Amazon banira racune ako koristite njihove slike na svojim clancima?

Stavljate li uvijek source ispod slika i jeste li ikad culi da je netko imao copyright problema zbog slika?

Takodjer za vas koji imate Amazon affiliate koliko ima istine u pricama da Amazon banira racune ako koristite njihove slike na svojim clancima?

Mogu se naci oprecne informacije o tome na raznim forumima…

Što se tiče izvor za slike ja uvek stavljam Slike uzimam uglavnom sa free platformi za slike freepik.pixabay, pexels ili generišem kroz AI slike (kad nema free)

A što se tiče copyright -a za slike mnogo ljudi s prostora Balkana to jest, ovih naših država je imalo probleme sa copyright -om. Uglavnom ljudi su plaćali odštete autorima slika i to ne baš male sume novca.

Ukratko …pošalju ti mail u kome te terete da si uzeo autorovu (nečiju sliku sa autorskim pravima) i od slike koja vredi 25$ žele da naplate 150 ili 250$ i više stotina dolara/eura.Ako ne platiš prete ti sudom, uglavnom ljudi se nagode s autorom slike. Hoću reći ako se tebi tako nešto desilo nagodi se s autorom ili izigravaj sirotinju da nemaš tolike novce.
Naravno ovo ti piše ako je reč o sajtovima …onim običnim kao portalima news itd

MIslim da ovde na forumu je postoji slična tema oko ovoga , ako ne gtešim

Amazon te neće banirati ako koristiš njihove slike na aff člancima. Po tome onda se pluginovi poput AAWP nikada ne bi mogli prodavati jer vuku slike sa Amazona.

Imam domenu koja vec ima neki autoritet te imam namjeru pokrenuti Blog(tech niša) na engleskom, Ne znam na koji sud me mogu slati jer nemam nigdje objavljen identitet niti adresu, jedino gdje mi potencijalno netko moze praviti probleme je da se zali Googlu jer imam njihove reklame.
Zato i pitam ima li tko iskustva da li se to dogadja u praksi…

Mislim da oni koriste nekakav API koji koliko sam razumio skida samo jednu glavnu sliku.
Na raznim forumima se mogu cuti oprecna misljenja, neki tvrde da se slike mogu koristiti ako se ne modificiraju dok neki tvrde da Amazon banira racune ako skines slike proizvoda sa njihovih stranica pa hostas kod sebe na sajtu…
Stvar je u tome da Amazon redovito ima najbolje slike proizvoda za reviewanje …

vrati odgovor :grinning:
(20 znakova)

Na sud te mogu poslatii vrlo lako tako što angažuju advokatsku kancelariju iz tvog mesta ili države da ih zastupa na sudu iz tvog mesta (ta tamo neka copyright firma ili autor slike mada uglavnom to rade copyright kompanije)

Indentitet mogu tvoj naći tako što kontaktiraju hosting kompaniju na kojoj hostuješ domain i traže tvoje podatke

Ma samo sam bio napisao to da AAWP koristi API preko kojeg smiješ stavljati slike… Ne smiješ skidati slike s amazona i stavljati ih…

I ako se još malo poigraš sa AAWP kodovima, možeš dobiti punu veličinu slike u ful rezoluciji… Evo ti i shortcode za to:

[amazon fields=“ASIN” value=“thumb” image_size=“large” image_width=“500” image_height=“500”]

još ako hoćeš u centar dodaš na kraju image_align=“center” i bude centrirana velika slika… jedino što bude uvijek link na njoj

Ja sam još znao skinuti sliku proizvoda sa stranice proizvođača (većinom budu iste ko na amazonu), i onda u canvi promijeniti pozadinu da ne bude ista slika… vidio sam da to i CNET radi ako se ne varam… pa valjda neće za to zezati

1 Like

Mudar potez
Jel stavis source ispod slike i treba li to uopce stavljati?

Pa što se tiče proizvoda ne stavljam jer je i tvrtki u interesu da se promovira proizvod, mislim da to čak i može ići pod neki fair use što se tiče copyrighta (amazon je tu zasebna priča što nedaju affiliate-ima to)…

a da je neka slika s copyrightom ne bi to radio sigurno…

1 Like