Alexa.com sta vi mislite? (all about)

alexa je kao sto si sam rekao propala, ja na nju nekada volim pogledati konkurenciju, tipa da vidim koliko dobivaju prometa za taj KW ili backlinkove konkurencije, ali sve cisto ovako informativno…mislim da svi malo bolji alati danas se placaju

stux, dali znas kak’ alexa “rangira” webove?

@posluzitelj

Pa napisao sam u temi (sta znam a sta ne), zar nije dovoljno jasno :slight_smile: , samo sam naglasio da mi je ne jasan nacin kako oni rade.

lp

Ok, neznas kak alexa rangira.
Instaliraj si u browser (mozillu ili internet explorer) alexa tool, svaki dan si otvori web(ove) u browseru par (ili vise) puta…i ooopaaaa…eto ti bolje alexa pozicije;)
Takodjer, nagovori na instaliranje alexa toola jos par frendova, i zamoli ih da ti otvore web par puta dnevno…i na konju si :wink:
Alexa biljezi “popularnost” nekog weba tako sto biljezi posjete webu putem korisnika koji imaju instaliran alexa tool.
Zato alexa i nije “relevantan” podatak jer nemaju svi internet useri instaliran njihov tool. Ali ih ima njih, recimo, 5%…pa se moze izvuci, vise-manje, “ideja” o “popularnosti” pojedinog weba.
U svakom slucaju, ok je imati dobar alexa ranking jer ima “blesana” koji traze oglasivace preko alexe.

Evo ti jedan primjer koliko je Alexa relevantan:
http://www.webmajstori.net/forum/35743-alexa-com-sta-vi-mislite-all-about#post255560

[quote=“gambo”]Google daje ovakve podatke o mjesečnoj posjećenosti:

igre.hr
Unique visitors (cookies) 730K
Unique visitors (users) 300K

webmajstori.net
Unique visitors (estimated cookies) 48K
Unique visitors (users) 27K

(za igre.hr su podaci iz Analyticsa, za webmajstore je procjena)

A Alexa daje ovakav Traffic Rank:

igre.hr
Global Rank 118,875
Rank in HR 223

webmajstori.net
Global Rank 31,324
Rank in HR 43

Ja više vjerujem Googleu nego Alexi, da ima više igrača nego webmajstora.[/quote]

Malo si nas podcijenio :smiley: Webmajstori imaju oko 50k uniques mjesecno prema GA, no opet znatno manje nego igre.hr :slight_smile:

Odlicno, nisam vidio ovu temu ovde, a koliko ima znanost.com posjeta ? Po alexi je veoma popularan, i da li cete mi ovdje odgovoriti zasto ste promjenili izgled :slight_smile: Hvala

Pa ti si otvorio obe teme, tako da sam ih sad spojio u jednu. I ne stux, aka Unix, aka Nihad, necu ti ovdje odgovoriti koliko znanost.com ima posjeta i zasto je promijenjen dizajn, ako te bas zanima otvori novu temu :wink:

Podaci su od prije godinu dana, a i kako rekoh, podaci nisu iz Analyticsa, nego Googleova procjena iz AdPlannera ili tako nešto :slight_smile: