Agencija za bankarstvo želi da zna porijeklo para na peypalu

Danas me zove (poznanik) iz banke i kaže mi da im je agencija za bankarstvo poslala upitnik da provjere porijeklonovca na peypalu za 400 ljudi iz BIH. Ja pomislih porez da uvode. Al kaže da ima dosta ljudi koji zarađuju više onlajn i da za njih nije traženo. On mi reče da ih valjda interesuje u avgustu isplata.


Jel imo ko iskustva sa ovim? Meni palo na pamet da nije možda sumnjivo što sam u Crnoj Gori (a iz Bosne sam) dizao malo više para pa da zbog toga ih interesuje. Šta da im dam od podataka, meni se čini da od juicyads dobijam uplate preko subjekta koji se zove tajger medija ili nešta slično… Šta im to znači? Kako da nađem neki indentifikacioni broj pošiljaoca? da li da priložim sve subjekte? to je njih 5 od kojih zarađujem a da vrše isplatu na peypal. to su sve niđe veze nazivi subjekata sa oglasnim mrežama.

Kako god nebitno, nemaš o čemu strahovati.

Davno sam ja rekao da će biti problema oko online isplate sa paypala, skrilla, alertpaya i ostalih servisa direktno na bankovne račune. Meni su u PBZu dali ispuniti sličan obrazac, ali vjerojatno preventivno, nije pisalo paypal, nego online isplate jer sam isplačivao neku siću sa paypala, alertpaya (sadašnja payzaa) i webmoneya. Još prije 2 godine prestao sam isplačivati na račun, sve sam prebacio na Payoneer, a neki dan sam naručio i MyChoice Visu. Kod nas u Hrvatskoj bilo je slučajeva gdje je ljudima doma došla policija sa poreznom jer su primjetili da preko MojeKrpice prodaju veliku količinu robe, vlasniku bivše enabave (možda je i tu na forumu) su doma došli inspektori jer je preko njuškala prije 2-3 godine prodavao keyeve za igre i nudio plačanje paypalom kad ga je malo ljudi imalo, a provjeriti priljeve na bankovne račune im je još lakše od navedenih slučajeva.

Za sve transakcije odnosno uplate veće od 15 000€ banka po službenoj dužnosti mora reagirati, upravo u sklopu borbe protiv terorizma itd. Tako je u Hrvatskoj.

Nece porezna sigurno slati neke obrasce da punis, da hoce mogu saznati sve, kako, od kud i koliko.

Ajde kad se vec prica tu o ovome da pitam ako netko ima dobar nacin, jel ima neka firma da daje kartice s kojima bi mogao prebacit svoje paypal novce kod njih i da onda preko njihove kartice dizem na bankomatima kao sto radim s payoneerom. Payoneer su blokirali pa ne mogu preko njih.

Ovo se desava u BIH iz razloga sto se skidaju ljudi sa biroa, ja sam npr nezaposlen i vodim se na birou, a ako moja godisnja zarada prelazi kada sa podijeli sa 12, na vise od 200KM mjesecno. Osoba se skida sa biroa, mislim da je ovo razlog provjera. Jer nas ima masu :smiley:

I naravno ovo nam je 100.000 obecanih radnih mjesta :wink:

Ima toga puno, ali trebas dobro znati sto trazis - bitno su razlicite tarife, a i kartice i ostalo …

https://www.ecopayz.com/en-gb/ecopayz
https://www.okpay.com/en/
https://www.paxum.com

1 Like

Znamo mi :slight_smile: Neki ne znaju…

U kojem je mjesecu bio zajeb kad je PayPal ljudima poslao duple pare. Ono povukli potrosili a one opet legle?

Juni

Jesi ovo ti dobio na mejl ili?

i zatvor je za ljude…

Jednom sam dobio slican papir da ispunim u PBZ jer sam prodao neku domenu, cifra 100 eura. Kako ni u skoli dok sam pisao olovkom nisam lijepo pisao, tako ni sada kada je uopce ne koristim. Pa sam taj obrazac ispunio tako ruzno da ni sam nisam znao procitat. Trebao sam cak sastavit svojim rijecima od kud ti novci.

Nakon toga mi vise nisu davali papir.

2 Likeova

@NeedHelp i @Perunxxl, da li možete dati malo više detalja oko MyChoice Visa i ostalih kartica i tarifa za isplatu.
Šta se vama najbolje pokazalo?

Payoneer ima proviziju 3% + 3.15$ fiksno i ne bi ih mijenjao da webmoney nije prekinuo suranju sa njima, pa sam uzeo MyChoice. Ovo su njihove provizije: EUR: 2,25 EUR; non EUR transaction: 3% + 2,75 EUR. Znači, npr. u Sloveniji možeš dizat lovu za 2.25 EUR provizije pošto im bankomati daju eure, kod nas u HR je 3% + 2.75 EUR. Ja uzimam kartice preko webmoneya pošto tamo primam gotovo svu lovu, tak da su limiti vezani za moj webmoney račun, ne znam kakvo je stanje sa limitima ako uzmeš karticu direktno.