Alexa počela naplaćivati

Maloprije odem na Alexu pogledati ranking jedne poljske stranice i vidim da to više nije moguće bez kreiranja accounta i plaćanja minimalno $10 mjesečno. Nije puno, ali pošto mi njihova usluga zatreba možda 2-3 puta mjesečno radije ću koristiti besplatne alternative.

Još Alexa nije relevantna tako da tih 10$ bi bilo bacanje para samo.

ma još je free, samo sto su search box prebacili dole nize…ja danas provjeravao sajtove :slight_smile:

U pravu si, sad vidim i ja.

Ja koristim Alexa toolbar u Chrome, odličan je za brzu proveru ranka sajtova na ovom servisu.

Izgleda odlično plus što jako volim može jednim klikom da se ode na Wayback Machine.

http://imgur.com/VjaL42Q

Plus, imam instaliran Similar Web tooblar, zatim MozBar koji gore u toolbaru pokazuje DA svakog domena na kome sam (bez da išta klikćem), kao i Majestic toolbar koji bez ikakvog kliktanja pokazuje Trust Flow; i ShareMetric - super plugin da vidite koliko social like/share/google pluseva itd ima stranica na kojoj ste…

Naravno ni jedna od ovih metrika ne znači ništa sama po sebi, ali kada se sve ukombinuje pomaže pri odlučivanju (meni konkretno za SEO) - a ovi plugini pomažu time što me spašavaju preteranog kliktanja i sve ide brže.

1 Like