Apache nece da se pokrene

Imam problem sa Xampom pri pokretanju apache-a.
Prvo mi iskoči ovaj prozorčić (probao sam skinuti ovaj dll fajl medjutim nista)

Capture

Nakon toga ispise se ovaj log, mijenjao sam i nekakve portove u sto se ne razumijem ni 1%.
Capture1

Skidao sam ponovo i Microsoft Visual C++ jer sam citao na stackoverflow da do tog moze biti problem, ali nista.
Takodjer imam 64 bitni win7 ako nesto znaci.
Ko zna neko rijesenje bio bih mu zahvalan :smiley:

Ja bi prob’o s ovim update-om Windows-a:

1 Like

Moja preporuka.

Skini virtualbox, instaliraj si linux i na njemu radi.
Na linuxu slozi apace, mysql ili postgresql, php i vozi.

Kakav virtualbox.

Containeri su zakon.

Virtualbox + vagrant.

Docker.

(20 znakova.)

Virtualbox - najmanje glavobolje i najjednostavnije

Stara kanta od PC-a za 40-50 eura + win10 + xampp i umreži ga. Uzmi jeftinu domenu (sasvim nebitan naziv) + besplatan dynu (dynamic dns) i imaš gotovo potupni, pravi server. U robots.txt blokiraj crawlere da ti ne indeksiraju tu domenu.
I onda možeš pristupati svom projektu bilo gdje da se nalaziš, i sa mobitelom i sa drugim računalom, i podijeliti da drugi vide, ako trebaš pomoć :slight_smile:

Ja za linux ko gey za čuvanje ovaca :smile:

Haj sad ću da vidim kakva je to zaje*ancija :smiley:

Danas bez linuxa ne mozes.

Mozes radit razvoj na win, ali neznam nikog da php web vrti na win serveru.

Na linuxu se sve lakse slozi ispod haube.

Naravno treba imati vise znanja, ali je sve jednostavnije.

potpisujem sve

plus što je linux besplatan, sve se što se tiče servera razvija se naspram linuxa, plus što je pouzdan, samo se držim stable releasea i ne brinem … postoji masa tutorijala na netu, ne troši puno resursa a i ne treba imati puno znanja, barem po mom iskustvu … ja znam možda 5% što se tiče linuxa ali evo već 4 godine podešavam apache, nginx, mariadb na serverima sve uz pomoć tutorijala :smiley:

1 Like

Znaci sledeca stanica - linux for beginners :smiley:
Btw koji linux inace koristite ima ih vazda?

Što se tiče servera ja najbolja iskustva imam sa CentOS … centos 6 je dobar a evo od kad je sedmica izašla koristim je bez ikakvih problema

što se tiče ovako za običnog korisnika na računaru koristio sam fedoru i debian mada više volim debian (fedora je našminkani debian) … ubuntu ne volim baš zato što je previše prilagođen i tim prilagođavanjem je po meni otišao od onoga što ja volim kod linuxa … kali je našminkani ubuntu i to me nervira :smiley:

Iskreno, PHP na windowsima je jedan od razloga zakaj sam presao na linux.
Skini si linux mint i preporodit ces se. Ako si developer imat ces sve kaj ti treba, sva dokumtacija ce bit pisana za tebe, instalirat ces okruzenja s par klikova, neces imat problema s updatovima. Jedino kaj meni malo fali su adobe programi ali imam win u virtualki.

Moja preporuka:

  1. Za razvoj fedora
    – lagani update na novu verziju
    – lagani update sustav
    – imas sve sto treba, ono sto nema lako se instalira, ako nema paketa kao rpm, ima deb, koji se lako konvertira u rpm

  2. Za server – fedora server

– uvijek stavljati predzadnju verziju
npr. Ako je akrivna verzija 28, staviti 27, kad izadje 29, napraviti upgrade sa 27 na 28, to vrijedi i za workstation i server.

Nikad nikakvih problema i uvijek se u paketima nalaze gotovo najnovije verzije svih programa.

Kod upgrade-a kod debiana ili minta na novu verziju zna biti problema.

Pokusao sam instalirati taj debian ali et… sta sad?
123

Pa misa mu, valjda moras skinuti verziju softwarea za svoju CPU arhitekturu. Ocito nemas 64 bitni CPU…

skini 32 bitni.

https://cdimage.debian.org/debian-cd/current/i386/iso-dvd/

dosta ti je prvi dvd, nakon toga u synapticu dodaš link za repository da ti sve vuče sa neta.

64 bitni mi je sistem :smiley: