Apartmani i web

Jeste li culi za ikoga da je imao problema jer je reklamirao svoje apartmane putem web stranice, a da ne placa drzavi porez na apartmane (znaci apartmani nisu prijavljeni)??

Imam ponudu za napravit web o jednim apartmanima, a nemam s njima iskustva.
Ima li smisla to raditi?

Hvale se sa 23 slučaja:

http://www.inspektorat.hr/Upload/Documents/Izvjesca/20100922_Izvjesce_o_provedbi_turisticke_sezone_za_razdoblje_od_1._lipnja_do_10_rujna_2010.PDF

Ako sam upozorio klijenta na to i usprkos svemu on kaze “pravi web stranicu” ja poslje s time nemam nista (sa zakonom)???

Mozda su malo glupa pitanja, ali just asking :slight_smile:

Nisi ti kvalificiran niti ovlašten da bi provjeravao zakonitost njegovog poslovanja.
Ista stvar kada kod javnog bilježnika daš osobnu ili neki drugi osobni dokument i on bi kao treba utvrditi radi li se o krivotvorini ili originalu.

Ne, ti radiš web sajt i tebe nije briga ima li on to legalizirano ili nema.

Imaš PM.

ima slučajeva gdje su išli od po kućama i kao materijal imali reklamu na internet stranici…ali što se webmajstora tiče nemaš nikakvog problema

To me zanimalo :0ci:

Kažnjivo je iznajmljivanje na crno, a nije kažnjivo oglašavanje na internetu. Izradom web stranica ne sudjeluješ u kršenju zakona.
Oglašavanje na internetu inspekciji samo služi da lakše pronađu prekršitelje koje inače ne bi otkrili.

Po toj logici bi mogli kažnjavati i zidare koji su sagradili taj apartman!

Daleko ce bit ta web stranica od ociju inspektorata :smiley: