AI kreatori slika Dall-e, Midjourney i ostali

OK je free alat iako je Photoshop to (content aware) omogućio još daleke 2010. godine

evo još jednog AI kreatora slika meni se čini odličnim .Lepe slike pravi naravno ako zadate mu dobre pomtove
https://lexica.art/

3 Likeova

Evo jednog tutorijala za prodaju AI generisanih slika ako neko želi da se oproba

1 Like

Upravo sam probao i izgleda mi super. Čini mi se da nema nekakvih ograničenja, bar do sada nisam ih imao.

imaš negde gore u ovom postu još nekih linkova za AI slike pa probaj

1 Like

Evo uspeo sam da na netu nađem još jedan AI kreatro slika . Možda nekom zatreba (što se kaže) Ovaj AI kreator je gotovo isti kao i midjourney , i naravno nalazi se na discordu
U beta je fazi i možete koliko sam skontao štancati neograničen broj slika bez ograničenja

Evo danas sam se malo igrao da dobijem Rimčevu Neveru kako juri kroz grad :wink:

5 Likeova


Sa midjourney. Prva je odgovor na pitanje klinki, mozemo li dobiti psa ili macu. Moze, izvolte :grin:

1 Like

ima na bingu image creator besplatna mogućnost kreiranja slika.

neki dan me žena odvukla po prodavnicama i gledala neke ja mišljah mekke torbe, ruksake, novčanike, ali guglanjem shvatih da je brend anekke a ne mekke. ti ruksaci inovčanici su zanimljivi i lijepi i skupi. pa rekoh ajd da vidim mogu li ja sa ai da napravim moćan izgled novčanika koji će bit na tragu tog stila (plus još neki) pa sam pokušavao da mi napravi novčanike kožne sa nekim mix motivima, ne izgleda loše











5 Likeova

Koji ti je bio prompt za ove zadnje? Coraline style?

I kako bi realizovao to da od koze dodjes do ovog?

naslikaj mi u stilu gorjuss i anekke pod vodom scenu. dodaj trunku meksičkog. i par metalnih ili pletenih detalja da su naljepljeni ili prišiveni na novčanik. . ta slika neka bude na kožnom novčaniku koji se cijeli vidi lijepo horizontalno i ima par kul dodataka na novčaniku. dakle novčanik na njemu treba imati nekoliko kul dodataka i treba zauzimati 88 posto slike.

Aploadujem sliku na chatgpt i pitam ga kako da dođem do ovog :slight_smile: neam pojma. Kontam sama slika mora imati opciju da se utisne na kožu dok metalni i pleteni dodaci vjerovatno se poslije dodaju. U suštini pojma neam, nit bih se baš upuštao u proizvodnju, no se poigrah

Bas mocno izgledaju. Bio bi bas dobar brand

Počeli su se lagano pojavljivati text to video generatori koji rade u Discordu kao MidJourney.

morphstudio.com - uglavnom animira kroz morph ili lagani panning ili zoom in/zoom out. Može mu se uploadat i slika pa da radi s njom. Možete s njim animirati do 7 sekundi videa

Evo par videa koje sam s njim napravio.

moonvalley.ai - po meni dosta bolji text to video generator, bolji rezultati, možete mu zasad odrediti do 5 s duljine videa kao i grafički stil (anime, crtano, rendering, realno).

Već sada to izgleda vrlo impresivno na samom početku ali uskoro vjerojatno će se raditi neke serije i filmovi. Možda neće biti na Netflixu ali na Youtubeu će biti kanali koji će generirati sadržaj na taj način i biti će vrlo gledani.

5 Likeova

Ako neko želi evo excel datoteka sa 1 Million Midjourney Promt-ova

A može i ovako nešto, bolji je UI :slight_smile:

Ja tražio da mi bing image creator napravi youtube thumbnail na fazon halloweena, evo šta mi je izbacio, nije loše samo doraditi malo još u photoshopu




sve zavisi koliko detaljan prompt mu daš, što više detalja navedeš on to bolje odradi…

brutalno izgleda to što je bing “smućako” :grinning:

1 Like

Stigao novi način “promptanja” … ovo će bit ludnica

1 Like

Šta je ovdje specijalno? :smiley: