva?

evo gledam na adsens nalogu oznacena je opcija allow any site to show ads for my account.

jel to znaci da ne moram dodavati i autorizovati sajtove, jel to znaci da je sve ok?

Meni je apsurdno što sam ja u početku, u neznanju naveo da sam vlasnik blogova (kao što to i jesam) i te stranice koju održavam i autorizovao te stranice prije par dana, da bih dobio nebuloznu poruku od njih.
Na nekim blogovima sam imao 4 reklame, a u par postova 5 reklama, ali sam ih evo obrisao i ostavio na 3, pa ću čekati da vidim ima li to veze. Izgleda se zamajavam(o) nekim njihovim bagom.

allow any site to show ads for my account ostavljate li ovu opciju ili oznacite i dodate svoje sajtove. primjetila sam da se moja reklama vrti na dva sajta koja nisu moja koja su bas spam sajtovi, ali ima 2-3 posjete dnevno samo i nema klikova. jel trebam mijenjat opciju i stavit da mi se reklame prikazuju na samo sajtovima koje dodam.
ne da sam se uplasila kad sam procitala ono o autorizaciji. mislila sam na verifikaciju sajta u webmaster toolsu a to je nidje veze sa ovim. nego sad kad lakse disem ( fala na brzim odgovorima i pomoci ) jel se trebam brinut zbog ova dva sajta (u zadnih 15ak dana imaju po 15 pregleda bez klikova). pogledala sam istoriju i pored ova dva pojavljivalo se jos 4-5 stranica na kojima su se prikazivali moji oglasi. yasni.com webcache i par nekih spam sajtova

Kako sam ja maloprije razumio u nekim guglovim forumima, tebi će teći statistika, ali u slučaju da na ta 2 sajta neko klikne na reklamu, zarada će biti poništena.
Opet nisam ni ja pametan šta i kako.

Ja sam čekirao ovu opciju Only allow certain sites to show ads for my account i u praznom prostoru dodao svoje blogove i stranicu.

pa lijepo i sasvim jasno pise sto ce se desiti

If a URL displaying your ad code is not on your list of authorized sites, ads will still show on that URL, and impressions and clicks will be recorded. However, advertisers will not be charged, and you will not receive any earnings for that site.

koji dio nije jasan?!

1 Like

Site authorization is an optional feature that lets you authorize specific URLs to use your Google ad code. URLs that you don’t include in the list of authorized sites will still show ads and report clicks and page views, but you won’t generate earnings from them.

Kaze na Settings -> Ads & Authorization

Znaci, samo ako je to checknuto, onda se svi oni koji nisu navedni nece obracunat, a briem ni prikazivat.
Radi jednostavnije uporabe defoltno je iskljuceno to na svim accima kolko sam imal prilike vidit.

A jel ti odgovara iznos na ceku s finalized earnings?
Meni su npr u October druknuli 707€ dolje s ceka :smiley: Bad month.

da, to sto su ti skinili 700€ je slucajnost?
pa jebote, ako jasno pise da moras autorizirat site da dobijes lovu, onda moras autorizirat site…

i kao sto pise[quote=“nosf, post:14, topic:10966”]
will still show ads and report clicks and page views, but you won’t generate earnings from them.
[/quote]

ne kuzim cemu cudjenje, izmisljanje i pravljenje blesavim?!

Decok, manje kofeina. Nekak si mi napet, za jedno popodne.

Briem da ti pricas o case-u gdje se allow access radi, kad se npr shera adsense acc na nekim sajtevima tipa wix i to, ili kak se vec zovu svi takvi, hub pages i stuff. A mozda djevojka nije bas na to mislila. Not sure, though.

pa ako je djevojka dobila odgovor od strucnih osoba, a ne onih koji nagadjaju sto je i kao je, koji si i ti citirao, a koji sasvim jasno, bez ikake dvosmislenosti kaze sto se i kao treba napraviti, i sto ce biti u slucaju da se to ne napravi, cemu onda sibanje mrtvog konja?

evo, jedan radikalan prijedlog… zasto ne bi probala napraviti to sto su joj i rekli in the first place?!

niko mi nije nista rekao nego sam procitala na adsens blogu. uglavnom ako stoji allow any site to show ads for my account (ovo je defoult oznaceno) ne treba se autorizovati nijedan sajt. izvinjavam se sto sam svojim neznanjem izazvala pometnju, ali me frka velika uhvatila.

i za kraj pitanje jel rizicno drzati allow any site to show ads for my account?

pa tvoja lova je u igri, ja nemam nista od toga… ali sto te kosta i koliko ti treba da autoriziras sve siteove? nista
i onda 100% sigurno znas da nije problem eventualno s nekim od tvojih siteova, i ne iznenadis se neugodno kad ti ne sjednu pare za xy mjeseci.
cemu traziti neki zaobilazni put i ici glavom kroz zid? bug na googleu?! :smiley:
da to je bug, kacio bi milione korisnika i milione stranica, i tuzbe bi pljustale i lijevo i desno jer su to ogromni novci u igri i takav neki bug koji svojevoljno nekome skida 100-200-10000€ bi bilo nesto jebacki kriticno i znalo bi se za taj “bug”

rizicno je jedino ako ti neki od siteova krsi uvjete, sto mozes saznat brzo i bezbolno ako ides autorizirat site. Da radim sebi to, sigurno bi to napravio jer se ne bi zelio neugodno iznenaditi prilikom isplate, ali to je moje razmisljanje

logicno razmisljanje, u pravu si. a sta je sa bloggerom kako tu autorizovati sajt kad mu se domena mjenja u zavisnosti od posjete npr mojblog.blogspot.com se pretvara u mojblog.blogspot.de ako je posjeta iz njemacke, nije da imam nesta veliku zaradu od par blogova ali neka ih. moraju li se autorizovat sve domene .de .au .es ili je dovoljno samo autorizovat mojblog.blogspot.com

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact