Adult Image Host - Kompletna podrska do zarade

Ako se drzimo teme koju sam zapoceo, onda ti ne pises nigde nista, drugi to rade za tebe.

Ali ako hoces da budes “sljaker” rame uz rame sa svojim affiliate clanovima onda ces postati preko autopostera i pozeljno na maternjem jeziku foruma.

Mada, ja i ne znam o kakvom tekstu mi ovde pricamo, sve se svodi na slike a taj jezik je univerzalan :slight_smile:

1 Like

Ako sam dobro razumeo, kod filesharinga je lose ako si drugima donosio zaradu umesto da si robota prilagodio da ti radi reupload i tu dobijao dodatni profit.
Meni filesharing i dalje donosi solidan pasivni prihod a potpuno je sve automatizovano (RDP/Autoposter).

Ti si zapravo drugima donosio zaradu na filsharing, da bi profitirao na slikama.
Nepotrebno odricanje od ozbiljne zarade jer filsharing je takodje dosta jak.

1 Like

Slazem se, mada to mi je bilo dodatno cimanje, sa ovim sam imao milione postova dnevno, i koncetrisao sam se samo na slike , isto i za torente , u jednom trenutku sam napravio za te filesharing linkove short url sajt, pa sam tu dodatno uzimao, znaci tudj link sam ubacio u svoj short url sajt pa sam imao dodatne reklame .

Na jacim sajtovima sam imao po 10 naloga, uzimao sam iskljucivo Proxy Bonanza premium proxije, produkcija je bila jeziva, roboti su slagali bukvalno hiljade postova dnevno, pa sam napravio poseban panel za affiliateove, oni nisu nista radili sa uploadom , roboti su sve slagali oni samo prebacivali u poster i rokali , i to je ono sto sam pricao u vezi direktne prodaje, od tebe zavisi, naravno moras postovati pravila foruma, moras bití dobar gost, procitati pravila domacina, i onda ces osetiti benefit sta znaci zarada preko slika .

1 Like

Meni samo nije jasno zasto sve vreme pricas u proslom vremenu ?!

Pitaju se ljudi zasto ne radis to i dalje ako je automatika radila posao za tebe ?

Ja sam ovo bio otvorio za rodbinu i prijatelje, u isto vreme ja drzim hot line firmu koja ima 25 zaposlenih, a ovo mi je bio dodatni posao, posle sam razvio i softversku prodavnicu, i sve je to donosilo mnogo vise nego ovaj hobi posao ,ovo i dalje radim preko robota, ali sam affiliate posao je zahtevao milion sitnih isplata, pa onda je skrill prestao pa trazi novi paypal mi je bio rizican , uglavnom, kada podelim 60% i isplatim troskove, jednostavno vreme utroseno za milion sitnih affiliateova i podrska njima meni licno nije donosilo kao ostali poslovi , odnos utrosenog vremena i zarada , poceo je da mi trpi i glavni posao . Ali posao za pocetnike koji zele brzu zaradu i da sve zavisi od njih je idealan .

Super sto si postao sada i portparol drugih clanova , pa zaptikujes u tudje ime.

Sto se tice pronalaska novih lokacija, to je recimo najvazniji deo, najbolji izvor je Yandex image reverse, rusi ne yebu nista, Google je ok ali Yandex… ubaci se poster od filma i polako se gledaju sve lokacije, ovo je najidealniji nacin za pronalazak zlata, izlistace sve moguce torente i forume na svim jezicima i posle se chekira .

Opet dolazimo na ono sto pricam sve vreme, bolje je imati druge da rade za tebe, jer ja izuzetno cenim svoje slobodno vreme i ulazem ga u nove projekte.

Sto se tice konstatacije da sam postao portparol, velika je steta sto ljudi imaju gard da pisu o stvarima javno, vise vole private chat, ali nismo svi isti i na to ne mogu mnogo da uticem.
Ali ja moram ovu temu odrzavati aktivnom jer zelim da transparentno odgovorim na sve nedoumice koje se kod ljudi javljaju u vezi modela koji nudim.

Posao je siguran, bitno je bilo napomenuti i tu perspektivu " a sta ako ne nadjem affiliateove" , svakako ti tu mozes pomoci, ali ovo je jako bitan deo da se zna da moze da se zaradi i samostalno dok se ceka da drugi pocnu da rade za tebe.

Jos malo monologa sa moje strane :slight_smile:
Molim ljude da shvate neke sustinske stvari, da se ne bave previse tehnickim detaljima a nisu ni domen kupili.

Dakle, jedna od sustinski vaznih stvari koje treba da razumete je da ovaj sistem odrzava sam sebe od prvog dana.
Znaci, ne dovodi se u pitanje njegova rentabilnost ni u jednom trenutku.
Bicete u plusu uvek i odmah.

Ono sto dize adrenalin je sto ne znamo da li ce neto zarada u vasem slucaju kroz 3-4 meseca biti 100$ ili 1000$. To je ono sto celu prici cini zanimljivom.
Zarada je zagarantovana, nemojte razmisljati o minusu i rentabilnosti.

Dobijam puno pitanja na ovu temu pa sam hteo to da utvrdimo jos bolje.

Ne mogu da editujem uvodni post pa cu izmene dopisati ovde.

U ovih nekoliko dana se javilo dosta ljudi.
Nekoliko sajtova smo vec napravili, nekoliko je na cekanju.

Uglavnom, shvatio sam da cu se ja kroz ovo mentorstvo dati mnogo vise nego sto sam na pocetku mislio. Ne samo na pocetku, nego i kasnije kroz svakodnevnu pomoc.

Drugim recima, moja uloga u uspehu je zapravo kljucna i smatram da je 10% lifetime vise nego malo.
Od ovog trenutka taj procenat raste na 25%. Retroaktivno necu sigurno menjati. Znaci kako se na pocetku dogovorimo, tako ce biti do kraja, bez obzira ako je na moju stetu.
Takodje, 50$ za setup vise necu uzimati kako bih olaksao ljudima da pocetna investicija bude manja, jer vidim da je to vecini najveci problem.
Skriptu kupujemo za 100$, a ne za 130$ kolika je zvanicna cena.

Dakle, pocetni i JEDINI troskovi su sledeci :

Skripta - 100$
Server - 70$
Domen - 10$

Ukupno 180$.

Ovo se ne odnosi na ljude kojima sam vec poceo setup sajtova, za njih ostaje 10% lifetime i 50$ koje su vec platili.

Takodje, broj ljudi koje cu uvesti u posao je ogranicen.
Jos ne znam koji ce to tacno broj biti, ali svakako ne vise od 20 sigurno.
O tacnom limitu jos razmisljam u hodu.

P.S. Ne ustrucavajte se da pitanja postavljate javno, u nekom trenutku ce javna rasprava biti od koristi kako se biznis bude zahuktavao, jer cete na jednom mestu imati sve odgovore.

1 Like

Cao narode.

Evo da se javim i zvanicno posle vise od 2 nedelje pauze (pauze u pisanju na forumu, ali je inace bilo pakleno radno sve vreme).

Hteo bih da rezimiram ono sto se desavalo u protekle dve-tri sedmice i iznesem neka zapazanja i promene koje smo uveli i koje cemo uvesti u buducim projektima.

Naime, pokrenuli smo 3 nova servisa koja polako staju na noge, iz dana u dan polako napreduju.
Broj uzera se povecava, zarada raste, ide u smeru koji smo zeleli.

Veliki broj ljudi mi se javio od pocetka. Nekima jos nisam ni odgovorio na ponudu.
Nekoliko njih vec cekaju da im servisiram novi sajt.
Jednostavno, ne mogu da postignem, a jedan od razloga zasto ih drzim na cekanju je sto smo zeleli neke stvari da iskristalisemo.

Praksa je majka svih mudrosti i to se i ovaj put pokazalo.
Puno stvari koje zamislite, u praksi se desavaju drugacije i sada imamo mnogo precizniju sliku.

Od pocetka smo krenuli po dogovoru.
Kupili smo odgovarajuce VPS servere, domen, skriptu. Ja sam uradio setup i useri su poceli da se registruju i traffic je krenuo.

