Adwords kvaliteta oglasa

da li ocjena kvalitet oglasa od strane googla ovisi i o backlinkovima? jer sam na jednoj stranici uspio dosta lagano doći na 10/10, a na nekoliko novih koje su rađene na sličan način nikako na više od 7/10. ima li veze starost domene? ajde molim Vas za komentare jer neznam da li da se i dalje trudim oko toga ili da pustim samo da vrijeme napravi svoje.

Koliko ja znam, nema nikakve veze sa off-site faktorima odnosno backlinkovima.

http://www.seo.hr/blog/539/bez-seo-osnova-nema-vise-niti-jeftinog-ppc-oglasavanja

Možda ovo ima veze sa pitanjem

Zanimljivo pitanje!

Kad bi dao adrese sajtova, vjerojatno bi se dalo zakljuciti zbog cega ti je “QS” varira.

Meni se osobno sve vise cini da “autoritet” domene ipak utjece na neki nacin na QS i CPC.

…po nekoj uvrnutoj logici mi smrdi na to da G daje prioritet reklmama / sadrzaju koji je po njegovom search alogoritmu kvalitetniji a search algo. uzima u obzir daleko vise od “onsite-a”.

Takodjer imam slican slucaj tvome i imam velike razlike u CPC-u na gotovo identicnim stranicama ( identican onsite ). Doduse, na razlicitim su jezicima i konkurencija je razlicita ali to nebi smjelo utjecati na QS vec samo na CPC.

Aj baci URL na PM ako ti nije problem, bas me zanima, da podijelimo iskustva…