Adult Image Host - Kompletna podrska do zarade

Pozdrav dobri ljudi.

Ako sam pogresio kategoriju, molim administratore da premeste ovu temu gde joj je mesto.

Zivimo u vremenu kada na internetu dominiraju razna mentorstva i kursevi u kojima vas uce kako da zaradite novac online.

Malo je takvih ponuda koje pokrivaju adult industriju.

Ja cu vam ponuditi jedan nacin koji je meni i jos nekim, meni bliskim, ljudima omogucio finansijsku slobodu.

U biznis sa adult image hostovima sam usao jos davne 2012 godine.

Poceo sam sa jednim sajtom i do kraja 2018 godine sam imao njih 5 umrezenih koje sam uspesno prodao upravo na preporuku sa ovog foruma. Vise o tome mozete procitati OVDE.

Tada sam odlucio da izadjem iz tog segmenta poslovanja, ali na predlog mog prijatelja prihvatio sam da mu pomognem da on razvije novu mrezu istih takvih sajtova, ali na malo visem nivou i sa kvalitetnijim skriptama. Prihvatio sam mentorstvo i posle nepune 2 godine ti sajtovi su zaradili preko 50 000$ neto zarade. Naglasavam, neto zarade.

U pitanju je mreza od sledeca 4 sajta :

https://picbaron.com/allservices.html

Za one koji ne znaju o cemu se radi, u pitanju su sajtovi za deljenje XXX slika na forumima, torrentima, raznoraznim blogovima i slicno. Ljudi se registruju na vas sajt (vasi affiliate clanovi), postavljaju slike gde god zele i vi ih za to placate. Na tim slikama vi imate postavljene adult oglase i na taj nacin monetizujete traffic. Kada od prihoda (koje ste ostvarili od reklama) oduzmete zaradu vasih clanova i troskove odrzavanja servera dobijate vasu neto zaradu.

Sajtovi koje sam prikazao imaju po 300-500 aktivnih affiliate clanova. Uglavnom se clanovi preklapaju, sto znaci da je vecina njih registrovana na sva 4 sajta istovremeno.

Ovo je jako vazno naglasiti jer ce biti mnogo pitanja u vezi konkurencije, zasicenosti trzista i slicno. U ovom biznisu nema previse konkurencije. Ima 15-20 ovakvih servisa. Svi uploaderi koji koriste ove servise su registrovani na svih 15-20 i konstantno ih koriste. Kada se pojavi 21. servis, koristice i njega. Razlog tome je sto im se puno vise isplati da rade na vise njih nego na samo jednom, koliko god taj jedan dobro placao.

Primer, ako rade samo na picbaron.com koji jako dobro placa, imace 10$ dnevne zarade. Ali ako rade na njih 15, na svakom ce imati po 1$ dnevno, a to je ukupno 15$. Dakle, zaradice 5$ vise ako rade na vise njih. To je jednostavno tako i to se nece promeniti, ali to se bolje razume tek kada se dublje upoznate sa skriptama, reklama i svim detaljima.

Ako se pitate zasto samo 15-20 servisa pokrivaju celo trziste, verujte da se i ja to pitam godinama. Mozda nema ni 15 kvalitetnih, ali ja okvrino pisem da ih ima do 20, ali svakako ih je malo. Razlog moze da bude u pocetnim preprekama oko podesavanja skripti. Meni je trebalo mnogo vremena da samostalno resavam sve te probleme. Mozda je problem mindset jer se treba nositi sa odgovornoscu oko isplata 300+ ljudi. Malo ljudi zapravo ima taj preduzetnicki duh. Ne znam, verovatno je razloga puno.

Da predjemo na konacno na ono zbog cega smo ovde.

Ono sto ja nudim je sledece :

  • Kompletno podesavanje skripte (za jedan ili vise sajtova)
  • Podesavanje reklama i njihova optimizacija
  • Podesavanje naloga na oglasivackim mrezama
  • Direktna reklama vasih sajtova na 4 sajta koja sam naveo iznad
  • Lifetime pomoc i mentorstvo
  • I sve ono cega sad ne mogu da se setim :blush:

Ovde postoji jedna jako vazna stavka kojoj bih posvetio posebnu paznju.