Kao sto sam ranije objasnio, setup je takav da ne mozete nikako u minus, samo je pitanje da li ce biti dovoljno traffica da vam cista zarada po danu bude 1$, 10$ ili 100$.

Posle 2 nedelje rada primetili smo da VPS serveri pocinju da se “guse” i da je potrebno optimizovati ih dodatnim servisima. To je naravno dodatni trosak koji smo zeleli da izbegnemo.
I konacno, ja dolazim na “genijalnu” ideju. Stavio sam navodnike, jer da sam ozbiljan genije jos pre otvaranja ovog threada bih o tome bolje razmislio.

Naime, odlucili smo da premestimo sve sajtove na moj glavni server koji je mnogo jaci, detaljno optimizovan za ovakave servise i ima sve moguce dodatne servise koji poboljsavaju rad sajtova.
Zapravo, rokada. Sada je server moj, a domen ide ovim ljudima i svi su i dalje zasticeni.

Ovim potezom smo “ubili” ne dve muve odjednom, nego celo jato muva.

  1. Sajtovi sada rade ultra brzo
  2. Sve dodatne licence vec postoje na mom serveru, nema dodatnih troskova kasnije
  3. Ljudi vise nemaju stres da li ce otplatiti server ako prvi mesec slabije krene
  4. Buduci troskovi su svedeni na minimum
  5. Potpuno smo svi rastereceni i mozemo da se posvetimo iskljucivo povecanju traffica i nista drugo

Drugim recima, kada bih imao 10 ljudi i svako od njih bude morao da placa 60-70$ server - mesecni trosak bio bio 600-700$.
Pazite, svakog meseca !

Sada toga vise nema, jer ja server svakako placam.
Naravno, ja cu kroz zaradu sve to naplatiti, ali pojedinacni trosak nije ni blizu onome kada bi svako placao svoj server.

Takodje, neki ljudi vec planiraju da otvore jos jedan sajt pored ovog prvog, prakticno da skaliraju.
I u tom slucaju pocetni troskovi su manji jer novac za server koji bi morali da spreme za sledeci mesec moze da im plati pola iznosa licence za novu skriptu.
Sledeci mesec opet stede 60-70$ i tako do kraja.
Naravno, kada svi ovi sajtovi budu toliko ojacali da moraju da se presele na svoj dedi server, to ce biti slatke muke jer je to znak da je zarada dostigla odredjeni nivo.

Sve u svemu, zanimljive dve nedelje su iza nas i prava stvar tek pocinje.

Sada zelim da se obratim ljudima koji cekaju da zapocnemo saradnju i onima koji ce se tek javiti.

Definitivno necu moci sa svima da se upustim u ovu avanturu.
Ne samo zbog razlicitih profila ljudi, vec najvise zbog toga sto dan traje samo 24h :slight_smile:
Sada u praksi vidim da ovo vise nije mentorstvo, ja sam zapravo suvlasnik u ozbiljnoj prici koja mi oduzima ozbiljno vreme svakog dana.
Mozda ce moj teret vremenom prelaziti na moje nove partnere, ali to se nece desiti tako brzo niti cu ikada moci potpuno da se iskljucim.
To je jako tesko, ali zelim da verujem da je moguce.
Da ne govorim o tome koliko mi je vazno ko su ljudi sa kojima radim sve ovo.
Pazljivo biram sa kim zelim da radim jer se ovde grade i ozbiljni medjuljudski odnosi i razmenjuju iskustva i ideje koje prevazilaze posao koji trenutno radimo.

