AI kreatori slika Dall-e, Midjourney i ostali

Igrate li se sa ovim alatima? Ja sam totalno oduševljen šta sve kreiraju ovi AI roboti. Posljednji put kad sam se interesovao za ovu tematiku to nije bilo toliko davno a slike koje su tad pravili AI su bile krš. Sad je prao nevjerovatno šta sve može. testiram najviše midjourney jer imaju free trial koji se može više puta odrađivat. Viđoh na forumu da c3po ima problem sa kompom pa kreirah na tu temu, tj nee ja no AI, ja samo napisah par riječi ili prompt valjda se tako zove


ođe upisah tipa polačoekpolac3po ima problem sa kompjuterom i još par nekih odrednica

imate na ovom sajtu https://prompthero.com/ raznih slika i ovih promptova koji će vam pomoć kod kreiranja slika

viđoh na yt da onaj dall-e se koristi i za editovanje slika, brisanje nepotrebnog sa slike, pa AI popuni prazninu, ili proširi van gogovu sliku sa istim stilom itd itd… baš svakakvih čuda se može radit s ovim AI

eo moje jedne, tj AI, ja samo pisah
perica45_underwater_kindom_of_skinny_mans_e7ad9d53-0b8c-4e45-bfcb-6131c21911cb

Ima i na reditu masu raznoraznih kreacija

ima li iko kakvih zanimljivih kreacija? Koristite li ove alate? jel vama to zanimljivo? ja juče se prao izigrah.

4 Likeova

Fantasticno je. Bas smo skoro gledali neke YT videos na tu temu.

IMG-20221017-WA0004

uradjena sa prompt: marvelous beautiful elegant gorgeous woman with sunset hair, slight build, smirking, smooth skin, realistic, photorealistic, hyperrealistic, natural lighting, rule of thirds

Izgubice posao pravi fotomodeli.

Vidjela sam da bas dobar logo moze da se uradi.

Ako bude na black friday popusta mozda padne i pretplata.

Ove slike u videu je AI radila na osnovu lyricsa. Loodnica

1 Like

ne samo modeli, ima tu masu ljudi koji će ostat bez posla. ovo je tek u povoju. eno i iz slike obične mogu se napravit 3d modeli, eno i videa kreiranih od AI, AI editovanje tu si i članci… a sve je to u povoju, meni je prije nekih 2 godine sve to djelovalo smiješno i neozbiljno. ovo sad već počinje da bude vrlo ozbiljno. mogu mislit šta će bit za par godina

baš ludnica. ja nekidan nabasah na yt na neki klip o AI slikama i zainteresova me

ćaća mi poslo neku sliku crno bjelu žutu ispucalu prađeda i na nekom sajtu pojma više nemam đe kolorizovalo sliku, obnovilo, poboljšalo… svašta se može činjet

ovo proširivanje slika ili uklanjanje objekata sa dall-e mi baš moćno izgleda

Evo i ja sam morao da se rgistrujem da vidim to “čudo” I ostao sam zapanjen :astonished: kakvih slika ima evo pokušavam da kreiram svoju prvu sličicu :grinning:

1 Like

Evo ja uradih par AI prompt slika (zarazili ste me teeeška zaraza :joy:)

1 Like

i ja sam se navuko

1 Like

Hehe. Al ste talentovani, alal vera :joy:


Da doprinesem :grin:

3 Likeova

Prodavaćemo mi ove AI slike na aukcijama za milionske iznose !
“Sledeće godine u ovo vreme bićemo milioneri” Del boj :joy:

1 Like

eto tako, izigrah se. neću više djelit svoje radove, dosta vam je.

