Affiliate vs oglasi - koji je način monetizacije bolji i profitabilniji?

Maaa…ne …ne mislio sam baš da na sajtu imaš zajedno s afffilate i adsense oglase
a evo šta kažu za za linkove (ovo sam na brzaka iskopao u vezi linkova sad na netu) mada se može pronaći možda još kakvih objašnjenja affilate vs google

1 Like

Kod nas na mreži možeš pronaći 50ak web trgovina:

Baci pogled i ukoliko trebaš više info, tu sam. :slight_smile:

1 Like

Hvala, baš ću da pogledam.

Zašto ne nađeš zamjenu za Ezoic? Imaš ih puno koji funkcionišu na isti način

A evo ne znam haha, palo mi je ovo na pamet pa sam odlučio isprobati i vidjeti hoće li biti rezultata. Ako bude $10 na 1000PV neću se žaliti. Iako nekako sumnjam da će to biti… Zasad sam nabacao nekakvih oglasa koje sam uspio pronaći, a kad me prihvate affiliate programi za koje sam poslao zahtjev onda ću baš probat šibati samo oglase koji su vezani uz nišu

Ezoic je teski bullshit. Zele ti potpuno oduzeti kontrolu na nacin da sve ide preko njihovog DNS-a, postave ti ogroman cookie popup a za postaviti reklame moras biti doktor nauka. Sveukupno - sranje.

2 Likeova

Ma to s DNS-om mi i ne predstavlja neki problem, neš ti… Ali baš puno uspore stranicu, i to sam čak uspio bio dovesti u red sa WP Rocket, ali strašno low RPM zadnjih pola godine i sada ovih zadnjih 10-tak dana non-stop origin errori, što sigurno jako loše utječe na SEO me odgovorilo od njih, barem za sada dok ne isprobam ovu moju čudnu alternativu.

1 Like

hahahah :joy: kad pročitam tvoje odgovore tačno znam da je gotovo svaki odgovor ti na mestu i tačan!

Ekipa, pokrenuo sam neki web prije 3 mjeseca, baziran samo za HR tržište, dođe poneka posjeta i iz ostatka regije ili iz ostatka svijeta gdje su ljudi našeg govornog područja.

U privitku je slika zarade i impresija u tom periodu od Adsensa. Da li mi se isplati i dalje imati Adsense gore ili postoji neka bolja opcija?

EDIT: Stavljam i sliku posjeta iz analitike.