Dakle, novi uslovi su sledeci :

  1. Domen je u vasem vlasnistvu
  2. Sajt (hosting) je u mom vlasnistvu
  3. Kompletan setup sajta i reklama radim ja i kasnije kako posao bude napredovao
  4. Racuni na oglasivackim mrezama su u vasem vlasnistvu (dakle, sav novac prvo ide vama, vi meni ispalcujete moj deo)

Troskovi su sledeci :

  1. Domen 9$
  2. Licenca za skriptu 100$
  3. Moj pocetni honorar 200$
  4. Neto mesecnu zaradu delimo 50%-50%

Ovo je sada vise od zadnje ponude od 180$, ali setite se da osim ovoga na pocetku vise troskova nemate.
Hosting placam ja. Vase je samo da gledate zaradu svaki dan, da isplacujete usere i uzivate.
Mozda izgleda kao bajka, ali bukvalno samo gledate i ne radite nista.
Bar je tako u pocetku dok vas ne naucim svemu, a to ne moze za par nedelja da se nauci.
Mozda ce neko pitati zasto sada uzimam 50%, a moje kontra pitanje je zasto druga strana misli da zasluzuje svojih 50%?!
Kao sto rekoh, tek sada u praksi vidim da sam neke stvari postavio pogresno u samom startu.
Verovatno cu za mesec ili dva uvideti neke greske koje pravim sada, to je zivot i to je valjda normalno.
Ko radi taj i gresi :slight_smile:

Molim vas, ne zelim nikoga da uvredim, ali ko nema 300$ za ulaganje, nema potrebe da mi pise i trosi i svoje i moje dragoceno vreme.
Mnogo ljudi mi se javljalo sa raznim “kombinacijama”, da im odbijam od zarade, da placaju u ratama, ne mogu da se setim svega…

Ne vucem vas za rukav.
Zelim samo ozbiljne ljude pored sebe i kroz sve ove uslove ce se ti ljudi sami filtrirati.
Nadam se da nikoga nisam uvredio i nadam se da me razumete.

Pozdrav

1 Like

Kako si krenuo vlasnici domena ce na kraju da imaju 10% i jos ce da ti placaju 1000$ mesecno :smiley:

4 Likeova

Nije ni to iskljuceno ako ce i dalje biti u zaradi :joy:

Ja sam samo jedna od onih budala koje ne znaju da cene sebe i svoje znanje i redovno radim na svoju stetu.
I ovo je malo sto trazim jer znam sta ce oni dobiti kroz nekoliko meseci.

A zasto ti sam ne uradis sve to za sebe, sta te sprecava?

  1. Ja sam skalirao do nekog optimuma koji meni odgovara i za koji smatram da je normalan. Dalje od toga mislim da nije rentabilno.

  2. Kako na istoj mrezi kacis sto vise domena ta mreza pocinje da te krade sve vise i dodjes na to da je bolje da si sve vreme radio sa manjem brojem domena. To je moje iskustvo sa adult mrezama, ne generalizujem. A da sam otvarao nove sajtove, pa nove mreze na zenu, suraka, komsiju, pa njima nove racune i sve to pratio ja licno (jer oni pojma nemaju), veruj da to nije niti normalno niti prakticno, znam jer sam u ovome godinama.

  3. Treci i glavni razlog. Ja se sada satirem od posla da ovim ljudima pomognem da se podignu. I satiracu se jos dugo. Preko 50 puta sam danas usao u njihove CPanele da napravim odgovarajuce izmene, jer ne moze sve da se optimizuje za 3 dana i onda sedis i gledas kako pare dolaze. Ali kada oni budu ovladali materijom, ja cu moci da se povucem, a imacu udeo u zaradi i dalje. Kada ce se to tacno desiti, ne znam, ali jednom hoce sigurno. Ja imam 38 godina, imam dete koje me danas 5 puta molilo da igramo “Ne ljuti se covece” i ja sam je 5 puta isterao iz sobe jer nisam imao vremena ni za jednu partiju. Jednostavno sada ulazem svoje znanje i vreme u ove ljude da bi ti projekti kasnije meni omogucili da se udaljim od racunara malo vise. A ovo nije jedino sto inace radim, imam jos 2 projekta koji mi donose profit i traze moje vreme svakog dana.

Malo ne kapiram zasto bi strancu podesavao i “davao” pare a ne svojima. Imas drugare sigurno, rodjake…Malo mi to nije jasno, ali ti znas najbolje. Ziveli.

