ANKETA - samo 2 pitanja

Baš me zanima što misli većina forumaša pa otvaram anketu sa dva pitanja.
*Pročitati opis situacije ispod pitanja

1) KAKO EXACT MATCH .COM DOMENA UTJEČE NA RANGIRANJE NA GOOGLEU?

Situacija:

baš svi drugi SEO faktori su jednake kvalitete kod konkurencije.

a) nema nikakav utjecaj
b) blago pomaže rangiranju (biti će bolje rangiran od konkurencije, lako dostižan)
c) jako pomaže rangiranju (biti će bolje rangiran od konkurencije, teško dostižan)
d) šteti rangiranju (biti će iza konkurencije)

2) KAKO EXACT MATCH .COM DOMENA UTJEČE NA RANGIRANJE NA GOOGLEU?

Situacija:

web “A” je pod exact match domenom, web “B” nije pod exact match domenom
web “A” i web “B” imaju sadržaj približne kvalitete, s tim da je web “B” u blagoj prednosti
web “A” ima 40000 backlinkova, web “B” ima 50000 backlinkova (ista kvaliteta backlinkova)
web “A” ima 4000 referring domains, web “B” ima 7000 referring domains
web “A” ima DA i PA 30/100, web “B” ima DA i PA 35/100
web “A” i web “B” imaju meta description koji spominje keyword
sve ostalo isto za web “A” i web “B”

a) web “A” će biti bolje rangiran
b) web “B” će biti bolje rangiran

Pokušajte se suzdržati rasprave i samo napišite broj pitanja i slovo ispred odgovora koji smatrate točnim.

Ja ću glasati kasnije

b) b)

c) a)

Jedini 100% tocan odgovor na tvoja pitanja je:
WEB C u prvom pitanju, ali jedino ako su stranice potpuno iste kvalitete i istog authoritya u Googleovim ocima. Znaci sve je potpuno isto osim jedan ima EMD a drugi ne.

Ovo drugo pitanje ako bas moram onda je WEB B

Prvo pitanje: C

Drugo pitanje: ne mozes dat pravi odgovor, jer je tu bitna komponenta “time”, koja nije poznata

Prvo pitanje c)
Drugo nije najjasnije kao prvo ali ipak a) :slight_smile:

offtopic: mislio sam da ce biti biti ono tipa “imam dva pitanja: jel *ebes sta i zbog cega ne?” :slight_smile:

Za sve što nije navedeno se pretpostavlja da je isto kod oba weba.

Onda za drugo pitanje: A

b) b)

b i b

Hvala na glasovima. Molim i druge da se uključe :wink:

Smatram pod c.

Ovo moze da zna neko sa silnim SEO iskustvom (koji de facto nisam) uporednih relacija pa ce mi biti zanimiljivo citati obrazlozenja, ali da lupim:
pod b.

Ajde da i ja glasam:

  1. c)
  2. a)

Neka se i drugi uključe u anketu, besplatno je :wink:

Krenuo sam obrazlagati, ali bolje ne ulaziti u ovakvu raspravu, a niti se traži obrazloženje :smiley:

1.) c) - iako mi je teško dostižno mrvicu pregrub opis, ali mi je točnije nego lako dostižno
2.) b)

  1. C
  2. A

S tim da npr sajt b ima za 20-30 posto vise sadrzaja od sajta a, onda bi glasao za sajt b a da mu oduzmes sve prednosti u odnosu na sajt a.Nisi spomenuo kolicinu sadrzaja, vec kvalitet. Kolicina sadrzaja (neloseg) se moze posrat po exact domeni prilicno lako racunajuci iste sve ostale faktore za rangiranje i nije mi jasno da kolicina ne zauzima kod vecine bitan faktor pri rangiranju pa ni pri pravljenju ove ankete.

Ti si napravio anketu tako da dokazes da je exact domena bitna, da li dokazujes sebi, kupcima domena ili nekom sesnestom nebitno. I to ti niko nece osporit. Al izostavljanjem faktora u anketi cinis anketu nerelevantnu bez obzira sto glasaju webmajstori. Ne mislim samo na kolicinu ima po meni masu faktora koji kod skoro istih sajtova mogu prevagnut na jednu stranu. Po meni link sa istog sajta kroz clanak jednom sajtu moze donijeti dosta, drugom nista. I u seo nista nije sigurno.

Pretpostavljam da se ljutis zbog komentara, nadam se da ce brzo proc jel ne zelim ni na uvrijedim ni da napadnem, samo meni ova anketa izgleda kao test iz zenskih novina ‘’da li te dovoljno postuje’’?

Ako smeta komentar nek se brise.

Ne smeta komentar jer nije offtopic, ali bih radije da se ipak svi suzdrže komentiranja za sada. Biti će vremena kasnije. Htio bih barem 20-30 odgovora prije bilo kakvih komentara, jer komentari će podatkunt raspravu umjesto glasanja, a i mogu utjecat na mišljenje neodlučnih.

Vjeruj da kupce domena sigurno ne bih slao na ovu temu :wink: Zapravo ne želim ništa dokazati anketom nego samo saznati kako razmišlja većina webmajstora (barem sa ovog foruma).

  1. C za EMD ključnu reč, možda B za neke partial matches… no moraš da pitaš za tačnu situaciju, da li se radi o velikom portalu ili nekom malo affiliate web sajtu.
  2. B

B (C u slučaju dužeg EMD-a)
B

I koji su tocni odgovori ?