Adsense - veliki pad RPM zarade

Znam da postoji opća tema o Adsenseu, ali ovo mi se čini kao velika stvar, odnosno bar meni je. Sve što sam gradio zadnjih 15 godina na Adsensu, inače 90% zarade od firme samo jedan dan propalo. Nisam niti naslućivao da je tako nešto moguće.

Dakle riječ je drastičnom padu zarade od Adsensea. Ne pričam o jednom danu, već sada mjesec dana i rješenje se ne nazire. Samo jedan dan padne RPM na dno. Posjeta je tu, klikovi su tu, a zarade nema. Već se o svemu na veliko piše, nisam jedini, a više o temi:

https://support.google.com/adsense/thread/260988486?hl=en
https://www.reddit.com/r/Adsense/comments/1c51ogr/my_adsense_rpm_nosedived_overnighti_need_help/

Da li vi imate ovih problema? Javite se i ako nemate (a imate veliku zaradu/traffic da vam ne oscilira kao početnicima).

Imas najbolje rjesenje ukloni ih skroz i dodaj druge reklame adsens na sajtovima je proslost propali su i nema leba od njih

Isto je i kod mene al cini se da se zadnjih dana ipak pocelo popravljati…

Imaš pad od 60-70-80% ?

Mislio sam da će biti veći response na ovu temu, očito nitko drugi nije zahvaćen… :thinking:

Ja sam još prošle godine pisala o padu zarade. I nikad se nije digla kod mene. Jeste i da je pao domet s facebooka jer odatle mi dolazi posjeta, ali nije pala toliko da ne mogu ni pola eura dnevno zaradit. Plus što analitika ne prikazuje kako treba, plus što ni adsense ne da novac, valjda rade u “talu”. :joy: Nešto poredim, više zaradi jedan oglas od native media koji je tek poslije objave, nego 3-5 adsense oglasa u objavi.

1 Like

Pisao sam ja ovde AdSense zarada općenito - #1517 od Goci

u ovoj temi na forumu

Baš o tome kako se ljudi publisheri u celom svetu žale kako im je zarada opala nekima od 30 pa čak i do 90% kada su iz adsensea počeli primenjivati CPM uz CPC

Evo danas konkretno kod mene (mada ne koristim čisti adsense već ad manager ) stanje je užasno :hushed: po pitanju CPC znači…ni za kifle danas i prošlih dana…Zarada još pada na dole od 40% i ne znam šta da radim, neko će reći menjaj mrežu znam da to mogu ali meni je adsene najviše donosio zarade

Buvkalno su sa ovim CPM modelom zarade uništili ljude to jest publishere ali i advestere… Ovome se kraj ne nazire pitanje je samo kad će da ovo preraste u globlanih s.h.i.t a već jeste…

Da li će CPC ili ovo sa CPM poravti niko ne zna možda hoće ali će proći vremena za to vreme izgubsmo silnu zaradu…i mi ali advesteri zarad reklama

1 Like

Da li se tebi zarada vratila na staro ili bar popravila nešto?

Kao što na pisah gore prošlih dana…zadnje dve sedmice zarada je pala gotovo za 40 % a ove sedmice još za 10%. Znači zarada mi pad niti se vraća niti popravlja…I nikad slabija od kad imam adsense nalog znači 16 godina.

Također isti slučaj pad sa 15€ dnevno na jedva 1€ traffic i klikovi isti kao prije. Definitivno se treba odreći google-a i preći na nešto drugo ako tko ima dobru alternativu za podjeliti neka da savjete

1 Like

Evo ga, od danas, kako stoje stvari, palo je skroz.
Pitanje je da li će biti 1evro danas.

1 Like

Kod mene danas, kao da nemam reklama na sajtu gotovo ništa… :roll_eyes: Što reče kolega daj bože 1 il 2 evra danas da zaradim kako je krenulo…
Prosto…ne razumem google i menadžerstvo adsense tima da kad nešto ne valja mesec dva da odma vraćaju na staro ili nešto menaju na bolje.
Ovako svi publihseri su kao lab. pokusni kunići.! :rage: s njihovim tupavim eksperimentima sa oglasima.

Zanimljivo,neki su išli dotle da su pisali i poslali email ovim glavonjama u EU u vezi transparetnosti adsensea prema publisherima i sa ovim padovima zarade

https://support.google.com/adsense/thread/260988486?hl=en&msgid=270863642

2 Likeova

Posjeta je vise manje konstantna, a zarada je drasticno pala. Da li se oporavlja? mozda malo.

2 Likeova

Ne vidim ja tu pomaka.

Tko zna sta stoji iza ovoga

Očito nas ima dosta pa je čudno da Google ne primijeti pad svoje zarade jer mnogi su maknuli oglase, a drugi zarađuju sitniš. Službenog odgovora nema i cijela situacija je čudna…ne znam što drugo reći.

1 Like

Pa jasno je da nešto nije normalno budući da zadnji Google core update traje evo već 52 dana i mislim da je to rekord.

Zanimljivo je vidjeti kako je na početku krivulja zarade “iznad” krivulje prikaza, da bi onda bila kratko u egalu i nakon toga počinje tonuti da bi se na kraju prizemljila.

Toliko o AdSensu.

1 Like

jucer objavili za prvi kvartal zaradu 20% vise u usporedbi s proslom godinom tako da pad je samo kod publishera ocito…

2 Likeova

Problem je što će se svi javno žaliti pa slušamo žalopojke na sve strane. Oni koji trljaju ruke jer imaju povećanje zarade mudro šute. Što je i razumljivo.
Problem je kod publishera, ali ne svih.

“Dok nekom ne smrkne, drugom ne svane.”

1 Like

I ja sam vidio komentar na adsense help forumu da nije kod svih, ali bar da se zna gdje je greska