AdSense zarada općenito

[quote=“poros”]Potpisujem, samo što mi je CTR mal.
Trenutni screen:

http://slike.hr/slike/ads1_f3826.gif.html
[/quote]

Ovo je stvarno dobra zarada sa obzirom na kolikove. Koja je tematika stranice ako nije tajna. Moze i na privatnu :smiley:

Baš sam pogledao jednu vlastitu žnj AdWords kampanju koju imam tek tako.
Cijenu klika sam stavio siću (< 10 lipa).

Zanimljiv podatak:
broj prikazivanja je prije varirao od 300-1300 dok je ovaj mjesec već 3000.

Što znači da su se počeli prikazivati jeftiniji oglasi.

1 Like

Ili da je sve manje oglašivaća pa na red dolazi bilo tko, samo da se vrti!

kad god rade onaj adsense update, kao ovaj sto je bio 20.og (tad nekada), meni opadne zarada…
padne CPM i CTR, cim malo bolje krene oni moraju sasjeci…:razbi:

Da, i meni su se eCPM i zarada smanjili ravno za jednu trećinu posle tog apdejta. Poseta i broj klikova su ostali isti.

hmm neznam koliki vama bude ali ja sam zadovoljan i zaradom i cijelim stanjem heb*** etarget

posto sam novi u svemu ovome zanima me dali se moze zaraditi Adsensom na ovoj statistici

zavisi od tematike sajta, jezika na kojem je, odakle su te posjete dosla i tak… iako ovo su male posjete, ako nije neki jaki niche (tematika) i kvalitetne posjete (trazilice) tesko ces s ovim zaradit za vise od cevapa.

to je inace blog ,sportske tematike,posjete su iz Hrvatske ,Srbije, Bosne Makedonije i Slovenije vecinom

Google je za prvi kvartal prijavio prihode od 6,77 milijardi dolara, što je 23% više u odnosu na prošlogodišnjih 5,51 milijardi dolara, dok je čista dobiti tvrtke porasla 38%, s prošlogodišnjih 1,42 na 1,96 milijardi dolara.

Prihodi ostvareni putem partnerske mreže AdSense rasli su malo više od prihoda u vlastitoj mreži, odnosno 24% naspram 20%, no Google još uvijek ostvaruje 66% prihoda na vlastitim stranicama, dok se na partnerske stranice odnosi 30% ukupnih prihoda.

U Googleu su također naglasili kako tvrtka nastavlja s intenzivnim zapošljavanjem, te je broj zaposlenih krajem prvog kvartala u odnosu na kraj 2009. porastao sa 19.835 na 20.621. Ti novi zaposlenici uglavnom će raditi na projektima vezanim uz Android i Chrome, te Google Apps.

Vijest s bug.hr

Zanima me da li cijena klika na reklamu ovisi o veličini reklame (dimenzijama unita-a)?

vidim da ako je unit malo veći onda stane i više reklama u njega, a šta je sa slikama? vidio sam da reklama zna bit i veća slika, kao što u neki unit stane 2 reklame tako u neki iste dimenzije stane 1 reklama koja je neki gif. pa me zanima šta je isplativije i dolaze li slike samo za određenu veliču unita?

Pozdrav ljudi.
Evo nov sam u svemu ovom, pa da postavim par pitanja.

Imam “srpski sajt” sa 3-4 do 5-6 hiljada junika dnevno, trenutno.
Sa tim uspem da zaradim oko 5e dnevno/prosek. Jel to ok po vasem misljenju?

  1. Jedan drugar ima “engelski” sajt. i sa posetom od 4000 dnevno (junika) zaradjuje mnogo vise.

Verujem da je to zbog samog sadrzaja engleskih reci, i vise reklama, tj vise klikova.

Moje pitanje, sto se zarade tice:
“nas” sajt, ili “stranac” ?

Hvala :slight_smile:

[quote=“neshbros”]Pozdrav ljudi.
Evo nov sam u svemu ovom, pa da postavim par pitanja.

Imam “srpski sajt” sa 3-4 do 5-6 hiljada junika dnevno, trenutno.
Sa tim uspem da zaradim oko 5e dnevno/prosek. Jel to ok po vasem misljenju?

  1. Jedan drugar ima “engelski” sajt. i sa posetom od 4000 dnevno (junika) zaradjuje mnogo vise.

Verujem da je to zbog samog sadrzaja engleskih reci, i vise reklama, tj vise klikova.

Moje pitanje, sto se zarade tice:
“nas” sajt, ili “stranac” ?

Hvala :)[/quote]

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=26533

hvala :slight_smile: nisam nasao ovo isprva ! :derese:

Whoa, danas pao rekordan klik od 0.43 eura. Mnogo sam happy :zidov: :zub:

0.01€ mi je klik danas!!!
298 klikova = 340 centi. Jebemti gugla i normalizaciju racuna i koji vec kiton!

[quote=“neshbros”]

Imam “srpski sajt” sa 3-4 do 5-6 hiljada junika dnevno, trenutno.
Sa tim uspem da zaradim oko 5e dnevno/prosek. Jel to ok po vasem misljenju?

Hvala :)[/quote]

nije ok., sa tom posjetom ja bih imao 40-80e dnevno, i već bih se vidio u novom bmw-u.

Sa domacom stranicom nema sanse toliko zaraditi na 5-6k unique…
Ako mozes svaka cast…

Nek ima u prosjeku 3 stranice otvorene po korisniku, to je oko 15000-18000 prikaza, sto znaci da bi CPM trebao biti 3-5€, koji mozes jedino dobiti ako si clan httpool premium mreze.

Situacija u stvarnosti je mnogo drugacija, jer CPM domacih stranica otprilike ide od 0.05 do nekih 0.5€ max. Ja bi bio zadovoljan i sa bilo kojim iznad 0.1€, ali danas je tesko i to ostvariti.

Ovo govorim na osnovu mojih stranica, oko 15-20k dnevno posjeta.

porpilično sam uvjeren da je user999 bio sarkastičan :smiley: