Adsense preloša zarada i klik

Pozdrav, da li je ovo svima ili samo meni?
Inače na portalu imam svaki dan oko 60.000 posjete, i svaki dan do nekog petog ovog mjeseca sam uzimao po 20-25€ sa tom posjetom, ali od petog, ovo nije normalno, za 5 dana sa posjetom od oko 250 000 sam uzeo maksimalno 30€, da li je ovo svima ili samo meni? RPM mi ne prelazi 1, ctr koji mi je prije bio preko 20, sada je 5 i unatoč tome što se dizu pregledi on spada, također o cpc da ne pricam, 0.01€…

Da li je svima ovako i da li šta popravljaju namjestaju ? šta se dešava?

domace/strano? izvor posjeta?

Domace drug…

fb stranice

popravice se, ljeto je zeznuto, dosta se ljudi zali

Svako ljeto je isto… zasto se ne zalite pred Bozic ili Novu godinu :blush:

CTR preko 20 sa posjetom preko fejsa??

Baš tako drug, imam baš puno posjete :slight_smile:

To je uobičajeno preko ljeta kao sto je uobicajeno isto tako da bude poslije Bozica.

Ljudi su na godisnjima i nema tko gledati reklame te isto tako oglasivaci se ne oglasavaju toliko puno kao na primjer u 6 mjesecu prije ljeta i malo prije Bozica (11. i 12. mjesec)

1 Like

Koliko je star sajt? Ako je star par mjeseci onda su ti sveli ctr,cpc i rpm na normalnu mjeru,jer svakako nije normalno imati ctr od 20 %.

neko ovdje reče da svaki mjesec mijenja domenu, kada je facebook posjeta u pitanju to se tako radi ja bih rekao

Kako misliš nije normalno imati CTR 20%? Misliš na impression CTR?

Mislim na ctr iliti click through rate,koji ako je 20 posto znaci da na sto posjeta imas 20 klikova na reklamu,sto je skoro pa nemoguce. Normalan ctr je 2-3 posto.

Da, to je ok. Pomislio sam na impression CTR. Pošto ovaj CTR nije ni blizu 20% :slight_smile:

Za razliku od prosle godine od 1. januara do 25. septembra, imam za oko 2800 klikova vise, ali je zarada manja :slight_smile:
Cena klika je manja.
Jel ima nacina da se sklone oglasi koji daju manju cenu klika?
Da, radi se o sajtovima za Balkansko podrucje.

Ista situacija i kod mene. Ocaj nad ocajima, cpc mi je kao na nekim copy paste sajtovima…Vidia sam nekad da mi zna biti npr na pocetku dana i manje od 0.01, krene 4 klika lupan a ja zaradia 0.03…

Kod mene se vratio na standardni nivo, čak ide i do 0,1… a “niša” - opšta :slight_smile:

A jesi li nesto petljao, isprobavao, ili samo od sebe?

Namjerno nisam nista htio dirati kada sam vidio da se svi tuzakaju na AdSense reklame.

Cekao sam da vidim da li je ovaj put u pitanju samo dio godine kada ima manje oglasivaca, kada je ljeto i kada svi manje koriste internet (iako ga imaju na mob.)

I tako je i bilo… :slight_smile:

AdSense koristim vec vise od 10 godina, probao sam i sam sve sto je iko ikada napisao na ovom Forumu, tako da sam u dobra doba u toku sa svime sta se zapravo desava s tom mrezom.