AdSense zarada općenito

Ma odustao sam od toga. Moje područje je dizajn, grafika, frontend.
Jedino da nađem partnera pisaca pa da djelimo zaradu.

Pa imas ih na elance koliko hoces, a dobro rade.

Misliš da bi se tamo dao naći partner? Ono…
po sistemu da ja održavam tehničku stranu i SEO- a on da roka po sadržaju.
Pa da dijelimo zaradu.

poslao sam ti poruku

Pa počni sa oglasom - ovdje. :blush:

1 Like

Zašto radiš sajt kojeg treba osviježavati svaki dan, normalno da nećeš imati volje za to, za to treba imati radnike. Nađi si nišu u kojoj to nije potrebno. Npr ja dodam 100 igrica i pustim da se dodaju same svaki tjedan. U biti čak rijetko dodajem igrice jer imam jako puno baza pa ih samo kombiniram. Uglavnom promjeni taktiku, ne moraš svaki dan dodavati sadržaj da bi ga imao. I meni je draže raditi dizajn, ali gledam da zaradim lovu a ne da se zabavljam.

Ovo je najgora ideja ikada, odustani od toga u startu, to nikada nije niti će funkcionirati na webu.

Ne znam kako je kod vas, ali kod mene zarada pala za trecinu…

Sa tobom se slazem sve ali mi nije jasno zasto se svi “przite” na igrice… Budimo realni, zivimo u 21. veku gde su kompjuteri zveri i skoro pa niko vise ne igra flash igrice na webu. Jedino mame i tate kada mala deca placu pa im puste pepu prase da igraju na webu ili neke igrice poput Ikariam itd. … Da malo vremena ulozite u neke druge vidove zarade i u druge vrste sajtova prodali biste te igrice sajtova u roku od 2h…

No, svako ima svoj vid zarade i ja se u to ne mesam ali sve to postaje previse zasiceno… A da ceo taj svet ne funkcionise vidim po tome sto se najvise prodaju upravo sajtovi igrice452, barbikeigrice itd itd…

Posto znam da ce kolega mrgud da se javi, kog inace jako postujem, i da kaze da zivi lagodno od tih igrica itd. hteo bih da ga pitam koliko misli da ce jos to da funkcionise? Dok jos imate novac iz tog sveta ulazite u nesto novo…

@mrgood

bice da si se ureko prjatelju, svaki put kada kazem da mi dobro ide i kada se hvalim prodje 3 dana i padne mi zarada… Salu na stranu, kod mene je sve normalno, doduse ja sam totalno druga nicha ali nema nekih promena u zaradi

ovo mora da je istina, ja kad se pohvalim nekom vazda padne zarada, al opet ne mogu izdrzat da se ne pohvalim nekom ako zarada skoči…

He he, imao sam jednog prebogatog frenda koji se nikad, ali baš nikad nije hvalio. :blush:

@Dimi3je takav nacin zarade ce trajati sve dok postoje djeca i to ona do 9-10 godina. Djeca na netu jos uvijek igraju igrice, vjerovao ti to ili ne. Na primjer moja necakinja sa 4 godine obozava Snail Bob igru. Za takvu djecu su jednostavno “prave” PC igre preslozene, treba im nesto jednostavno.

Iskreno ti kazem daj boze da je tako… Ali, telefoni? Cesce vidjam decu kako legnu u krevetu ili dok cekaju kod zubara i igraju Android igrice nego flash… Mislim da je mobilni za sada najunosniji biznis pa bi skorije probao napraviti nesto i tamo :smiley:

@anja1ma ja sam prestao da se hvalim… uvek moze bolje :smiley:

Meni je recimo na horror games postotak posjete mobitelom nekih 4 %, tako da mi ne pada na pamet da se mucim oko toga, barem ne jos. ALi svakako da je u tome buducnost

Igrice su bile samo za primjer da nađe nešto ta što ne mora pisati članke svaki dan jer će brzo odustati. A gle, slažem se s tobom da ima puno profitabilnijih stvari od igrica ali se ne slažem da su igrice propale, samo se mjenjaju neke stvari. Ja sam u igricama otkada sam na webu osim prve godine, a to je već 6-7 godina, sada da se prebacim na nešto novo, to je kao da krečem ispočetka a onda nisam u ničemu u prednosti ispred nekog drugog ako razumiješ.

@bugi razumem Bugi :smiley: Ali mislim da bi svi vi sto se bavite igricama trebali da se okrenete i na ulaganje u izradu android aplikacija… Znam po sebi kada skinem neku igricu koliko puta kliknem na oglas da instaliram novu… nekome sam doneo najmanje 50-60e za 6 meseci sto imam telefon

Meni je oko 7% neki prosjek na sajtovima i ne brine me tih 7% nego to što je google najavio promjene i što ako oni sajtovi koji imaju mobilne verzije budu imali prednost pred drugima koji nemaju, tada može ispaštati i desktop trafic, pored toga, ovaj mobilni postotak će se samo povečavati. U biti, nije toliko bitno za sajtove koji već imaju posjetu, ali mislim da za nove sajtove bitno imati mobilnu verziju jer bi mogli biti u prednosti ispred drugih i lakše se probijati.

Inaće ja ovih dana ugrađujem na sve moje sajtove mobilne verzije, možeš vidjeti primjer na http://www.y8spel.com/ ako odeš preko mobitela ili tableta.

@bugi ja te u potpunosti shvacam i sam jednako razmisljam, ali problem je u slijedecem: recimo ja imam stranicu super mario igre, napravim si poddomenu m.mojadomena.blabla i napravim da kad netko dodje s mobom da ga tamo redirekta. Da li si mislio na to ili da ti bas glavna domena bude prilagodjena mobilnim uredjajima ? Dalje, javlja se i drugi problem: poznato je da mobiteli ne podrzavaju flash. A skoro sve online igre su u flash formatu. Konkretno moj slucaj: ne postoji niti jedna super mario igra a da je prilagodjena mobilnim uredjajima. Postoji Super Mario u html5 formatu, ali nije prilagodjen za uredjaje sa touch screenom. I sto da ja sad radim s tom svojom stranicom ? Da uvalim neki wordpress plugin samo da bi Google bio zadovoljan ? WPtouch ili nesto trece ?

Ne, ne smiješ redirectati podstranice na naslovnicu, google je to naveo u onom mailu što ti šalje da popraviš mobilni dizajn, ja sam to riješio na drugi način, pogledaj da sad ne pišem sve tu.

Imaš običan sajt, kada dođeš preko mobitela učita se mobilna verzija, ne moraš mijenjati desktop sajt niti redirectati na m.

Nema veze, ponudi slične igrice u html5, ne može nitko ponuditi nešto što ne postoji, tako da tu nitko nije u boljoj poziciji.

Sve što radimo, radimo samo radi Googla, nije to samo, to je sve.

Ok, hvala na odgovorima, upravo radim na tome na jednoj stranici. Samo se sa zadnjim ne bih slozio: Sve sto radimo, radimo radi korisnika, a ne radi Googlea.

1 Like

@bugi, ja i dalje ne kuzim kako na wordpressu izvesti da se jedan sadrzaj prikazuje korisnicima desktopa a drugi korisnicima mobilnih uredjaja. Ja mogu napravit da mi je stranica mobile friendly, nije to problem, ali se korisnicima s mobitelima prikazuju flash igre koje na mobitelu ne rade, znaci sadrzaj ostaje isti. Meni je ovo nerjesivo bez redirekcije na m poddomenu.