Affilate ebay zarada

Pozdrav svima…

Namjeravam uskoro krenut i probat sa ebay affilate zaradom, dal ima ko iskustva sa tim i ako ima kako oni placaju jel po kliku na oglas il kada se kupi artikl i koliko isplacuju…

Ddodatak na gornji post pošto nemogu edit na mobu…

Dali je isplativiji google adsense ili ebay affilate

si pogledao amazon affiliate program?

Jesam gledo sam i procito par blogova al rade bi htio cut od onoga koji to vec koristi drugo je napisano a drugo je kako je u stvarnosti

trenutno imam nekakvih 5 stranica fokusiranih na amazon, ako te nesto zanima slobodno pitaj
lp

Za pocetak di bolje placaju amazon il ebay i koliko prosjecno zaradis na mjesec

iskreno, nisam nikada ni pomislio nešto raditi kao ebay affiliate (iako ne znam ni sam zašto), tako da nisam točno upućen u plaćanje. Amazon ima tier commisione

tako da puno toga ovisi koliko i što prodaješ. To se sve da izbalansirati tako da imaš u ponudi jeftinije proizvode koji ti podižu tier i one skuplje koji donose buckse. Više sam se fokusirao na authority sajtove jer me sam pojam niche i mikroniche nije privlačio nešto posebno, tako da mislim da ti moja zarada nije relevantna ako tek počinješ s affiliate marketingom.

Svakako bi preporučio svima da bar isprobaju ovu vrstu monetizacije. Nakon što se budete snalazili u ovome otvaraju se mnoga vrata sa puno većim paydayom - tipa dropshipping i sl. - sve se može preko amazona odraditi bez problema

Jel ova slika prikazuje ako recimo prodas 5 proizvoda od vrijednosti 10 dolara jel to znaci da ti dobivas zaradu 4 posto od 50 dolara

tako je. Što se tiče odabira niše, najoptimalnije je izabrati onu sa proizvodima između 50-299$. Ubaciš par ovih 1-20$ za tier boost i lakše se diše :slight_smile:

Evo da ti kazem zasto sam ja mislio ebay iz principa sta svi moji frendovi i ljudi iz okolice koriste ebay i svi na njemu kupuju nikad niko nije spomenu amazon jer to je vise za knjige ako se nevaram

Mislim da bi prije nekako zaradio preko ebay il se varam… jer ak idem na taj affilate to onda moram ciljat na strano trziste jer domaci ljudi nevjeruju bas najbolje u kupovinu prek neta to i daju do 50 dolara max ak daju a ovi strani kupci daju daleko vise

mda, moja preporuka je da bilo koji affiliate tip monetizacije ciljaš isključivo na strano tržište. Balkan, ajme meni - ne

primjera radi, specijalizirani eBook $19.99 odličan value i jako puno uloženog truda, evo ti visitor flow:

Amerikanac -> Amazon -> Add to cart -> Buy -> happy face
Balkanac -> Amazon -> WarezBB / Piratebay -> sretan jer je sj*bo autora -> evil face xD

EDIT: nije amazon samo za knjige nikako, mislim da su po prodaji čak i prešišali ebay (negdje sam pročitao, ali ne znam točno gdje). Pogledaj samo top selling kategorije i bit će ti jasno

1 Like

Tocno to slazem se

Jel mi mozes objasnit u cemu se razlikuje taj tip affilate monetizacije od nekog standardnog tipa

uf, mozes sve te generalne informacije pronaci sa malo Gpretrazivanja. Puno je toga za pisati jer postoji jako puno opcija.

evo nekako poredano po težini i isplativosti (subjektivno, isprobano mišljenje) - najlakse prema težem

Adsense
Amazon Affiliate
Direktni Affiliate nekog/nečeg
Dropshipping
Kreiranje i prodaja svoj proizvoda/softwarea/usluge

postoji puno načina za zaradu, ali ovo se neki od najstabilnijih. Recimo sada radim na svom projektu gdje već imam on-site 30 unikatnih članaka od 1000-5000 riječi za određenu temu (jako popularna evergreen niša) ali nisam nikakvu monetizaciju ubacio. Mogu iskoristiti sve ove navedene, ali neću niti jednu, nego ću kroz mjesec dana outsourceati jedan zgodan eBook od 50 stranica i tagati ga za $14.95

Do sada sam radio na kredibilitetu i izgradnji branda (čitaj - nisam ništa prodavao na silu) i samo od trenutne mailing liste, uz konverziju 5-7% (sve je ciljana opt-in publika) mogu zaraditi više nego da sam napravio affiliate/adsense site.

za kraj ramblinga, lijepo je imati ideju, ali treba znati kako ju monetizirati na pravi način. Tu se pravi velika razlika između $200 i $5000 na mjesec.

Citao sam da ebay nedozvoljava da se ima adsense ako se korisi njihov affilate… sad neznam dal smijem imati amazon affilate uz ebay affilate tako da imam dvostruku zaradu