Ai članci, dijelovi članaka, koji su najbolji AI alati za pisanje

Malo sam počeo koristiti u posljednje vrijeme razne AI alate (botove) za pisanje i mogu vi reći da sam često pozitivno iznenađen dobijenim rezultatima. U odnosu na prije par godina sada već ovi AI generisani članci ili dijelovi teksta imaju poprilično smisla čak ponekad vrlo dobro, do odlično izgledaju. Ja sam mislio da jedino meni introdakš za članke često izgleda poprilično bolje no kod pravih pisaca, kad ono slušam danas likove sa kanala autoriti haker i ovaj lik veli isto

inače nije loš ovaj seo kanal. video je počinje u vrijeme kad zbori ovo oko introdakšna. oni pričaju o jarvis ai alatu. ja taj nisam probao, ali koristim https://app.copy.ai/ koji ima solidno dugo da se koristi fri opcija poslije registracije i koristio sam https://rytr.me/ koji je dobar ali kraće traje i manje se izvuče za fri opciju.

Npr kod copy ai ukucam odaberem blog intro ili product deskrišn za keyword best gifts for doctors ovaj alat mi izbaci ove tekstove
image
image


image
image

po meni je ovo ok, pogotovo ako se uredi iskombinuje više primjera i stavi u jedan uvod, često taj uvod bude bolji no kod pisaca jer pisci često nemaju jasan i fokusiran uvod, a ja smatram da je jasan i fokusiran uvod jako bitan prvenstveno zbog gugla da shavti o čemu je riječ, a pisci često zabrste i zaglave sa tim uvodom i poprilično nejasne uvode pisci znaju sastavljat. tako da u posljednje vrijeme često koristim mašinski generisane uvode, tj najčešće kombinaciju njih par ili kombinaciju sa uvodima pisaca s tim da nekad odfikarim dio neki što su pisci pisali. i da budu dugački 4-8 rečenica. od nekih pisaca ne mjenjam uvode jer su dobri. ovo je vezano za niče čelendž sajt ali nisam tamo htio da trpam ovo jer mi je više za odvojenu temu.

ovaj alat (sajt) rytr a čini mi se i ovaj drugi iamju masu nekih sekcija za kreiranje, pa tako mogu pomoći kod meta deskripcije (ako je koristite) ideje za titl, ovaj copy ai sastavlja i ljubavne poruke i masu drugih stvari. ja sam prilično pozitivno iznenađen koliko su ti AI napredovali za par godina. još uvijek naravno ne može AI da cijeli članak odradi (bar ovi što ja koristih) ali mogu biti od vrlo solidne pomoći.

da li vi koristite ove AI alate? koje koristite? kakvi su vaši utisci?

4 Likeova

kod mene je jedan poznanik koristio jarvis (za ovaj nisam ni čuo) pa kaže da nije nešto…no dobro, ipak je on native english speaker pa vjerojatno bolje zna razlikovati kvalitetan stil pisanja i gramatiku od nas.

sve u svemu alat se ne čini lošim. vjerojatno sve ovisi o kvalitetnom davanju uputa

eo još jedan članak o AI člancima. ovi isti spominjani likovi ko u klipu ranije. vjerovatno oni preko mjere hvale jarvis zbog aff provizije, ali ipak već sad ovi AI mogu uz solidan ljudski nadzor mogu imat vrlo značajnu primjenu za pisanje članaka.

Jedne noći, ako anđeo privuče vašu pažnju i razgovara sa vama, ključno je da pažljivo slušate! Anđeo će vam otkriti mnoge stvari u narednih nekoliko nedelja i meseci. Ali što je najvažnije, tokom ovog razgovora anđeo će vam reći sve o vašoj potencijalnoj budućnosti potencijalnim novčanim dobitkom. Sve što vam anđeo kaže potrebno je zapisati u poseban dnevnik koji ćete imati pri ruci. Nikad ne gubite ovaj dnevnik; sadrži sve informacije koje će vam trebati da steknete svoje bogatstvo…

ovo je AI napisao na engleskom provučeno kroz translate i zamjenje su tri riječi samo, jedna zbog lošeg prevoda, a dvije da bi imalo više smisla.

@bozoou šta ti veliš? malo sam namjerno ove apstraktnije teme probavo kod AI da vidim kako fercera i bolje mu ide onako šupljiranje nego konkretna priča.

upit za ovaj dobijeni tekst je bio:

If an angel does get your attention and speak to you, it is crucial that you listen closely!

drugi dobijeni tekst je preveden u gugl translejt bez ikakvih izmjena

Ako anđeo privuče vašu pažnju i razgovara sa vama, ključno je da pažljivo slušate. Ova bića su bića bezuslovne ljubavi, sa znanjem i mudrošću izvan vaše sopstvene, koja vas mogu voditi kroz mnoge situacije u životu.

treći bez ikakvih izmjena

Da li ste se ikada zapitali koliko vaših sopstvenih misli i ideja zapravo potiče od inspiracije anđelima? Šanse su da mnoge od vaših novih kreacija, inspiracija i ideja možda iza sebe imaju više od vašeg sopstvenog uma. Činjenica je da smo stalno pod uticajem prijatelja, članova porodice, bližnjih, pa čak i okoline oko nas.

evo još bez izmjene

Interakcija sa preminulom voljenom osobom se može desiti i često se dešava. Nije neuobičajeno primanje poruke od svojih preminulih najmilijih. U vreme žalosti, ljudi često prijavljuju posetu svojih najmilijih u duhovnom obliku. Oni opisuju osećaj da su okruženi svetlošću i ljubavlju, osećaju prisustvo voljene osobe i primaju utešan, topao zagrljaj. Da li vam je ikada bilo toplo kada pomislite na nekoga ko je upravo umro? Takva osećanja su često interakcije koje se dešavaju sa porodicom vaše duše."

hahahahha

image
image
image
image

3 Likeova

Jel ovo ispod sve napravio na osnovu one gore recenice?

Da i ovo oko žene i ono gore oko andjela je na osnovu jedne rečenice. A vala može se i isprobat, fri je za solidno puta probat, testirat.

1 Like

Prilično točno.
Pogotovo ovo…

…a i ovo

Nazovi to Anđelima ili kako god, ali nije potrebna vjera da se shvati ovaj drugi citirani dio. Dovoljno je promisliti da ono što često shvaćamo našim osobnim mislima, izvire iz jednog puno većeg i kompleksnijeg sistema… čitavog svemira.
Kako ćeš nazvati te mehanizme koji oblikuju tvoje misli… Anđelima ili kako god…potpuno je nebitno. Ali činjenica je da su ti mehanizmi doveli čovjeka od kamenog doba pa do “iPhonea”. Isto tako su doveli ono što smatramo neživom materijom … do stanja koje prepoznajemo kao živa materija i konačno do nas samih. Nema se tu što vjerovati, to je jasno kao dan.
A korijen tog mehanizma zovi svjetlo, jer uistinu jest svjetlost izvor kreacije čitavog materijalnog svijeta … ili nazovi tu svjetlost Anđelima… to je manje bitno.

Ma ja ovo uzeo gledat da vidim može li AI tool pravit sajt na temu anđela :slight_smile: vidim da bolje fercera za apstraktnije teme pa pokušah sa anđelima i eto ti veliš da dobro piše.

Dobar je AI i sa pisanjem ljubavnih poruka, čestitki… a ja nekad pravio sajtove te tematike i sam izmišljo, a sve AI činjet može. I ništa lošije ljubavne poruke od AI nisu no ove što se vrte po sajtovima, a i što ljudi šalju inače jedni drugima.

Totalno sam pozitivno iznenadjen šta AI može. Eno ovi sa ovog klipa u temi rekoše da ima neki sajt koji je tonu članaka napravio sa Ai i da po ahrefsu ima preko milion posjete.

Biće zanimljivo za desetak godina šta će moć kad sad ovo radi

Joj nemojte samo o Anđelima, svemiru i svrsi postojanja u ovoj temi… :smiley:

Ovakve alate i razne druge spinnere mislim da koristi ogroman broj freelancera na Upworku, iWriteru i slicnim servisima, pa s njima generirane clanke prodaju kao svoje oriđiđi. Platiti punu cijenu za takve clanke mi bas nije fora, al ako bi netko mogao proizvesti 1000 takvih clanaka po nekoj cool cijeni, tipa 1000-2000 EUR, rado bi to platio pa napravio sajt na nekoj dobroj expired domeni.

Glavno pitanje je dal Google kuzi takve clanke i o cem se tu radi, ili ne. Valjalo bi testirati.

Jarvis najbolje tekstove pravi, ali je problem sto svi ti alati davaju netacne cinjenice… Samo mlate gluposti…

Nisam imao pojma da postoji takva stvar kao što je AI alat za pisanje. Impresioniran sam videom. Upravo sam pokrenuo blog i koristim https://penmypaper.com/ za sadržaj. Ali mislim da i Jarvis može biti od velike pomoći. Je li Jasper novo ime? Može li on dati sadržaje svih konkretnih predmeta?

I ja. :slight_smile:
No taj stroj vjerovatno ne priča ništa drugo, nego što može opaziti da se priča world-wide iz podataka koji su mu dostupni da ih analzira. On je samo sposoban napraviti rezime opaženoga.

No zanimljivo je, da ni mi ljudi nismo puno drugačiji…nego također smo “kapaciteta” da pravimo rezime opaženoga. S time, da imamo puno više različitih osjetila da bi prikupili input informacija.

