AdSense zarada općenito

I meni se popravlja jucer 0.06 dns 0.09 :smiley:

Valjda ce nastavit dobar niz, pa sutra bit 0.12, prekosutra 0.15… :smiley:

Nece sigurno preko 0.10 ici na domacim webovima :smiley:
A na stranim sajtovima mi je 0.15-0.30 do sad :smiley:

Kako neće?!
Meni je prije tri dana na domaćoj stranici bilo 0,14 EUR :smiley:

Joj ljudi to sto vam je jedan dan eto 0.14 € CPC na domacoj stranici nista ne znaci, gledajte prosjek.

Malo soli na ranu :smile:

Sve ovisi koji je niche. Sa flash igricama ne mozes ni na stranom sajtu imat preko 0.2. Doduse moj najveci klik do sad bio je 2.52 € :smiley: .

Ljudi da ne otvaram dzabe topic, da li je dozvoljeno embedovat youtube klipove na site , ili vimeo recimo , i zalijepiti google adsense? Vidjam dosta sajtova stanih sa fb grupama po 500K članova koji rade na tom pirnicpu da na nekom bezveze wordpress siteu objavljuju vijesti koje se sastoje od jedne rečenice, tj opisa klipa , i embedovanog samog klipa sa yt, i vuku posjete sa svojih fb grupa.

Da li to google banuje na kraju ili je to dozvoljeno?

Ne moze to, onda bi svi imali takve stranice, sto mislis zasto ovi sa online filmovima nemaju adsense ? Po pitanju autorskih prava, youtube video ili komercijalni film, dodje ti na isto.

Nisam još nigdje vidio da je nekom uspjelo da na filmove kaci adsense, da ta traje duze od 2 sedmice…
ALI … kada su u pitanju yt klipovi ima ih dosta koje ja pratim vec duze vrijeme i pitam se u čemu je fazon , pogledajte sljedeće:

http://dopevidz.com/
http://www.braincy.com/
http://csfvideos.com/

Sve je isti fazon , zanimljivi klipovi raznih youtube kanala(znači nisu njihovi) , imaju fb stranice sa 500K+ i udaraju posjete …

btw, dijelim mišljenje da su yt klipovi autorska djela te korištenje istih nije u skladu sa googleadsense … ali…

Koje sve gluposti nećeš pročitati na ovom forumu.

1 Like

Reci mi tocno koju sam to glupost napisao, bas me zanima ?

To ako ti, za kojeg znam da imas stranice sa igricama, nisi imao nikad u zivotu nijedan takav klik, apsolutno je tvoj problem, a ako mislis da pisem gluposti, misli, ko te sljivi. Nigdje toliko zavidnih jadnika kao na ovom forumu…

ajde šta se palite, čudno jest malo to 2,50 eura po kliku , ali imamo važnijih stvari za ubjedjivanje tipa kako prolaze i da li su dozvoljeni oni gore sajtovi :smile:

Takav klik na stranicama sa igrama bude jednom i nikad vise. A sto se tice ovih gore stranica, ne vjerujem da ce dugo imati adsense reklame…

Evo ovaj dio…
Doduše, vidim sad da je 0.2 a ja sam valjda skužio 0.02, al svejedno, može se imati i prosjek preko 0.2. Npr. na sajtovima iz Norveške, Švedske, Danske je i veći od 0.2 klik.

Mislim da je najveci klik ipak iz US, a moj US prosjek je ipak nesto ispod 0.2, oko 0.18 € .

Drmrgood, drago mi je što si uspio da si napraviš dobru mjesečnu zaradu (stvarno jeste), ali nemoj tako zaključivati i uvjeravati ljude u nešto što ti misliš da je ispravno. Ne kažem da često nisi u pravu, ali nisi uvijek. Ima nas koji vas čitamo sa strane i koji radimo i usput ponekad se ne možemo načuditi kakve gluposti izvaljujete. Ono kako blog izumire i kako je bolje imati sajt sa flash igricama nego blog je definitivno najveća glupost koju sam pročitao u 2015toj godini. Nadam se da će i ostati najveća. CPC iz USA je onoliko koliko si sposoban da ti bude. I tu nema pravila. Npr kod mene je prosječni CPC 0.41€ i usput Mrgoode siguran sam da je moj prosječni cpc izvađen na većoj bazi posjetioca nego tvoj.

P.S (dobra namjera je u meni) i želim ti da i u budućnosti imaš još više uspjeha nego do sada.

Pozdrav.

Ja nisam nigdje rekao da blog izumire, niti tvrdim da je bolje imati sajt sa flash igricama nego blog. Ali je ZA MENE bolje. I moj CPC se odnosi na sajt sa flash igricama, a ne na blog. A ako netko ne zna citati s razumijevanjem i ne kuzi sta je procitao, onda izvaljuje gluposti kao ti u postu iznad.
Lijep pozdrav !

Pozdrav Kolumbo.