AdSense zarada općenito

moguce…

Može li mi netko objasniti kako za 6 klika uspijem dobiti 0.01 E, naravno riječ je o adsense… Jel su oni otišli skroz u bananu il nešto ne štima sa mojim acc-om ?

:zbogom:

Ne računaju se svi klikovi. Možda je netko kliknija i zatvorija isti tren novi prozor u kojem se otvarao taj link.

[quote=“spamer”]Može li mi netko objasniti kako za 6 klika uspijem dobiti 0.01 E, naravno riječ je o adsense… Jel su oni otišli skroz u bananu il nešto ne štima sa mojim acc-om ?

:zbogom:[/quote]

sigurno je uredu sve sa tvojim acc, google je svake godine sve gori i gori, naravno ovdje mislim na nase domace stranice.

[quote=“spamer”]Može li mi netko objasniti kako za 6 klika uspijem dobiti 0.01 E, naravno riječ je o adsense… Jel su oni otišli skroz u bananu il nešto ne štima sa mojim acc-om ?

:zbogom:[/quote]

Može biti da su klikovi išli na jedan oglas koji je dobro složen (jako relevantan i jako jeftin).
Druga opcija su klikovi koji se ne honoriraju.

[quote=“trnac”]Može biti da su klikovi išli na jedan oglas koji je dobro složen (jako relevantan i jako jeftin).
Druga opcija su klikovi koji se ne honoriraju.[/quote]

Jesu išli su na jedan slikovni oglas, jedini na tom site-u…
Malo me čudi jer uvijek mislim da neki slikovni oglas 728x90 više nosi para od manjeg teksualnog… Mislim da se kompletno prebacujem na etarget jer mi se čini da bolje plačaju…

:zbogom:

[quote=“spamer”]Jesu išli su na jedan slikovni oglas, jedini na tom site-u…
Malo me čudi jer uvijek mislim da neki slikovni oglas 728x90 više nosi para od manjeg teksualnog… Mislim da se kompletno prebacujem na etarget jer mi se čini da bolje plačaju…

:zbogom:[/quote]

Slikovni oglasi su jeftini jer nije velika konkurencija (osobno provjereno). Moj savjet je da blokiraš slikovne oglase. Po meni, slikovni oglasi “funkcioniraju” samo na sajtovima s igricama. Tamo su čak i poželjni.

Tnx trnac, promjenit ću…

Meni je klik 0,03, prosjek za ovaj mj. Bude dosta neplačinh klikova pa bi rekao da je prosijek i 0,04. Mislim da je to ok za domaće sajtove sa igrama i zabavu. Mislim da je bolje otkada je prešlo na eure, zarada mi se povečala.

Google je po meni i dalje debelo broj 1, možda klik nije bolji od etargeta ali se na etargetu ne može zaradit veći novac koji etiže svakog 25,og u mj., mada je etarget jako dobra nadopuna zaradi i preporučam ih svima.

Baš kad sam pohvalio adsense mi se sroza zarada, kao da google ovo ćita.

ti imaš zabavni portal, koliki ti je CTR i eCPM? Jel postoji neka razlika u odnosi na druge vrste siteova?

Neznam što se s njima događa pa nije valjda da je takva kriza ?
Sve češče su mi klikovi 0.01E , a da ne kažeom koliko imam praznih, nije mi jasno…

Danas sam vidio da u bloku 728x90 oglase prikazuju vodoravno.
Vjerojatno žele eksperimentom povećati broj klikova.

Napravili su sljedeće izmjene:

* Leaderboard (728x90): the title, description, and URL are now arranged in rows instead of columns (except in the case when only one ad is showing)
* Medium and large rectangles (300x250, 336x280): the URL is now in the same line as the title

Kažu: “During testing, the redesigned ads performed extremely well.”

BTW da se pohvalim…
6. kolovoza 2010. imao sam 7 klikova na slikovni oglas i zaradio ukupno 7,34 €
To mi se još nije dogodilo

[quote=“gambo”]BTW da se pohvalim…
6. kolovoza 2010. imao sam 7 klikova na slikovni oglas i zaradio ukupno 7,34 €
To mi se još nije dogodilo[/quote]

Jel to kod nas il vani ?
Može mi netko reći koji je prosjek klika na stranim sajtovima ?

Bilo je to na engleskom dijelu dvojezičnog sajta.

Google je nesto zeznuo danas, zarada je dosta manja, ali i ima puno mane klikova hmmmm

Dan-dva da dođu u plus i eto sve po starom. 1 cent za jedan klik :roflmao:

Meni od prije 3 dana, to se već jednom dogodilo početkom godine pa se oporavilo malo. Valjda će i sada.