2 Likeova

Koliko moras onih naredbi ubacit da dobijes te slike? Sta si napiso bio za te zadnje

prao da ti kažem pojma neam pošto stalno kako prekoračim trial novi akaunt napravim, lupam otprilike je ovako nešta bilo čoek pod vodom, iznad vode mjesečina ili sunčevi zraci, morska stvorenja u okolini, hiperrealistična slika, dramatično svjetlo i tako još nekih stvari. svašta probavam pa šta mi bude zanimljivo izdvojim. ove slike su upscale do maksimuma i neke su od varijanti.

ima i ova varijanta AI image kreatora, potpuno besplatna i bez filtera, može erotika i hardkor. upozorenje za one sa osjetljivim stomakom. zna ljudima sise po čelu lijepit, ili da žena ima 5-6 bradavica ili ona stvar iz koljena da raste… uglavnom zna dobro bolesno izgledat. ja se dobro ismijah

ovdje ima dobrih kreatura, ja se ovoj ismijah

Ovo sa AI je početak nove ere po meni. Prvo slike, pa videii, pa filmovi, pa tekstovi, pa sajtovi, aplikacije itd. Treba pratiti što se događa pa pokušati prilagoditi svoj biznis tome i ugurati se u to, u suprotnom, moglo bi nas sve progutati.

Zanimljivo je ovo i sa sfere autorskih prava. AI radi na način da je ugrabio cijelu bazu slika sa interneta, (99% njih nema cc0 oznaku) - i onda te slike miksaju i prodaju dalje kao da su njihove. Pretplata na Midjurney košta 30$ mj. (za druge ne znam) pa vidi koliko su milijardi već zgrabili na račun tuđih slika a tek je počelo. Vidim da su ovi image servisi tipa shutterstock i drugi zabranili prodaju AI slika, možda i njima prijeti propast, kao i fotografima.

2 Likeova

Pravog foto/video editora, fotografa, pisca, i slično AI nikada neće moći zamijeniti. To je moje mišljenje, da će neki izgubiti posao, hoće - ali tu mislim na one neke koji zapravo i nisu stručnjaci u svom poslu. Vrlo je jednostavno, AI ne može kreirati nešto što je 100% po uputama.

I meni sve ovo izgleda fantastično, i vjerujem da će masa ljudi početi koristiti takve slike (pogotovo na blogovima), ali ne mislim da će to zamijeniti neke profesionalne poslove.

2 Likeova

Evo da da malo doprinesem temi, našao sam još par AI generatora slika .Neke su bolje neke lošije uglavnom ima ih osim ove gore pomenute koja je po meni baš TOP :+1:
1.Deep Ai
2. Stable Diffusion
3. Free AI Image Generator
4. NightCafe Creator

Pa sad ko voli nek izvoli

Pa tako će narod i da radi zarađivaće na slikama AI ,Eto već imate google translate koji svaki dan je sve bolji (sam uči ) ili one AI sajtove za tekstove koji poprilično dobro odrade tekstove

Evo ja sam jednu od slika što sam napravio, provukao kroz google slike i nigde mi nije na celom internetu izbacilo bilo kakvo poklapanje AI slike Znači mogu da je prodam pod svoju

1 Like

Ne znam gdje bi ovaj sajt bacio pa mi ovo možda najbolje mjesto.

evo ukratko šta alat radi, briše neželjene elemente sa slike.

meni je prilično korisno jer kad pravim sa ai neke slike zna ai ubacit neke nepotrebne stvari pa koristi solidno ovakav brz besplatan alat

3 Likeova

Alat je baš cool! I radi posao ode se malo igrati sa slikama ! :smile:
P.S. hvala kolega na deljenju linka

1 Like

Ludo. U kontekstu sa chat AI programima, nazire se da će AI imati mogućnosti da objašnjava vizualnom interakcijom … isto kao da i promptovi/upiti mogu biti potpomogniti vizualnim kontekstom.

Tipa pitaš AI da objasni probijanje zvučnog zida, a on osim teksta i nacrta animacije procesa i što se dešava.

Nego, koji sve AI alati za generiranje slika su trenutno dostupni?
Isprika, ako sam propustio popis.

Evo liste iz moje objave (par postova iznad tvog)

3 Likeova