Alibaba - kako funkcionira - iskustva?

Oke, to je jasno da je neugodno. No što ne reče gore kolega da je Alibaba sigurna jer imaju vlastiti escrow servis:

To bi valjda trebalo dovoljno popraviti tu neugodnost.

Mene privlači ova opcija imati agenta koji bi sakupljao sve narudžbe i otpremao jednim kontejnerom.
Pa čak i da povremeno sam otputujem u Kinu i obavim taj dio.
To mi se čini ok, a za stalno bi još bolje bilo imati čovjeka dolje za taj dio.

Volio bih malo napraviti kalkulacije po tom pitanju… ako netko zna kako istražiti cijene i uvjete tih kontejnera za shipping?

stari moj, ako ti hoćeš nešto uvesti-prodati ti moraš imati ogromnu maržu u startu kalkulacije cijene proizvoda, jer se to kasnije istopi.
u mojem konkretnom proizvođaču(gore) se radi o postizanju najniže cijene(ubijanje proizvođača) a da bi to postigao jedan od faktora je uplata na njegov direktni račun(to ima još neke beneficije ne samo manja cijena) njemu račun u msn Tajvan on je iz Hong Konga a roba se proizvodi daleko od luke u kini naravno… pa se ti osjećaj lagodno kad mu spremiš novac…
kad se sjetim ove teme slabo mi… zato ti ne mogu više ništa pisati…

Hehe…krivi proizvod. xd.

Moj proizvod se po internetu prodaje u rasponu 5$ - 15$, nabavna cijena: EXW 0.18$, FOB 0.6$. :o
I što je najbolje, ima ih puno takvih iz moje niše.

Ono što me muči, nemam pojma jel ja imam pravo prodavati sve te proizvode …da nebi bili nečije intelektualno vlasništvo. Što baš i nije lako saznati…

Mario, obzirom da imas iskustva sa Alibabom, jesi zainteresiran pomoci nam oko prve narudzbe (pronalazak prodavaca, na sto obratiti paznju, dostava i trosak dostave, carina its)? Za uslugu bi ti bilo placeno

Trebam pomoc narucujem nešto s alibabe u vecoj vrijednosti i mene sad zanima koliko je sigurno uplatit taj novac i cekat robu 60 dana kako kazu jer ide brodom

jednostavno istraži tu firmu, i ako je sve ok naručiš…

to je nekada bilo trajalo toliko, sada je siguran sam više…
pogotovo ako ide zbirno u kontejner s drugim strankama