Aktivacija 2Checkout

Pozdrav,

ima li netko iskustva sa otvaranjem 2Checkout-a?
Spreman sam platiti asistenciju za otvaranje i verificiranje računa.

Trenutno stanje je:

  • račun je otvoren
  • inicijalno traženi dokumenti su uploadani
  • nakon toga su me tražili još da uploadam slike za “proof of stock” i da nakon toga re-submitam prijavu.

… ja naime nigdje ne vidim opciju da resubmitam prijavu, a kako sam čuo da je zaebancija otvoriti taj 2Checkout, računam da će tu biti natezanja još podosta.

Pa ako netko želi to do kraja odraditi, rado ću platiti. Ja ću naravno pribavaljti sve potrebne dokumente koje mi kažete da trebaju.

Konačno stanje treba biti da je 2Checkout integiran na Shopify, no od momenta kada se 2Checkout aktivira treba samo neke codove prekucati na Shopify platformu (koja je aktivna). Vjerujem da je taj dio trivijalan, no odlično ako je nekome poznata cijela procedura.

Može ponude na PM ili na [email protected]

Hvala.

Vidi na fb grupi Dropshipping balkan tamo to dosta ljudi koristi a ako mozes stripe to ti je jos bolje

Ja sam si isto uzeo Stripe i otvorio račun i za 5 min je bilo gotovo.

Koliko znam Stripe ne može u HR, nego sam čuo da moram otvarati nekakvu firmu u UK pa preko toga…neda mi se sa time zezat. :confused:

Da, ja sam otvorio u UK, dugoročno mi je puno bolje

A od kuda si, ako mogu znati?
I kako sada ta dodatna firma sve utječe na tvoje dotadašnje poslovanje? Ako si imao do tada firmu u matičnoj zemlji?

imam još uvijek obrt koji sad zatvaram, Compare Company Registration Packages | QCF ovo i za 2-3 dana je gotovo i možeš odmah otvoriti poslovni račun i Stripe

imaš tajnicu koja ti rješava sve račune i poreznu prijavu za 140 funti godišnje

Malo sam skeptičan, mada dobro zvuči reći “Imam firmu u UK” :joy: :joy:
Mislim, vjerujem da je to zapravo uber praktično…mada je vjerovatno nož u leđa državi i zajednici u kojoj živimo. :roll_eyes:

Jel možeš u kratkim crtama nabrojati koje sve prednosti ostvaruješ time spram obrta u HR? Vjerujem da ima toga podosta. Ako si istraživao…bio bih zahvalan za kratki rezime??

I koje su se eventualne komplikacije pojavile?

Meni najveca prednost je ta da nemam ništa sa Hrvatskom birokracijom, poreznom, razne inspekcije koje kod nas služe da te iscijede a ne da ti pomognu. Sve sam riješio od doma u roku od sat vremena (otvaranje firme, poslovni račun, Stripe), nema pečata, ako radiš globalno opet nekako je bolje imati tvrtku prikazanu u UK nego u HR. Jedino ako si isplačuješ plaću moraš si ovdje platiti doprinose.

Ovo je samo moje mišljenje nakon što sam imao preko 10 godina otvoren obrt u HR.

Tnx. :wink:

Ako možeš još molim te napisati što je sa PDV-om (VAT-om) i koliki je porez na dobit?
Da ne tragam, ako znaš koje su brojke?

I ako ima još nekih godišnjih troškova za održavanje takve firme?

do 80 000 funti si kao i kod nas oslobodjen, ako radis veliki promet računaj da je ugrubo nekih 8% veći. Na onom linku je paket za non resident koji jedini možeš uzeti i to ti je sav godišnji trošak za firmu.

1 Like

Uvijek vidjah po ovim dropshiping/ecommerce grupama da su stranci obavezni placati vat od 0e pa nadalje, a da je prag od 80,000e samo za domace