Naime, ovih 300+ clanova su vecinom ljudi koji me prate jos od 2012. godine. To su ljudi koji imaju poverenja licno u mene i u svaku moju preporuku. Suvisno je objasnjavati koliko je ljudima vazno da budu isplaceni, da ne budu prevareni. Radice i za manje para kod vas, samo ako su sigurni da ih necete prevariti. Ovo je sustinski vazno u svakom biznisu, pa i ovde.

Cena za sve ovo je 50$+10% lifetime.

Dakle, 50$ odmah + 10% vase neto zarade sve dok budete imali zaradu.

Da bih se osigurao da nece biti prevara, domen na kome pravite sajt ce biti moj (vi birate ime domena, ali ga ja kupujem), a hosting vas.
Tako cemo biti sigurni da nece biti zloupotrebe dogovora.

Za pocetak preporucujem neki VPS server sa najmanje 200GB HDD.
Kasnije to povecavate po potrebi.

Mogu preporuciti provajdera, jer oni tacno znaju kako server da podese za ovakvu vrstu sajtova I dostupni su 24/7 bukvalno ceo dan, svaki dan u godini. Ovo je vazno jer sam imao ozbiljnih problema sa provajderima 2012-2013 godine.

O serverima i hostingu cemo detaljnije kasnije, ako bude ozbiljno zainteresovanih za saradnju.

Skripta koja se koristi se kupuje ovde :

Cena je 69$ i uz nju morate kupiti shaving mod koji kosta 60$.

Taj shaving mod imate u ponudi tek kad kupite skriptu, nije vidljiv javno.

Koliko ja znam, nemaju affiliate program, ali mogu pokusati da vam umanjim cenu kada do toga dodje. Konkretno, za picbaron.com su naplatili pun iznos, ali kada je moj prijatelj otvarao naredna 3 servisa uvek su dali neki popust od 20-30%.

Da sumiramo, sve ovo ce vas kostati najvise 250$.

Posle toga samo reinvestirate od zarade.

Zarada krece odmah, nema cekanja od nekoliko meseci.

Ako neko misli da sve ovo moze sam, slobodno neka proba.
Ja cu i dalje biti tu sa svojom ponudom.

Ovo sam sve ispisao u jednom potezu, sigurno sam preskocio gomilu detalja, ali zato sluzi forum, da slobodno pitate sve sto vas zanima.

I za kraj ono klasicno balkansko razmisljanje: “Zasto brate ne napravis sam jos 50 ovakvih sajtova i uzmes lovu za sebe, vec nudis ovde neko mentorstvo za 50$?!”

Ovakvih komentara ce sigurno biti pa zelim odmah da odgovorim na to.

Kao prvo, mentorstvo je u modi, pa i ja zelim da zaradim na oblasti koju sam doktorirao.
Znam da to ne moze svako i znam da ce svi koji zele ovim da se bave morati da mi se obrate, pre ili kasnije .
Kao drugo, jako je tesko odrzavati sistem sa 5 ili vise sajtova. Ne u smislu trosenja vremena, vec u tehnickom smislu. Monetizacija je teza jer mreze kod kojih ste registrovani umanjuju zarade po sajtu kada vide da ih imate vise. Jednostavno, nece mreza da vam plati za jednu istu reklamu tako lako 4 ili 5 puta za istog coveka, na 4 razlicita sajta. Ovo nije posteno, ali u praksi je tako i tu ne mozemo nista.
Da otvaram potpuno nove naloge na mrezama, ni to bas nije prakticno. Treba imati potpuno novi paypal, webmoney, payoneer racun i tako dalje. Takve kombinacije meni nisu nikad bile interesantne.

Toliko za sad.
Ovo nije za svakoga. Treba imati disciplinu, dobru organizovanost, preduzetnicki duh.
A posao kao posao koji vas ceka kada se sve pokrene, to moze da radi i dete od 12g ako mu se lepo objasni.

Ocekujem vasa pitanja.