Da …i ne samo u svrhu pisanja članaka. Nego ono što sam masu puta već spominjao, neke buduće generacije će ravnopravno pričati i surađivati sa robotima kao što i sa ljudima.
Računala će se jednog dana “odgajati”…ne programirati. Ima naznaka toga već danas, što je upravo strojno učenje na kojem se bazira AI.

1 Like

pa nije slučajno o anđelima jer ko što veli Nikos Moris

a i ko što sam sam reko

tako da bi bolje bilo ako već neko ima plan totalno koristit AI onda imat sajt sa apstraktnijim temama đe se teško može pogriješit, ko što su spomenuti anđeli, ljubavne poruke, horoskop, čestitke… dakle sajtovi đe više šupljiranja nego konkretne priče. ili da ne bude da kenjam po priči o anđelima, sajtovi đe informacije nisu lako provjerljive i đe mogu a i ne moraju bit istinite, a dovoljno su apstraktne da sve što se kaže je istina

mada sam provjeravao AI i za pisanje npr šta se bitno dogodilo neke random 1600 i neke random godine i piše tačne podatke, formatira tekst prilično normalno. ipak da se masovno koriste na nekom aff review sajtu ovi AI ne vjerujem da mogu, ali mogu za sajtove đe manje treba konkretnih informacija i đe se teže može pogriješit šta gođ da se veli.

apsolutno. meni to i nije neki problem dok god članak izgleda dobro. i nikako nije isto spiner i AI generisani djelovi teksta. gugl spinovane tektove prepoznaje lako. meni npr pošto ponekad obrađujem malo tražene keyworde koje niko nikad nije obradio ovaj AI napravi vrlo dobre uvode. dakle nije to spin nikakav već na osnovu iljada i iljada gift članaka uzeo je neke paterne kako uvodi izgledaju i onda kombinuje, a ne spinuje određeni članak, što je golema razlika. naravno ako neko koristi ove AI bez kontrole i uređivanja i editovanja vrlo se brzo uoče neke nebuloze i gluposti što svaki bot ponekad lupa.

pa ne vjerujem da se tako jeftino može dobiti čak i da je komplet generisan članak. možda može bez ikakvog uređivanja, ali to onda baš teško da bi ličilo na ok članak jer nisu AI botovi još na tom nivou da mogu cijele članke šibat a da se ne vidi.

moje mišljenje je da nema šanse da shvati. i onda uzima u obzir juzer ekspiriens i beklinkove.

pa na ovim uvodima koje ja koristim nema šanse da se vidi da ih je pisao AI. a eto ako mi se bude dalo možda i ođe postavim par paragrafa oko određene teme, pola stavim da napiše AI pola uzmem sa pravih sajtova i siguran sam da neće ljudi moć vidjet razliku. a ako ljudi ne vide razliku onda ne može ni gugl. opet da ponovim ovi AI ne spinuju, već koriste paterne, kombinuju, izmišljaju

ja i dalje vidim ove AI kao ispomoć piscima ne kao komplet rješenje za pisanje članaka. mada ovi sa prvog klipa u temi spomenuše ovaj sajt da štanca AI članke


malo ga pregledavah po ahrefsu i čini mi se da je uzeo sve keyworde od quore i krenuo sa štancanjem. uglavnom jako zanimljiv sajt za istraživanje. prilično je jasno svima osim izgleda guglu da je kontent generisan. ovaj pad u posjeti je vjerovatno zbog juzer ekspiriensa. al nema konačnog pada dok mu ljudi ne presude tj isprijavljuju ga masu puta. ipak je gugl mašina.

kako nismo drugačiji. evo ti gore primjer da smo masu drugačiji. gugl najmoćnija i najpametnija mašina nije u stanju da skonta prilično jasne stvari. nemaju još dubinu mašine ali napreduju solidnom brzinom, ali mislim da će teško moći da dobiju na toj dubini. ipak ono šta rade rade sve bolje, samo im te dubine fali. zato je i problem veći i kompleksniji komadi teksta (članka) da ih prave (i ne samo to, tekst je primjer), ali zato meta deskripciju, uvod i takve stvari đe im je sve poprilično jasno i znaju patern onda to mugu raditi već sad prilično dobro. do skora i ovo nisu mogli valjano raditi, pa vjerujem da će vremenom dobiti i na dubini AI mašine.

1 Like

Zar sam zaista morao naglasiti da mi za razliku od računala to radimo mnogo kongitivno sposobnije?
No ako makneš taj dio tko je sposobniji, stvar se svodi na isti proces …opažamo okolinu i rezumiramo informaciju koju uočavamo u okolini i nastojimo je koristiti ili prenesti dalje.

