AdSense zarada općenito

Ovako izgleda pad kod mene, od sredine 2 mj., da li je netko uspio nesto ucitniti po tom pitanju?

vidim da se dosta ljudi žali i izgleda da su pogođeni oni koji imaju automatic ADS na stranici.

klikni na reklamu pa vidi dal te prebacuje na reklamu, ili moras jos jednom kliknut

prebaci odmah na reklamu :slight_smile:

izbaci privremeno auto ads ostavi ako koristiš vinjete i bočne oglase pa vidi dal će se stanje šta popraviti.
Pokušaj da po nekoj svojoj proceni izbaciš -blokiraš reklame na koje sumljaš da ti donose malu zaradu,kao što napisah već jednom pokušaj da blokiraš advestere koji imaju po 50 rekalama na sajtu

PromenI raspored reklama na sajtu ili da ubaciš neke nove formate na sajt i da… na kraju još jedno ne klikći po svojim oglasima

1 Like

Ja sam jučer pokrenuo ad manager. Izgeda mi kao ista stvar kao adsense samo malo unapređeno administratorsko sučelje, mislim ne kužim, kako da dobijem bolju cijenu klika, kaj može neki hint?
Hvala

P.S. chat GTP i bard kaže da ad manager nije besplatan, ali ne vidim nigdje tamo da se nešto naplaćuje

Evo ovde na ovom linku na forumu sam napisao post - tutorijal ako mogu tako nazvati o ad manageru

Kada odgledaš te video tutorijale biće ti jasnije kako se koristi i kako se podešavaju oglasi to jest, “izvlači” veća cena klika. Ako budeš imao pitanja o ovome postavi ih u postu o tutorijalu GAM ili ovde svejedno inače samo se Google Ad Manager 360 plaća

1 Like

Meni je ista stvar, sa 10€ na dan pao ispod 1€ a broj posjete isti manje više, probao sam sve živo i auto ad i ručno dodavao oglase ali isti k. Mislim da ću odustati od adsensea

Ne znam u kom periodu meseca ti je pala zarada , ali obično negde krajem meseca zna da opadne zarada odnosno cena klika jer tada i advesterima se otanji budžet za reklame. Naravno, ne mora 100% da bude tako ali jedna od mogućih problema u zaradi može biti to.

isto tako broj oglasa (polja) na sajtu zna da ponekad bude uzrok maloj zaradi jer ako imaš na sajtu primera radi, 10 oglasnih jedinica nije isto kad imaš 5.

Ukidaj oglase ako vidiš na sajtu da ih ima iste kompanije po više od 2-3. Znaju tako da advesteri ubace i 50 oglasa identične sadržine i onda takvi oglasi “zauzmu” prostor ostalim a cene klika onda bude mizerna. Saobraćaj gledaj da je više s googlea nego sa FB stranica i ostalih referala

Meni je sav 100% traffic organic, a google više ne radi na principu CPC nego CPM.

Pad mi je od prve polovice prošlog mjeseca i još traje, RPM mi je od tada nekada i niži nego broj prikaza stranice. Vidim da i ostali po stranim forumima se žale da je google nešto zaj…

Mislim da je to za nas koji imamo EU posjetu i problem je sa cookie pravima u EU , oni koji imaju nonEU posjetu za njih nije bilo problema sa padom…

Jesi siguran za ovo?
Imam dojam da se trenutno koristi hibridni mod, CPC + CPM.
Ne bi registrirali klikove da su nevažni.

1 Like

Može biti i da je to! Ja sam primetio pre jednoooo…15- ak dana da mi je isto tako naglo pao CPC na ad manager , sad se polako vratilo u normalu

Što kolega @trnac kaže što je nekako kad se pogleda a i meni se čini da sad google adsesne pravi nekakav CPC+CPM mod .Rekli su od ove godine da će biti zarade i od CPM-a

Google je već počeo da tesitra neke CPM oglase, poput Offerwall ads . Ja sam dobio beta verziju tih adsense oglasa offerwall. Fazon oglasa kao kod video igrica za nagrade (tako nekako kratko opisan)

Jesi ih palio, dobio sam i ja ali nikad nisam dirao oko njih

Meni su ovaj mjesec 98,2% CPM oglasi tako da CPC gledam kao da ni ne postoji

Ja sam ih upalio odmah nakon dan-dva …Ne znam šta bih ti rekao…Oglasi se pojavljuju bolje rečeno “iskoče” kako obični tekstualni i video oglasi u dužni oko 4 sec. Znam za dužinu jer meni su 5-6 puta u znali iskočiti dok sa pregledao i štimao neke stvari za svoj sajt.

Kolika je zarada ne mogu ti reći jer veruj mi ni ja ne znam jer dobiješ samo izveštaj u excel formi koliko je puta prikazan oglas i kakav nigde ne piše kolika mi je zarada ili eventualno koliko neki klik na te oglase tako da sam ko čorava koka

u izveštaju adsense sam samo našao auto ads izveštaj al to računam da je izveštaj od bočnih oglasa (vinjete sam privremeno suspendovao) od ovih novih nema traga.
t
Tako da se i ja sad pitam ako i ima nekih pregleda a ima ih nemam blage koliko i šta mi donose

1 Like

Nek se vrti bilo šta eto…imaš zaradu od CPM tako da opet nisi na gubitku velikom , pretostavljam.

Gubitak je 15x , sada zaradim 70 centi a do prije mjesec dana 10€ dnevno

hmmm…onda je to baš pad veliki . Ne znam…šta bih ti rekao…aktiviraj onda neke druge oglase da malo te pokriju a adsense ostavi da se vrte ili smanji broj oglasa pa prati stanje.

Ne sviđa mi se baš taj CPM pristup… čisto za primjer, na footer floating oglasu sam dobio 9 klikova i zarade 1.39, dok sam na sidebar sticky dobio 1 klik i zaradio 1.8 eura.

image

e da, i sidebar i footer prikazujem samo na desktopu.

A inače RPM katastrofa, baš sad gledam za USA je ovoliko u zadnjih 7 dana:

To je ispod $6.

Kraj 2 meseca i ovaj mesec izgleda svima je u nekakvom padu adsense zarada .Verovatno je ovome padu je doprineo sam google, možda sa svojom primenom i testiranjem third-party cookie-ija

A na koliko dnevnih poseta si zarađivao 10$ ?