Antartik (all about)

Jesam li jedini ovdje kojeg zanima Antartik? Veoma mi je zanimljiv taj kontinent s obzirom da je nepristupacan ili bar tako zele da mislimo.
Zar je moguce da su ga rasparcali, iako dole niko ne zivi, pogledajte mapu (za edukaciju googlajte).
Kontinent ima i cak svoju domenu .aq - https://www.iana.org/domains/root/db/aq.html

Cak su i vojnici nacisticke Njemacke stigli do tamo, a vjerujem da nisu otisli praznih ruku
EBwTh96XoAIoilv

1 Like

lazu nas samo nas lazu…

Ako te toliko zanima, kako ti je promaklo :thinking: da je njegovo ime ispravno Antarktik a ne tako kako si ti napisao repetirano, pa i u titleu? :smile:


Vjerojatno je tvoj fokus na tim vojnicima spomenutim u dnu posta. Sve je jasno. :blush: :o:

4 Likeova

Tako i ja, kad navratim u Kaufland ne odlazim bez ćevapa iz obližnje pečenjare.

3 Likeova

pa koliko država ima stanice tamo, ništa čudno … bugarska tamo ima stanicu za istraživanje, čak su i pravoslavnu crkvu postavili :smiley:

US imaju stanicu koja je na novozelandskoj teritoriji tog kontinenta i u toj stanici nekad boravi po 1000-2000 ljudi :smiley:

Pitaj Davora Rostuhara kako mu je bilo prepjesacit Antarktik,

Ako pozelis i sam ici, spremi 10k dolara i agenciju i put pod noge

1 Like

Eeeh to jos necemo saznati. I ove ekspedicije sto se prave nemaju pravo da idu kud oni hoce, a ljudi bacaju pare i na kraju nista. Ko zna sta se krije tamo :no_entry_sign:

1 Like

UFO, UFO…:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

1 Like

Sve te ekspedicije koliko vidim su na obalama kontinenta ili otocima u blizini. Nema nista konkretno na sredini da javnost zna.
Ispod nas je citav kontinent a niko ga ne spominje po medijima, zasto se toliko suti o njemu?

Ps. U JugoslAviji se zivjelo bolje

Vjerojatno zato jer je Antarktika jako blizu ruba Zemlje i ljudi se jednostavno boje da ne padnu dolje… Tu tezu podupirem i ovom rijetkom fotografijom koja pokazuje koliko je zaista blizu ruba…

2 Likeova

Nisam pobornik nekih teorija zavjera i tko tu koga i slično, međutim kad smo kod teme, zanimljivo mi je da je Piri Reis turski car/princ/kralj ili što već, napravio kartu Antarktike, mapiranu točno u centimetar. Tek stoljećima kasnije znanstvenici su učinili isto i otkrili da se njihova suvremena mjerenja poklapaju sa njegovim. Naime, on nije letio prije 500 godina a novonastala satelitska snimka i mapiranje je identično i točno. Sve bi to još nekako opet pregrmio i shvatio (barem pokušao) ali u njegovo vrijeme je kopno bilo prekriveno ledom. Znači kad se sve otopilo, njega ooooodavno više nije bilo ali je ostala ta njegova karta. Kak je on to znao, pogodio, izračunao i upisao bez satelita, bez termo kamera koje bi “mapirale” kroz led, niti jednom danas znanstevniku danas nije jasno.

4 Likeova

piri reis je znao grčki, španski, italijanski i portugalski jezik … na raspolaganju je imao dosta mapa iz tog vremena, čak je na toj svojoj napisao da se služio kolumbovom kartom

tako da vjerujem da je imao više saznanja od drugih, upravo zbog poznavanja jezika a i karte su mu očigledno bile opsesija, plus što je bio moreplovac i sve je provjeravao na osnovu datih karata i ispravljao, ucrtavao svoje

eh sad što se tiče raznih teorija, ja vjerujem da postoji dosta stvari koje mi ne znamo niti ćemo saznati, možda su bile neke civilizacije mimo ovih za koje znamo, vikinzi su plovili do amerike, možda je još neko negdje išao, možda su piri reisu na raspolaganju bile karte civilizacija za koje ne znamo, možda su te izvorne karte zauvijek izgubljene … piri reisovu mapu je 1920. i neke godine našao teolog kod topkapi palate, sigurno ima karata koje nisu otkrivene niti će biti :smiley:

2 Likeova

Šta rade Ameri i Japanci kad putuju brodom jedni do drugih?

E, ne putuju…

5 Likeova

Ja ne znam jel ti trolaš ili ozbiljno :D.

ozbiljan je. u zadnje vrijeme svi se slazu da nesto ne valja s teorijom da je zemlja okrugla vec da je ravna, upravo zbog kojekakvih nestanaka ploviila kad idu iz japana prema sad-u i obrnuto. imas jednu rutu po kojoj mozes ici i to je to, ako skrenes - kraj. Postajes svemirski brod.

7 Likeova

hahahhahahahhahahaha joj živote

ako si ozbiljan u ovome što pišeš, onda nije ni čudo što su nam političari ovakvi … ko sve glasa za njih dobro nisu i gori hahhhahaha

1 Like

naravno da sam ozbiljan, sta ti mislis, otkud izraz - svemirski brod?

7 Likeova

Ako je Zemlja ravna ploča, koja je to ruta iz Japana do SAD-a ili iz Rusije do Kanade? Gdje završava ta ploča? Samo uzmi vremenski za koliko se može iz jedne u drugu zemlju doći i sve je jasno.

gle ruta je tajna, zna onaj tko treba. ne mogu svi znati. a ni ne treba svima, samo onima kojima treba. a oni zanju

2 Likeova