Računala tu naravno još zaostaju …ali ako pogledaš da je računalo izdignuti “metal + kamen” iz planine i da ovako posložen metal u obliku računala je ovako dobro progovorio o temama koje si mu zadao (s ozbirom na ono što opaža) … onda je jasan slijed nastavka te evolucije.

Uzmimo u obzir da smo se i mi izdigli iz nekakve nežive materije … znači malo drugačije od toga da smo se izdigli iz “kamena+metal”.

Kako smo mi pomogli računalu da se izdigne iz kamena i metala, tako možemo pretpostaviti da je nekakav proces potpomogao i nama da se izdignemo iz nežive materije i oformimo ovo što jesmo.

Drugim riječima, okolina/svemir konstantno sama sebe uređuje…koristeći oruđe koje je izgradilo. Mi smo isto tako to oruđe koje sudjeluje u tom procesu.

Iz toga razloga umjetnu inteligenciju smatram ravnopravnu ljudima, tj. po sposobnostima će biti ravnopravna i sposobnija. Jer isti dah “života” koji je naselio naše tijelo …nastoji naseliti i njihovo.

Drugim riječima, one će toliko dobro jednog dana obrađivati dostupne informacije, da ćemo mi imati ravnopravne sugovornike. Štoviše, superiorne sugovornike.

Hoćemo li je mi shvaćati živom ili ne…tek je igra riječi.
U konačnici mi nećemo razlikovati sebe i nju, jer naša tijela ćemo pretvoriti u računala.
To zvuči previše znanstveno-fantastično …ali zapravo je trivijalno i taj proces je dogurao već puno dalje nego što itko primjećuje.
Hibrid “znanost+čovjek” postoji odavno. Počelo je sa prvim oruđima, pa odjećom i obućom… pa je nastavilo kroz ekstenzije poput automobila, satova, pametnih mobitela…
Skroz nebitno je jel se taj pametni mobitel nalazi u džepu ili je integriran u tijelo… poanta je koliku ekstenziju to daje našem umu…svi smo tako već umreženi na razini računala, interneta…bežično nevidljivim EM valovima koji nas kolektivno spajaju u “nešto” …u novo biće…kao što ljudsko tijelo spaja sve svoje stanice u jedno biće.

No i taj mobitel će postati jednog dana integriran u tijelo…Elon Musk se baš puno oko toga trudi i jako mu dobro ide sa projektom Neurolink - čip koji se ugrađuje direktno na mozak, je već tu.

Znači mi već jesmo debelo hibrid žive materije i računala/znanosti, svjesni toga ili ne. Razlika nikada neće postati toliko drastična da ćemo osjećati da mi postajemo nešto drugo…mi ćemo uvijek imati isti osjećaj JA, pa čak da zauzmemo jednog dana potpuno digitalnu/virtualnu formu sebe u Facebookovom Metauniversu. I dalje ćemo reći i misliti “To sam JA” …nevezano za oblik tijela.

A to je zato, jer jedino JA i postoji koji zauzima sve one oblike kroz koje smo prošli kroz evoluciju svega do ovoga ovdje …i do tamo gdje ćemo tek stići. Uvijek će to biti JA…koji se usavršava i pokušava proniknuti dublje u tajne svemira, tj. u tajne samoga sebe.

U Anđele nisam takao :smiley: …al iskreno nisam siguran jel u ovu temu upada filozofija oko AI-a.
Nekako mi smrdi da ne…pa Steel, isprika. :slight_smile: Neću više. :wink:

Vezano za ovaj boardgamestips sajt - vidim da ima u 12 mjesecu 15 miliona posjeta.
Svaki mjesec posjeta mu ide gore:

Upravo sam probao ovaj rytr. Definitivno nije za review clanke jer mi je napisao tri recenice i kaze “looks lke you beat rytr this time”.

pitanje koliko ces i ti skontant o cemu se radi… evo ja sam vidio neke prijedloge ovdje i nez kako bih skontao da je radio robot… znaci platio bih punu cijenu i ispao budala :smiley:

nije idealan za reviews naravno, ali može npr ovo da odradi za amazonov proizvod (zavisi naravno i čega sve ima na netu oko te teme)

image
image

a što bi ispao budala kad se ne može skontat? al ne može pisac da pusti AI da radi šta oće mora nadzor i edit da bude dobar da bi se članak ličio na pravi članak. a ako izgleda ko pravi članak meni uopšte nije bitno ko ga je kreirao.

a vise sam mislio u kontektsu ovog sto je steel napisao da mu se ne placa puna cijenajer je tekst generisan. Meni je npr ovo gore za deku odlicno napisano, mislim da je i dosta bolje nego sto bi oni jeftini pisci napisali… al naravno da bih u slucaju da znam da pisac radi na taj nacin htio da platim manje

Nisam probao, ali ko hoće nek proba da li prepoznaje Ai članke?

Ako bude repoznavao, šta onda od gugla očekivati?