Apomedia.hr prijevara

cini se da stranice http://www.apomedia.hr/ imaju svoj poseban hosting jer rade…to me podsjeca na onu staru nisam dovoljno bogat da kupujem jeftinu robu… uh hr plus hosting preporucujem a vani bluhost…za sve vece projekte bez dobrog poznavanja ekipe nema sanse da bi uso u deal…virtualni i dedicated server moram znat di su kakva je firma ko ih cuva i ima li problema s fakin poplavama…

Ne znam zašto svi izbjegavaju godaddy-a…
Ja sam kod njega od kako sam se pojavio na webu :slight_smile:
Imao sam jedan HR hosting placao 27e mjesečno, i to pola vremena je down!
Kod godaddy-a za 10ak dolarčića bez brige sam cijelo vrijeme :wink:

Neznam zašto svi izbjegavaju HostBlast…
Ja sam kod njih već 10-ak dana :smile:

Imao sam jedan HR hosting plaćao blizu 100 kUna godišnje sa domenom i radio je savršeno!
Kod HostBlasta za po dolara misečno bez brige sam cijelo vrijeme :wink:

Zar nije bilo nigdje moguće da hosting tvrtka plaća klijentu što se koriste njihove usluge ?

2 Likeova

Prijatelju, ako nađeš šibaj odma link!!

1 Like

Ne kazem da mi je drago, ali dobro da se to dogodilo. Svaka skola kosta, a ti si svoju ocito platio :slight_smile: Iduci put prilikom odabira VPS-a i sl. provjeri o kakvoj se firmi radi, reference, iskustva korisnika i koliko dugo posluje. Na slijepo se samo uzima za development i testiranje, nikako za produkciju.

EDIT: Svi bi za 20, 30, 50 dolara, 200, 300 kn … da je jeftino, da je super, da je stabilno i da sve radi. Kvaliteta i usluga kostaju :smiley:

Puno je resellera i wannabe hosting providera, tako da bolje je kupovati kod najbolje rangiranih stranih firmi, sada ako gledaš odakle su ti posjetioci, gledaj i da ti server bude bliže. Do sada nisam imao problema jedino sa Njemačkim hosting providerima, ovo sve ostalo je povuc’ potegn’, ko koga.

Ne slažem se s tobom @in4hr , jer GoDaddy, Ipage (provjerene firme) pružaju jeftine usluge za tipa stranica kao što su portfolio, blog i slično, ne nešto pretjerano zahtjevno po veoma niskim cijenama ~ $12-15 (godišnje). To je što se tiče shared/web hosting.

A dalje za svaki drugi malo veći projekt, preporučio bi http://www.server4you.net/dedicated-server/bizserver/ . Prijatelj koristi, i zadovoljan je za sada, ~2000 korisnika online svaki dan, sve radi bez problema. Mada mislim da ovo može i preko 4.000 korisnika izdržati bez problema.

zasto nisi kupio sam sebi to ti je najlakse, mani se domacih prevaranata koji nisu u zivotu posjedovali 500eur, ali tako je to kadl judi misle na kratko umjesto da bude sretan sto ima musteriju on te vara za neku sicu… nadam se da ti vrati pare ako nista nek ti bude lekcija

Hm… evo drago mi je da sam pročitao postove jer sam dvostruko vezan s tim.
Prvo…imao sam vezu s APO medija, slao sam im (njemu) neke prijevode, koji su bili dosta brzo govotovi, i prosječno dobro, za uredu cijenu. Tako da s te strane nisam osjetio nikakvu prijevaru. Bila je jedna situacja kada sam pokušao dobiti gospodina, no dodouše bio je početak osmog mjeseca, pa možda godišnji itd… Tako da s te strane ispoštovao je sve.
ALi korisno za znati, ali čudno da nije nešto stavio ovdje u obranu jer je ovo jako loše za posao.

Drugo, baš sam u procesu kupnje nekoh “jeftinog” VPSa jer mi ne treba bolje za sada a i nemam previše love. Od nečega se mora početi.

Uzeo sam bluehost samo na kojih mjesec dva dok ne izaberem što i gdje.

Imao sam iskustvo sa bluehostom ovakvo:

  • 2 shared računa, nikada nisam imao situaciju da je ikoja stranica down, kroz nekih 4 godine korištenja nisam ni jednom bio na chatu da tražim da se stranica vrati ili što god, ili da je stranica nedostupna itd…
  • VPS zakupljeni na kojem sam radio, nekih 50 dana UP; i onda je kolega petljao nešto, kao na live chatu su mu rekli i nakon toga svakih 2-3 dana problemi, server down, nedostupan, spor, bla bla…
    NO stvar je što sam uvijek preko live chata riješio situaciju.
    I naravno NE TO NIJE PUT kojim treba ići.

A u HR koliko ima resellera koji nemaju naveden ni tel broj na webu ni adresu ni išta osim kontakt kućice. E sorri ako si mi u HR očekujem barem da ću imati telefonsku podršku. No way amigo!

Ako je to taj onda si popušio. Još prije XX mjeseci sam imao deal za pisanje članaka, nakon što sam ih napisao i poslao, uplatu nisam vidio jer je kao stranicu - prodao.

Jako mi je drago da sam naletio na ovu temu. Prva stvar koju trebaš znat kod odabira hostinga je da kvalitetno i jeftino jednostavno ne idu zajedno. Sve strane firme poput Hetznera, OVH-a, Server4you-a ne pružaju nikakvu podršku za svoje usluge (osim ako ti je VPS / server down i oni su krivi za to).

