Apache moduli - pitanje

Ovako, interesuje me vase misljenje:

Imam VPS kod server4you s konfiguracijom:

CPU: Intel® Xeon® CPU E5520 @ 2.27GHz (16 core(s))
Ram: 18.00 GB

Iako to djeli se, mene zanima optimizacija apache, imam i nginx za ubuntu plesk.

Imam preko 10.000 posjeta mjesecno i maloprije sam optimizaciju sliak uradio (thumb).

Koje apache module je potrebno i ne potrebno imati upaljeno/instalirano da iz ovog servera dobijem najvise koristi.

Na slici ispod mozete vidjeti status sada:

Hvala unaprijed

Pa valjda zelis upalit ono sta ti triba, a ne redom sta ti neko kaze na forumu. Sta bi ukljucio npr. heartbeat ili ldap kad ne znas cemu sluze…

“Preko 10,000 posjeta mjesecno” je izrazito sicusna posjeta. Ja toliko u satu serviram sa 1 core, 512MB RAMa VPSom bez ikakvih problema. Tvojih 16 coreova i 18gb sigurno nece bit iskoristeni niti 1%, uz ne-traljavo napisanu web aplikaciju.

Hahaha, nema on ni 2 cores ni 2 GB rama.

Ovo sto pise je samo na papiru.

Ugasiti moz7da mozes negotiation, status ako ne koristis. A mozda cak moras neke i upaliti, no kao sto su ti vec napisali, ti moras znati sto ti treba.

Pitao sam za pomoc , a ne za nepomoc ili pokusaj da nas nasmijes… :wink:

Misio sam da procitam malo konkretniji odgovor, ali sam se prevario. Hvala na odg

Pa konkretno san ti napisa da ti je server daleko iznad potrebnog, dakle nema na cemu sta san ti ustedio novaca, i konkretno san ti napisa da ne klikas nista dok ti se ne pojavi realna potreba. Modul ko modul, ne radi nista out of the box.

1 Like

server4you radi overselling, što je jako loše…velike brojke su samo dio marketinga.

lp

1 Like

Ne bih se zamarao s tim osim u prijekoj potrebi. Ostavi defaultno kako je jer ima sane defaults i rade s vecinom sajtova. Da bi mogao onemoguciti koji modul moras znati jel ti ga webovi ne koriste, a jos je i tu plesk onda…

1 Like