Pa zato sto je taj stranac imao mindset da ulozi pare u posao i krene u to ozbiljno.
I taj stranac ce za par meseci to ganjati dalje i odrzavati u zivotu jer ima interesa i ima znanje jer je verovatno taj novac za ulaganje stekao jer ima neko predznanje potrebno da bi se nesto zaradilo na internetu.

Ja mog suraka ili suprugu ne mogu da naucim ni kako da naprave BB post na forumu, da ne pricamo o necemu slozenijem.

A da idem i nagovaram drugare okolo koji nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa IT i nudim im da otvaram adult sajtove za njih…hajde sad malo ozbiljno da pricemo ?!

Ako ja otvaram sve ovo nekome ko nema pojma i posle sve zavisi iskljucivo od mene, onda ceo koncept gubi smisao.

Znaci ipak se ne sedi i samo gleda kako pare dolaze? :slight_smile: Da je tako onda bi mogao i surak da radi, ili nesto masim?
Cvrsto verujem da bi i surak mogao da nauci, ja do pre 5 godina nisam mogao da zamislim kako to sad sajt bude online da ga svi vide, da ne pricamo o drugim stvarima. Mislim da potcecnjujes suraka :smiley:
A s’obzirom da si na pocetku rekao

Verujem da bi svako od tvojih prijatelja bio zahvalan da valja mesecno 500$+ (Pominju se mnogo vece cifre, ali ajd da krenemo od ovoga) za posao koji radi dete od 12godina i nedeljno treba svega 10-15 sati rada.

Verujem da je dosta ljudi primetilo ovo sto sam naveo, malo je kontradiktorno napisano, pa bi bilo lepo da se razjasni.

Kotradiktorno je iz tvog ugla, iz mog nije.
Evo zasto.

Gresis, ali jako gresis ako mislis da bi svako pristao na 500$ bonusa mesecno tek tako, a da se radi o adult zaradi.
Ljudi sa kojima sam ja odrastao i sa kojima sam studirao i sa kojima se druzim imaju drugacija shvatanja po tom pitanju od mene i veruj mi da ne mogu tek tako bilo koga da upucujem u ove stvari.

Drugo, vecina mojih bliskih prijatelja nema potrebu za tih 500$ i trosenja dodatnih 15h nedeljno jer su porodicni ljudi, rade ozbiljne offline poslove i jednostavno mene je sramota da im ovako nesto ponudim. Mozda ranije kada smo svi imali po 20-25 godina, ali danas ne. Takvo je moje okruzenje, ne generalizujem.

Kada vec spominjemo mog suraka, on vec ima zaduzenje u picbaron.com ekipi taman onoliko koliko mu vreme dozvoljava, jer ima i offline posao.

Sto se tice utrosenog vremena, sve je onako kako sam rekao.
Kada pronadjes dobitni balans, posle su samo korekcije 10-15% i to zahteva jedan pogled u toku dana i to je dovoljno da znas sta i gde trebas da uradis. To mozes kada drzis posao u malom prstu, na pocetku ne mozes. A da bi neko ovo drzao u malom prstu to ne moze bez nekoga kao sto sam ja i meni slicnima koji su u tome vec dugo.
Ako neko moze sam, ja mu ne trebam i ne treba ni da cita ovu temu.
Stvari su vrlo jednostavne.

@Jeronimo034 Ja sa tobom mogu da razmenjujem argumente o onome sto sam pisao gore danima, mesecima i godinama. Ne samo sa tobom, sa bilo kim. I hvala ti sto postavljas pitanja jer mi ozivljavas temu. A znas zasto mogu ? Zato sto je ovo sto radim na zdravim temeljima. Nema lazi, nema prevare, nema macke u dzaku. Nemam sta da krijem i zato sam uvek tu da odgovorim na svako vase pitanje.

P.S. Steta sto se vise ljudi ne ukljuci u ovu temu, jer znam da ih ima mnogo. Ali to je samo jos jedan odgovor zasto je adult skakljiva tema cak i za nas koji zaradjujemo od toga i mnogi ne zele da se zna za njih da se time bave, cak ni online. A kako tek da pricamo o offline ?!

Onda si u problemu. …

1 Like