Pozdrav i srecno :slight_smile:

2 Likeova

Sve preporuke za ovog člana foruma! Vrlo pošten, pouzdan i iskren.

1 Like

Neki clanovi vise vole da postavljaju pitanja privatno i to razumem i postujem.

Ja cu svakako sva ta pitanja analizirati i ovde javno da se ne bi desavalo da moram jedno isto objasnjavati vise puta.

Dakle, neko je pitao koliko vremena dnevno treba da odvoji za ovaj biznis i sta je zapravo njegov posao kao vlasnika sajta ili sajtova.

Ovde je vlasnik sajta bukvalno gazda u punom smislu te reci.

Vase je samo da obezbedite stabilan server da ne bi bilo tehnickih problema u radu sajta.
I druga stvar je da ispalcujete ljude kada zatraze isplatu.
Pre toga naravno proverite odakle im dolazi traffic da slucajno nije neki fake izvor tj bot.

Traffic vam dovode vasi affiliate clanovi, to nije vasa briga.

Ponekad stigne DMCA mail u kome se trazi da obrisete par slika, vi ih obrisete i to je to.

Prakticno, sve ovo stane u proseku u 1h ili maksimalno 2h efektivnog rada u jednom danu.
I to je sve opciono, nigde nemate pritisak da morate nesto uraditi odmah, sami se organizujete.

Dakle, odgovor na konkretno pitanje je 10-15h efektivnog dana u toku nedelje.

Mene zanima u što se točnono kasnije reinvestira novac?

@jurazg1 Tu sam mislio na isplate clanovima. Ne postoji klasicno reinvestiranje, vec od isplata koje dobijate od oglasivackih mreza vi odvajate novac za dalje isplate vasim affiliate clanovima, ostatak zadrzavate za sebe u onom odnosu koji ste sami odabrali.

Dakle, cim krene poseta vasim clanovima automatski se izracunava zarada na klikove na tim slikama, a vi istovremeno monetizujete taj traffic putem oglasivackih mreza koje ste odabrali. Dakle, necete te ljude placati iz svog dzepa, vec od zarade koju ste ostvarili od reklama. Na tu vrstu reinvestiranja sam mislio, da jedan deo ide vama, a drugi deo ide na isplate vasih clanova.

Nadam se da je sad jasnije.

Pozdrav

Kako affiliate partneri saznaju za novi sajt koji pruza te usluge?
I kolika je prosecna marza odnosno razlika u odnosu na ono sto zaradis od ads i onoga sto im isplatis?
Da li je zakonski problematicno zbog autorskih prava i oko isplata?

Odlicna pitanja.

Free nacin da se dodje do partnera/uploadera je da otvoris officijelnu temu na stranim forumima koji su relevantni za ovakvu vrstu biznisa. I u tome vam pomazem, naravno.
Ali glavni nacin je sto vas ja direktno preporucujem partnerima koji su vec registrovani na servisima na kojima je moj prijatelj vlasnik. A svi moguci relevantni uploaderi koji postoje na trzistu su vec registrovani kod njega. Dakle, u startu imamo dobru bazu upladera koji ce testirati nas novi servis. Bez toga nista, ako nemas uploadere, nemas nista. Kod free nacina preko tih stranih foruma je problem sto vecina tih ljudi ima gard prema novim servisima. Steknu poverenje u ove starije i onda ih je tesko naterati da probaju novi. Naravno, svi se registruju kasnije kada vide da ste ozbiljni, ali to potraje nekoliko meseci. Mi to sve preskacemo u startu.

Sto se tice marze, najcesce uzimamo 40-50% od ukupne zarade. Mozda u pocetku to smanjimo na 20-30% da bi bili konkurentni, da se ljudi navuku jer dobro placamo, a onda postepeno to smanjimo na 40-50% i to se vise ne dira dugorocno.

