AdSense zarada općenito

E super sada sam od 5 ljudi saznao sest drugacijih CPC.Ipak cu ja napraviti sajt za HR pa videti kako ide.

Uput, ja ti ne bi predlagao da kačiš svoju zaradu od adsensea na netu kolega. Izbriši creenshot .

Ima li ko problem sa ovim, jucer mi se pojavila pogreska na jednom sajtu. A upaljeno je sve njihovo od gdpra i ostalo. Otkrili smo problem s vašim IAB TC nizom na jednoj ili više vaših web-lokacija ili aplikacija. Te pogreške mogu utjecati na vašu mogućnost posluživanja oglasa europskim korisnicima. Na stranici pristanka za korisnike u EU-u dostupno je detaljno izvješće.

bilo je na forumu više puta ovo pitanje. Al evo da ponovim se
pogledaj ovde šta kaže za to tvoje i eventualno rešenje problema

Sta im ovo znaci Novi postupak odobravanja na razini web-lokacije za web-lokacije AdSensea za pretraživanje (AFS)

Koliko daba traje odprilike odobrenje web adrese na adsense

To je za one koji žele da koriste na svom sajtu google adsense pretragu. Pa…onaj fazon kad pretražuješ nečiji sajt pa uz pretragu izleti ti adsense reklama i ti klikneš , publisher zaradi a advester dobije posetu.

Čni mi se :thinking: da žele da “pooštre” malo i taj segment oglašavanja na sajtovima. Pa sad uslovljavaju valjda da se ako se želi to koristiti na sajtu adsense za pretragu i kupovinu (takav vid reklama) da se mora podneti na zahtev sajt da bi ga oni odobrili (koliko sam skontao iz teksta)

2 Likeova

jel i kod tebe greska 7.8 na adsense? jesi uspio rijesiti? Vidim dosta ih ima tu gresku.

Jeste isto to pise. Koliko vidim u nastavku pojavila se 01.03 mozda nestane za dan dva. Nisam rijesio jer nema sta sve je podeseno kako treba na svakom sajtu. Samo na tom mi izbacuje gresku.

Da li neko koristi ovu opciju na svom sajtu da se ne blokiraju oglasi od adsense.Vidim tu opciju ali ne znam da li bi imao vise koristi ili stete ako to ukljucim,jer mi nije ni priblizno najveca zarada od adsense i ad manager reklama.

Ja koristim na svom sajtu i meni koliko sam video ne prestavlja nekav veliki problem oko zarade. Po mojoj statistici kod mojih posetilaca je svega 8% njih koji su stavili adblokatore a njih oko 15% je odlučilo posle prikaza upozorenja o blokadi oglasa da odblokira svoj adblokator

Bok,
jel netko još primijetio, unazad 14ak dana, da je zarada na AdSense drastično pala.
Kod mene je slučaj da je pala sa nekih cca 10€-15€ dnevno na 1€ a nekad i manje. Imam osjećaj da je to od kada je krenulo sa Consent management solutions i njihovim implementiranjem. Prvo sam koristio OneTrust pa sam mislio da je radi toga. Prešao sam na Google GDPR rješenje ali svejedno ništa se nije promijenilo.
U globalu, konfiguracijski, ništa se nije mijenjalo na web stranici, oglasi se uredno pokazuju kao i prije, te je i promet na stranici ostao isti.

Malo pročešljaj reklame koje ti se vrte na sajtu. Odredi po nekom tvom miljšljenju koje reklame možda donose ti manju zaradu pa ih blokiraj ( onom delu za blokiranje reklama u adsense)

Po mom nekom ličnom mišljenju obično gde imaš dosta reklama (neke kompanije ) tu može biti (eventualno) mala cena klika , na primet “kompanija 1” ima 50 reklama , smanjiš na recimo 3 od te “kompanije1”

Ponekad CPC reklame zavisi i odakle ti dolaze posetioci dal sa google ili sa referal sajtova poput FB i ostalih društvenih mreža. Pokušaj neki drugačiji raspored reklama na sajtu ponekad i to zna da poboljša cenu klika.

Meni napisu cesto u mesecnom izvestaju da je pala zarada,ali ja nemam glavnu zaradu od adsense pa ni ne fermam to njihovo muljanje.Inace poseta mi uvek slicna a kao pada ili raste.

Neka druga preporuka za oglašavanje?
Ja sam već nekoliko godina na AdSense i zarada je rasla. Unazad dva tjedan sve je palo ispod 1 eura dnevno, katastrofa

Sve je podešeno savršeno, kažem, zarada je rasla i došla je do nekih 10-15€ dnevno i onda je odjednom (unazad dva tjedna) pala na ispod 1 € i to mi se poklapa negdje od kada je krenulo ovo sa ovim GDPR Google banerom.

Potraži ovde na forumu imaš dosta infomacija i iskustava kolega s foruma, o raznim drugim mrežama za unovčavanje

Hvala. Upravo sam sada sam malo gledao i nekako po preporukama adskeeper MGID popads su kao najbolji.

1 Like

Ja GDPR baner držim od kada je bio implementiran taj GDPR za EU još pre google adsenseovog i nisam video nikakvih (barem na mom sajtu) drastičnih promena. Jesam doduše zadnjih godinu i po prešao na google ad manager radi bolje cene klika.

@steelmaiden postao si pravi skretničar na forumu :joy:

Odobrili su mi MGID.
Kontaktirao sam support, ali nema odgovora pa ne znam koliko su pouzdani, da li ih još neko koristi?
Moje pitanje je dal se može blokirati neki oglasi kao što je moguće na AdSense?
Idu mi na živce neki oglasi sa nekim crvima i tekućinom za rješavanje istih?