Adsense reklame, fake članci, crypto, prevare i ostalo

Da li je ovo moguće?

Ja fakat nemam riječi…
Da li se i jedna institucija u ovoj prokletoj državi bavi ovakvim i sličnim prevarama ?

Link vodi ovdje

Ostao sam bez teksta :slight_smile:

Gdje ti živiš ako si na ovo ostao bez teksta. Naravno da se niko ne bavi tom problematikom, kad u tim institucijama sjede ljudi koji veze s vezom nemaju, a opremu/tehnologiju koju koriste koristio je hitler u WW1.

Ljudi svakodnevno sjede i smišljaju način kako prevariti. Ne možeš ti osvijestiti debila koji misli da se na internetu može lako zaraditi 100$ dnevno bez nekog znanja. Unesi broj kartice i pare će same da liježu :slight_smile: Hoće, al’ u k…

Nisam nikada pokušao “nepravilno” postaviti reklamu od Google-a na svoju stranicu, a pogotovo da nekoga prevarim na neki način i da poslije toga mirno zaspim.

Koristim adblocker na svim uređajima, reklamu nisam vidio posljednjih 10 godina :slight_smile:

Izuzev’ kada klijent traži da promjenim pozicije reklama na sajtu te ugasim adblocker da vidim da li je ispravno sve podešeno :slight_smile:

Naravno toga će uvijek biti, ali ovako direktno ići na osobu koja je “medijski popularna” do sada nisam vidio i vjerujem da su iza ovoga ljudi sa našeg područja, jednostavno ne razumijem kako se ne plaše “zakona” ako ga ima uopšte u ovoj državi…

samo prijavljivati i to je to, domaci nece odradit nista

Odakle ti informacija da to rade naši ljudi?

Ne bi reakao da to rade naši ljudi, početna na arapskom, pogledaj malo hosting i whois.

Te stranice se samo prevode i ubacuju naša imena. Imaš sad botove što spamuju balkanse portale i fb stranice sa nekim kreditima…

https://www.techarp.com/internet/crypto-boom-scam-alert/

Evo na ovoj stranici imaš još primjera.

zamolite nekoga ko ima adplexity nalog da vam da pristup pa cete vidjet sta sve ljudi rade … mozda je vama neobicno kada vam iskoci ovakva reklama ali milioni ljudi ovo rade na vecini ad mreza

klepali su pare prije par godina preko reklama na mobilnim telefonima … covjek klikne na jedno dugme pretplati ga na neki servis, nabiju ljudima racun za telefon … zrtve skontaju tek kada im stigne racun … bukvalno krali pare od ljudi … to se radilo uz presutnu saglasnost nekih telekoma, pogotovo u LATAM zemljama a bgmi i u EU … advertising mreza ce zastititi svakoga ko joj generise konverzije, do odredjenog iznosa moraju da postuju pravila, ako predju iznos pravila prestaju da vaze, ako treba i personal manager ce, na svoje ime, prati pare preko crypta za njih …

prevare u marketing svijetu su svakodnevne i vecina to radi … neko slabije neko jace, ovo ne treba da vas cudi

Ne nađoh zgodnog posta pa reko prikaćiću ovde (nekako mi se učinio najlogičnijim)
Gledam danas statistiku na adsesne nalogu (računu) kad tamo gde stoji “Balance”
Kod mene stoji “Balance” u mniusu :joy: od kad imam adsense prvi put vidim ovo Greška ili stvarni minus ne znam dal je!
imam minus

i meni se to desilo prošle godine ima fotka na forumu

1 Like

znači nisam jedini koji “duguje” googleu :smile:

Često se desi da naknadno obračunaju neki “nevažeći promet” iz predhodnog mjeseca

1 Like

Dešavali se nekom da ga taguju u google drive za btc i onda dolazi notifikacija?