AdSense zarada općenito

Ja do sada nisam imao bilo kakvih problema s AdSense

Bilo je i ranije, ali opet, pomsili čovek da je samo kod njega :smile:

2 Likeova

Evo poslije zadnjeg updatea limitirali su mi oglase na sajtu" i nije samo meni, još par ljudi se isto žali, moguće da je i tebi isto. Adsense uopšte nije normalan zadnjih mjeseci, kao što @Goci kaže baguje na max. Zadaju mi nekakve erore bez ikakvih problema. Vjerovatno na sljedeći update mi ide ban acc-a haha bolesno

Isti problem i kod mene. Ne računa mi klikove satima, pa onda kao sabere odjednom. S tim da kod mene je broj klikova od početka ovog mjeseca užas. I dalje nisam riješio problem a nema mi logičnog objašnjenja za pojavu.

Jeste li koristili Uključivanje AdSenseovih veza na Shopping na svojim sajtovima jel vam sta podiglo zaradu? To je ono da vam adsense ubaci link šopinga u vas tekst na stranici.

Kako se to uključuje?

meni ponudilo u laboratorij ili labs

Aha, hvala. Provjerio sam, uključeno je.

Adsense veza na Shopping dostupna je samo posetiocima vašeg sajta ako su iz USA čini mi se NEMAČKE

Da li se i vama dešava u zadnje vrijeme da vam adsense tj google skine po 12-15 eur zarade na dan i vrati istu nakon par dana. Da li se još nekome ovakvo što dešavalo? Moram napomenuti da mi ni klikove ne bilježi jer mi svaki dan stoji da imam 0 klikova a dnevna zarada mi se krece izmedu 40-60 eur.

To obično sistem (adsense roboti) naprave grešku misleći da su invalid clicks pa oduzmu.
Tek (verovatno) drugim-trećim prolaskom kroz advester sisttem skonataju da su klikovi važeći.

Isto tako adsense zna da vam ostavi zarađenih na primer 10 klikova klikove po 7 dana da bi na kraju osmog dana uzeo 10 klikova (proglasio oh invalid clicks)

Adsense sitem kod nekih baguje već duže vreme par meseci

Meni juče skinuli (naknadno nakon obračuna za prošli mjesec) 35 Eura i piše “Nevažeći promet – AdSense za sadržaj” a CTR i RPM su ovaj mjesec katastrofa… CTR stranice je trenutno 0,47% i sigurno će još padati do kraja dana. Možda je ovo sve povezano sa gašenjem UA analitike i prelaska na GA4 analitiku.

Kako stojite s rpm ovih dana , nekako mi se cini da je dosta low?

Da li ste vi upalili ovu poruku za Oporavak od blokiranja oglasa na adsense za svoje web sajtove.

Ja jesam, ja sam uključio. Mislim da većina vlasnika sajtova to uradila

O čemu se ti radi, možeš pojasniti, koje je engleski naziv toga?

Ad blocking recovery - Recover the revenue you may be losing to ad blockers by prompting users to allow ads on your site.
Poruka se pali na Privacy and messaging zove se Ad blocking recovery. Sluzi da obavjesti posjetioca da ima ad block upaljen tj. da koristi nesto sto blokira oglase.

Da li koristite automatske oglase na svojim web stranicama ili imate postavljenje rucno oglase? Ako ste postavili automatske jel vam se podigla zarada ?

1 Like

da i da. samo udri auto ads na max

1 Like

vjerovatno je nekad neko pisao na ovu temu, ali to se mijenja pa onda necu pretrazivati, vec bi volio friske informacije…

koliko se moze ocekivati zarade od adsense (ex-yu trziste), npr za 100 klikova - nisa nakit

takodjer me interesuje i koliko bi za 100 klikova u nekom prosjeku bilo dovoljno posjeta dnevno odnoso pageviewsa

chat gpt mirece da za 100 klikova ovdje mogu ocekivati oko 20$, dok poredjenja radi za de i us trziste kaze da bi to bilo oko 100 $

ovo me sve informativno zanima jer radim istrazivanje za novi projekt… hvala svima unaprijed i da znam da nije moguce dati precizne podakte, ali et mora biti neki orjentir…