AMP - Koristite li amp?

Evo nakon 5-6 godina od otvaranja ove teme o AMP za wp. Kako vam se danas cini ovo oko amp vrijedi li ga koristiti ili ne. Koristite li ga na svojim web stranicama? Jeste li koristili amp pa ga ugasili i kako vam je bolje bilo…?

Amp je umro odavno i nikad nije bio previše popularan. Donekle je dobar recimo za neke news sajtove.

Ja sam svojevremeno radio na njegovoj implementaciji na nekim velikim portalima jer si oni nisu mogli dopustiti da ga ignoriraju. Ali ni onda nisam imao baš dobro mišenje o njemu. :slight_smile:

Kakve zamke skriva Google AMP?

amp riješi sve probleme sa brzinom i gugl voli amp, amp izaziva mnogo drugih problema i postavlja dosta ogranićenja. sveukupno da li vam treba amp zavisi od toga kakav se sajt pravi, kakva je monetizacija… ali za većinu sajtova će amp napraviti više prepreka i problema no dobiti. ovo je moje mišljenje nakon imanja dosta sajtova sa i bez amp

Ja sam nekad 2020. stavio AMP na sve sajtove zbog brzine učitavanja. Prvo na news sajt da testiram pa kasnije na sve ostale. Na ovom news sajtu je prosječna brzina učitavanja spala sa 10-ak sekundi na 2-3 sekunde maks. Međutim nekad kasnije nakon možda 2 godine sam uklonio AMP sa svih sajtova jer ako se sjećam dobro ova jedna oglasna mreža koju sam htio koristiti nije imala AMP oglase. I tako je i ostalo.