Adsense - pomoc HITNO

Pozdrav poštovani članovi foruma

Imam jedno pitanje. Ako vam nije problem da izdvojite par minuta i da mi odgovorite.
Na adsense dashboard mi se pojavilo ovo: http://prntscr.com/35543t
Znaci pise poslednja isplata, i pise kada je poslato. Moje pitanje je za koliko od prilike dođe ček
jer sam stavio ono 15 e brzo i sigurno da stigne pa prvi put koristim tu opciju?
Na mail mi nije stiglo da je isplata poslata…

Takođe mi je adsense obustavio prikazivanje oglasa na stranici, nije banovao nalog ali je samo obustavio. Imao sam malo golotinje, pa kako da ponovo vratim uklonio sam sve sto je bilo sadrzaja da i malo lici na nesto za odrasle… U pitanju je news portal.

Zavisi, ja sam maksimalno cekao 15 dana preko express usluge od 15 evra, inace za nekih 7 radnih dana stize! Pozvace te DHL telefonom kad bude stiglo… Ako te nije banovao mozes unovciti taj cek, ali ako te je google banovao, cak i da ti stigne cek cisto sumnjam da ga mozes unovciti.

Nije me banovao, rekli su mi na mail da je ugaseno samo prikazivanje na sajtu, a nalog je jos aktivan i nije banovan. Izbrisao sam par clanaka gde je bilo golotinje.

Onda 100% nemas problema nikakvih sve stize bez problema :smile:

Kod osigurane exprees usluge dobijas i DHL kod za pracenje, tako da na sajtu DHL-a mozes videti kako putuje tvoj google cek ! :smile:

a gde se moze videti taj kod za pracenje?

Pogledaj pod detalje o uplati ! Ovo vazi samo za one koji placaju 15 evra za brzu osiguranu uslugu!

http://www.dodaj.rs/f/47/PV/SjlPGxp/dhl-kod.png

1 Like

imao sam slican problem i nisam mogao da unovcim cek…tako da moze biti do kraja neizvesno. Ipak javi sta se desilo

Javicu vam sta se desi…
Nije mi banovan adsense nalog nego privremeno ugaseno prikazivanje oglasa na stranici dok ne sredim sve (vec jesam) samo trebam da ih support.

kod mene na adsense nalogu ima sve osim ovo “tracking number”

a platio sam 15e za sigurni cek

Doci ce i tebi meni je isto tako bilo, tek danas dobio kod.
A sto se tice ovoga sto su mi obustavili prikazivanje oglasa na stranici oni su mi posle toga poslali cek u DHL. Vjerujem da ću moći unovčiti.
Koliko treba od prilike vremena da dodje ček?

pre pogledah, kad videh kood za pracenje

Dosao mi je cek juce, ali treba 30 dana da isplate mi cek u banci jer prvi put naplacujem cek.

1 Like

extra! Gledaj da se prebacis na wire

Evo juce mi je dosla ta opcija, prebacio sam odmah.
Samo jos pokusao sam da kontaktiram google adsense jer mi je onemogucio prikazivanje oglasa na jednoj stranici nije banovo nalog ali nesto kao gresku izbacuje.
Obrisao sve sto krsi pravila…

samo budi uporan i ne ponavljaj iste greske. Mi u Srbiji cak imamo neki 0800 broj za podrsku, ja sam ih zvao par puta i nista…

Jel se može jedan devizni račun upisat na 2 adsens računa za wire transfer?

Resio sam ono sto mi je zabranjen prikaz oglasa na sajtu.
ponovo mi je odobrio…

Je zna ko zašto mi Adsense govori da stranica ne zadovoljava uvjete i ne mogu postaviti oglase na nju?
Radi se o: jeftinimobiteli.com

Može biti više razloga, ali najvjerojatnije je u pitanju kombinacija više razloga zašto ti odbijaju adsense na stranici. Čisto sumnjam da je u pitanju ljudski faktor pri odobravanju adsensa na određenoj stranici, pa je najvjerojatnije njihov algoritam jednostavno procjenio da je tako, što je u tom slučaju poprilično sigurno dobro donesena odluka.

Najbolje da pogledaš detaljno njihove odredbe i uvjete.

Ulogu može igrati i starost web stranice. Koliko ima mjeseci? Ako ima manje od cca. 6 mjeseci, odbitak adsensa bi mogao biti shvatljiv u tom slučaju. Naime, iako Google izričito specificira rok čekanja za Adsense samo za Indiju i Kinu, ne negira postojanje sličnog roka čekanja i za ostale zemlje ili za web stranice koje njihov algoritam procjeni kao rizične za oglašivače, već se čak i da naslutiti da tako nešto slično i postoji i za ostale.

Pogledaj: http://www.techulator.com/resources/9134-Websites-blogs-wait-6-months-before-applying-AdSense.aspx