Sto se zakonskih barijera tice, oko autorskih prava stvar je prosta. Ako dobijete DMCA mail u kome neki agent trazi da obrisete nekoliko slika vi ih brisete i to je to. Tu nema rasprave. Ali u praksi je to jako malo. Mozda od 10 000 uploadovanih slika vi morate da obrisete 200 slika, znaci beznacajno. I to je tako godinama unazad.
Ovo oko isplata nisam tacno razumeo na sta mislis. Niko do sada nije imao problema sto se tice isplata, cak i kao fizicko lice. Ako mislis na slanje novca prema tvojim affiliate partnerima.
Ako mislis na skidanje neto zarade u nasu zemlju, tu je webmoney, payoneer koji resavaju sve probleme. PayPal samo u izuzetnim slucajevima, ali njih je bolje zaobici kada je u pitanju unos para u nase zemlje.

1 Like

Update.

Dobijam gomilu pitanja u smislu koliko novca treba mesecno da bi se posao razradio i slicno.

Shvatite jednu stvar, ne ulaze se nikakav novac nikad i nigde.
Onog trenutka kada krene traffic prema vasim sajtovima istovremeno se kuca zarada vasim affiliate uploaderima i istovremeno se kuca vasa zarada na oglasivackim mrezama cije banere, popundere ili sta vec na sajtu koristite.
Od tih para koje vam salju oglasivacke mreze isplacujete vase uploadere, ostatak zadrzavate za sebe.

Jednostavnije je nego sto mislite :slight_smile:

Takodje, ja sam vam dostupan lifetime.
50$ koje uzimam u startu je samo satisfakcija za izgubljena 3-4 dana dok pokrenemo sve u tehnickom smislu. Mene zanima ono sto sledi kasnije, tu vidim svoj interes. Dakle, necu nikoga ostaviti na vetrometini, glavni interes mi je da svima posao ide sto bolje.

Znaci nemojte mesati ove kurseve gde platis 200-300e, a kad se kurs zavrsi njega bas briga da li ces ti zapoceti posao ili neces. Kod mene je obrnuto, mene upravo taj deo najvise zanima.

50$ se je jedna prosecna vecera u restoranu. Dugorocna zarada je ono sto svima mora biti glavni cilj.

Steta sto vecina zeli da ostane anonimna pa moram ovde pisati sam sa sobom, ali nije mi problem.

“Zainteresovan sam ako već kazes da je zarada sigurna”.

Ovaj komentar ima siri kontekst.
Zarada je sigurna jer postoje ljudi koji koriste ove servise za zaradu i vi im to omogucavate.
Dakle, klijenata uvek ima dovoljno.

Ono sto je najvaznije da se shvati da je koncepcija takva da posao ne moze da vas vodi u minus.
Ljudi koje vi isplacujete zarade novac tako sto vam donesu traffic na sajt.
Vi taj traffic istovremeno monetizujete preko oglasivackih mreza.
Jedno bez drugog ne ide, zar ne ?
Naravno, uvek uploaderima placate manje od onoga sto ste realno zaradili na mrezama, tako je skripta podesena i to je cista logika.
Dakle, profit je zagarantovan, koliki ce on biti to je neka druga prica.

Dobra je tema i osecam potrebu da dodam nekoliko stvari, s obzirom da sam dosta emotivno ukljucen, i meni je ovo bio jedan od prvih start upova koji mi je godinama donosio kesh, ali ovaj biznis mi je pomogao na milion nivoa, i pokrenuo lanac dogadjaja i vezano za neke druge stvari. U sustini tema i ponuda je dobra , ovaj biznis je odlican za pocetnike, mada dosta stvari ima da se uci a bas tu autor moze da vam pomogne.

Ono sto bih ispravio autora, da nije tacno da bez affiliateova nemate nista, jer posao mozete raditi i sami, odnosno dok cekate affiliateove , sami “prckate” po forumima podesavate auto postere, mozete ukljuciti prijatelje i rodbinu koja “trazi nesto da radi”, i ustvari glavna vrednost ovoga posla i jesto to sto mozete i sami raditi a naravno najbolje je da drugi za vas rade.

Sto se tice zarade i isplate, slicno sam isplacivao, 60%, i to je bilo ok godinama, ali sada, sada bih isplacivao 90%, a gledao da dodam neke CPA ponude i da partnerima omogucim maximalnu zaradu. Ovaj princip sam primenio u sadasnjoj firmi za hot line za Balkan, i jednostavno donosi uspeh jer dobri affiliateovi ti odrzavaju sistem, i oni moraju biti maximalno isplaceni i zadovoljni i tada je biznis ok.

Ono sto sam koristio je Imgur API, slike nisam hostovao kod sebe, nego Imgur je neka cudnovata firma , dobija `stalno neke donacije, vise je drustvena nego privatna, oni nude za 25$ neograniceni prostor, milionski upload mesecno, tako da korisnik kada uploaduje slike, on uploaduje na Imgur a slika se samo embeduje kod mene, sa ovim dobijam neograniceni prostor, ne razmisljam o DMCA, Imgur mi samo posalje obavestenje da je slika izbrisana i to je sve, a slike koje su uploadovane pre 10 godina i dalje stoje na mom nalogu , a njih je 10-20 miliona, cak i kada prekinete tu pretplatu od 25$ mesecno sve je tu samo upload nije .

Takodje nisam razmisljao o fake posetama, ubacio sam bio jos jedan API za plugrush, svaki afiliate je imao svoj ID i svoje reklame i Plugrush mi je obracunavao zaradu za svaki baner i preko ID sam to prikazivao korisnicima, Plugrush se brinuo o zaradi i laznim posetama, tako da je to bilo gospodski, ono sto dobijem smanjim za 40% to prikazem affiliate-u i to je to.

Secam se da sam pronasao neki holandski forum, gde sam postovao celeb slike, samo od tog foruma sam imao mesecno 200e, ako zelite da radite out of box, potrebno je pronaci lokalne forume, japanci i kinezi su zakon takodje… Uglavnom, posao se moze automatizovati na vise nivoa, a rad sa affiliateovima zahteva malo vise poslovne kulture i ozbiljnosti i tu treba se usavrsavati, ali za one koji zele da krenu je idealan na vise nivoa.

3 Likeova

Lepo sto si se ukljucio u temu, jer imas kredibilitet i pomazes da ljudi obrate vise paznje.

Sve to o cemu pises nisam zeleo da namecem kao primarno jer ja vise volim ovaj preduzetnicki deo.
Cilj mi je da ponudim ljudima nesto sto im nece oduzimati mnogo vremena, gde ce drugi raditi onaj tezi deo za njih.
Tacno je da mozes sve sam raditi bez affiliate usera, ali to zahteva mnogo vise angazovanja na dnevnom nivou, cak i ako se koriste autoposteri (ne znam ko je lud da radi rucno, ali poznajem i takve).

Dakle, ima tu vise kombinacija, ali ja volim ovu gospodsku, kada drugi rade za tebe, ali za to je bilo potrebno dosta utrosenog vremena, znanja, iskustva…znas sve to i sam, presao si igricu.

Takodje, vremenom se svi mi menjamo i neke stvari koje su nam ranije bile zanimljive, danas vise nisu.
Mene ispunjava pomisao da uvedem u ovo vise ljudi, da svi imaju zaradu od toga, a ja pasivno dobijem svoj deo. To je po mom misljenju legit i posteno.

2 Likeova

naravno ali od kada mi je Google pokosio 2009 sve sajtove i napravio onaj genocid, promenio sam teziste, poceo sam da ucim direktnu prodaju, adwords, i taj princip gde ti sam sebi mozes da zaradis hleb bez icije pomoci mi je kljucan, znaci danas mi treba 30$, ok idem i postujem slike i zaradicu, necu cekati affiliate, necu cekati google da se samiluje uzecu to , i to je super opcija i psiholoski, znas da od tebe zavisi, a svakako za neki veci sistem idealno je da gradis radnike koji ce za tebe raditi, ali ovo je opcija bitna.

1 Like

To o cemu sad pises je potpuno drugi level i prevazilazi ovu temu.

I tu se slazem sa tobom, jer je direktna prodaja zakon, ali nije za ljude koji nemaju strpljenja i kapital za ulaganje u biznis.

To je neka potpuno druga tema, offtopic u ovom slucaju.

nije druga tema, pricam o tome da sam postujes slike dok cekas affiliateove, dok razvijas biznis, ako jos nemas dovoljno affiliateova a treba ti kesh sam sebi budes affiliate.

Ja sam mislio na deo o direktnoj prodaji proizvoda, nezavisno od slika, nisam razumeo kontekst.
Sad je ok.

Ja vec znam sve moguce uplaodere na trzistu koji postoje i znam sta im je potrebno i sta zele od servisa, zato su ovi ljudi kojima pravim hostove u prednosti na pocetku, imaju bazu za solidan start.
Mada, svi ti uplaoderi sami tebe nadju vremenom, ako vredis.

“Kakva je perspektiva za buducu zaradu? Da nije prezasiceno pa i ti napustas model?”

Ovo mi je vazno da prokomentarisem.

Ovaj posao funkcionise na istom nivou vec 10 i vise godina.
I ne pokazuje niti jedan signal da ce mocu da se prekine, naprotiv.
Samo se neke tehnicke stvari menjaju povremeno, ali to se isprati i nema problema.

Prezasiceno ne moze da bude jer celo trziste pokrivaju 5-6 ljudi gde svako ima po nekoliko ovakvih sajtova i otuda tih 15-20 koje sam spomenuo na pocetku.

A ja za kraj imam kontra pitanje.
Odakle ja da uzmem mojih 10% lifetime ako nema zarade i napustam model ?
Nije logicno, zar ne ?

Od osnovnog avansa od 50$ mogu zaraditi par stotina $ sto je potpuno beznacajno i nadam se da ljudi shvataju da mi je to potpuno nebitna stavka, bukvalno simbolicna.

Ne moze biti prezasiceno nikada, ima toliko facebook grupa, socijalnih mreza, torent sajtova, bas razmisljam, to je bilo uzbudjenje traziti nove lokacije, kao zlatna groznica, pretpostavljam da je isto, poenta je pronaci lokalne forume, koji nisu otkriveni, trazi se na svedskom, spanskom, japanskom, nasao sam tako jedan spanski torent sajt, nema sanse da ga nadjes sa engleskim frazama, i tu sam uzimao oko 100e mesecno, to je islo preko autopostera, podesavanje je bilo 30 min i posle automatika. Sto se tice facebook-a, tu bih preporucio da se domeni rotiraju, odnosno to je malo naprednije ali nista specijalno da postoji 20-tak domena u rotaciji koji gledaju iste izvore slika, i da moze da se svicuje domen ako FB banuje neki sajt . Tu su i adult pinterest sajtovi, ma milion opcija, a kada se pronadje grumen zlata on se ne deli, neces spominjati gde je lokacija za zlato, vec cuvas za sebe ne zato sto si alav vec kada dodju svi sajt uvodi restrikcije i posle su svi gotovi .

1 Like

Vezano za forume, jel se obracas na engleskom ili pises njihovim jezikom. Jer ako koristim google prevoditelja, misliti ce da sam bot :slight_smile:

Potpusujem sve, samo bih FB zaobisao, nema potrebe tamo gurati nos sa adult, sam si rekao da ime bezbroj izvora po celom svetu.

Ovo ti je kao kod SEO, trazis dragulj u japanu, u norveskoj, u irskoj, i onda kaplje sa sto strana.

Ali ja sam uvek za to da motivisem moje affiliate uploadere da oni sami na tome rade za mene.

@zgubijumf nemas sta da se obracas, postujes slike ili torente, za torente sam napravio robota koji uzima tudji torent a sliku sam ubacio kod sebe, i on samo prebacuje torente i stavlja moje slike, u ovom poslu komunikacija ide preko slika. Slicno sam uradio i za one filesharing linkove, moj robot je uzima tudje, a samo slike je uploadovao moje.

Sto se tice facebooka, tu ide mala customizacija, imas dva tipa reklama, ako je referal facebook ne prikazuje adult reklame, to je prilicno prosto napraviti a dobijas ogroman izvor, imas milion grupa koje vape za celeb slikama i tu si dobar jako

2 Likeova