Adwords iskustva

To je točno, samo za to predstavljanje moraš imati i adekvatan budžet.
Osobito ako govorimo o stranom tržištu, a to mislim da nije ovdje slučaj :slight_smile:

Sacuvaj me boze display networka adwordsovog u hrvatskoj :smiley:

[quote=“bozoou”]Pa kampanja jeste započeta, samo ju nevodim ja…ali bi svejedno volio steći osjećaj koliko nas treba koštati posjetioc.
Ovdje se ne radi o prodaji, pa je možda malo teže izračunati ROI…radi se o carpooling servisu i privlačenju korisnika.
Trenutno nam je jedna kampanja Klikovi:3, Pojavljivanja: 19, CTR:16% avg.CPC:0.93kn
a jedna malo lošija: Klikovi:3, Pojavljivanja:9, CTR:33%, avg CPC:1.29kn

Jeste da je tek početak, ali malo mi se to puno čini za CPC, a pojavljivanja jedva da idu.

Neki osjećaj mi govori da bi trebali izabrati keyworde koji nisu u našoj niši, koji su jeftini …pa čisto neka i opadne CTR ali da pojavljivanja krenu??[/quote]

Ovdje bi ROI npr. mogao izračunati u omjeru koliko si uložio po posjetitelju a koliko je posjetitelja recimo ispunilo ili se prijavilo za neku formu carpoling servisa, ili koliko se posjetitelja registriralo za neku tvoju ponudu, newsletter i sl.

Ovo što si gore pokazao je mali broj prikazivanja što znači da si najverovatnije išao “preusko” te nemaš dovoljan broj impresija.

Što bi točno dobio sa KW koji nisu povezani sa tvojim sajtom, osim posjetitelja koji će odmah otići i stvoriti BR tvojem oglasu?
Pokušaj više širiti uz više pojmova povezanih sa sajtom ili putovanjima opet povezanim sa sajtom.

I prvih 30 dana zanemari rezultate ili ih uzmi sa rezervom, odnosno tek nakon njih i sa nekim potrošenim budžetom imaš materijal za krenut u optimizaciju.

[quote=“ZekanPekan”]To je točno, samo za to predstavljanje moraš imati i adekvatan budžet.
Osobito ako govorimo o stranom tržištu, a to mislim da nije ovdje slučaj :)[/quote]
Naravno da budžet treba biti velik, tu se ne treba štedit. A znam da neki očekuju rezultate sa budžetom od 100kn mjesečno :slight_smile:

Ma u Hrvatskoj je još i jeftinije oglašavat, samo treba paziti gdje će se oglasi pojavljivati. U svakom slučaju, po mom dosadašnjem iskustvu, bolje nego fejs. :wink:

Bok svima.
Ispravite me ako griješim, ali je zabranjeno prodaja/kupnja poklon bonova za AdWords, jel?

Pomaže li AdWords kod rangiranja web stranice? Ako preko AdWordsa dovedem puno ljudi na moj web hoče li on biti na višoj poziciji u tražilici. Ili se tu gledaju samo gledaju ne plačeni posjeti?

Ne, Adwords kampanje nemaju nikakav direktan utjecaj na organsko pozicioniranje stranice.
To bi bio sukob interesa u Googleovoj politici.

Dali ste imali slučaj da vam CPC konstantno raste, a imate isti CTR, KW, posjeta je iz istih država? Prije 10ak dana postavio sam kampanju, prvih par dana CPC je bio oko 1 ± 0.2, od tada svaki dan raste, a danas je eksplodirao na 3.8. Malo mi je čudno da su svi parametri ostali isti, a CPC je narastao skoro 4 puta.

Našao sam problem. Na glavnom keywordu je “Ad quality score” na “Landing page experience” pao sa 7 na 4 i reklama se pokazuje na dnu stranice, ali nije mi jasno zašto, 7-8 dana je bio 7, nije se ništa mijenjalo i samo za taj KW je pao, a svi keywordi imaju isti link.

Gdje mogu prijaviti nevaljale klikove na adwordsu? Inace obicno imam oko 100-130 klikova dnevno zadnja 4 mjeseca, sad vec imam 250. Netko mi se nakacio na oglas i klika bezveze.

Ako netko klika sa iste IP adrese tada se aktivira filter i stonira se potroseno. To se meni isto cesto dogada sto je i normalno u danasnje vrijeme jer bolesnika ima i uvjek ce biti.

Ma nemaju nikakvu zastitu. Opet se netko nakacio na oglas. Ctr 62% i 450 klikova od ponoci do sad.

O kakvom oglasu se radi? Display?
Javite se ako trebate pomoć… Mi smo Google partner.