Moja preporuka ti je ako tražiš strani hosting i super podršku probaš icebluehost koji je jako dobro rangiran po preporukama, a ako tražiš neku “domaću” firmu s kojom ćeš se lakše sporazumijevat probaš nas (malo self-promotiona).

Jeli oni imaju podrsku kao hostgator, da se mogu stalno dobit na mail?

Imaju super support i response time, imam samo riječi hvale za njih. Također možeš iskoristit promo KOD, kod narudžbe i ostvarit 25% popusta ukoliko se seliš kod njih, Promo kod je: RESCUEME

Uz svaki server dolazi i Fully managed podrška, a imaš i par testimoniala (iskustva klijenata) na njihovoj stranici: https://secure.icebluehost.com/testimonials.php

Hvala na odgovoru, uzecu server kod njih, to mi treba nesto kao hostgator a server u evropi

Mislim da ne shvaćaš cijelokupnu sliku.

Prvo jeli vidiš ovaj server4you za koju cijenu davaju VPS i dedi servere i koje snage? Za 800kn godišnje dobije vrhunski stroj, 4 giga rama, 2 vCore, 100giga SSD-a, a za duplo dobiješ zvjer sa 6 virtualnih jezgri, 6 giga rama, i to sve na SSD diskovima.
Serveri imaju flat internet. Ping ispod 50ms.
Toliko su bolji od konkurencije da je to smiješno.
Podršku dobijem na ticket odmah a imam i telefon na koji se oni uredno jave.
To je hardware. I za njega imaš full support.

E sad software, ako imaš jednu ili par web stranica, staviš zPanel ili vestaCP koji su besplatni. Podrška ti je community based što znači da je praktički nema. Ovaj vestCP pruža za neku lovu podršku ako treba. Ali neće trebat za par web stranica.

Za puno web stranica, moraš imati cPanel i godišnja licenca je 1200kn. Dobiješ besplatnu instalaciju i svu moguću podršku. Njihov ticket sustav je brži nego hostgatorov ili fastdomain chat. Imaš full support i za software.

Podršku za operativni sustav linux naravno da nemaš ali OS nemaš što ni dirat. Usput, nema straha od Linuxa. To je toliko napredan, logičan i zahvalan sustav. Mark my words.


Podrška je najvažnija stvar. Upravo me taj strah od ne imanja podrške uvukao u tu prijevaru jer sam računao: “Ma idem sa našim čovikom, ako mi što zatreba da imam koga pitat” - Kako da ne…
Podršku imate i za hardware i za software.

Iskreno dalo bi se o tome raspravljat, sa server4you-om imao sam iskustava u početku kada sam tek krenuo s hosting business-om. I nisi mu bili od neke pomoći, pri postavljanju i riješavanju problema, jednostavno kada krećeš s nečim treba ti ili osoba koja se razumije u sve (koje trenutno imam) ili managed usluga koji nudi icebluehost gdje oni rade sve umjesto tebe.

Razlika između server4you-a je što ćeš kod njih čekati na reply možda 5 minuta, a možda 2-3 sata, i možda ti neće riješit problem kaj ti mailovi ne prolaze ili kaj se nemožeš spojit na ftp. Dok god icebluehosta imaš full monitoring svega i prosječan odgovor od 10 minuta i siguran si da će ti riješiti problem jer su dužni to. Evo ti lista kaj sve rade, pa provjeri http://www.icebluehost.com/services/dedicated/full_management.php , a na internetu imaju toliko pozitivnih reviewa da je to čudo.

Moja poanta ovog svega je bila da možeš ići s bilo kojim hosting provajderom ili datacentrom direktno, ali ako nemaš nikakvog iskustva u vođenju servera, administraciji i ostalom nemoj očekivat njihovu podršku. Trenutno imamo kolokaciju s OVH-om na 3 servera i prosječan response time im je 3 dana za jednostavno pitanje oko povećanja IP adresa. Momci imaju super mrežu, i do sada nisam imao nikakvih problema s njima, ali jednostavno za 90€ (koliko im plačam kolokaciju), nemogu očekivati nikakvu podršku od njih.

Ne shvaćaš.

Oni nemaju ništa sa time što ti mailovi ne prolaze ili što se ne možeš spojit na FTP.
Njihovo je da server radi i da stave OS.

cPanel sa WHM-om je software i njih pitaš zašto ti mailovi ne prolaze i zašto se ne možeš spojit na FTP.

800 server + 1200kn cpanel je 2000kn za server na SSD diskovima, 4 giga, 2 proc, flat net, <50ms ping.

I možeš slobodno bit neznalica jer će te cPanel maziti i paziti. Za svaku sitnicu im se možeš javit tj. staviti ticket. U roku 5, max 10 min ti netko već gleda ticket. Hostgator i Fastdomain chat čekaš min pola sata.

Ovo sa serverom je nažalost nepovratno izbrisano, nije namjerno ali znam da sam zajebo a novce koji su uplaćeni ću vratit, a ovo sa stranicama i backupom nažalost ne mogu ispravit.

Edo ne znam šta se ti opće javljaš vezano za članke kad si dobio svih 30 članaka uredno napisanih u roku, a to što sam dalje odustao od posla sam ti javio da ih ne mogu dalje pisat jer mi oduzimaju previše vremena za malo novaca.

A šta se tiče mojeg poslovanja siguran sam da imam na ovom forumu veliki broj zadovoljnih korisnika sa kojima sam radio al neda mi se nabrajat, ako hoće nek se sami jave jer ima vas koji su dobili kvalitetan posao, brzo odrađen i za male pare.

A sad sranje je učinjeno sa ovim serverom, nije namjerno al ipak učinjeno, ispravit ću koliko mogu.

Lipo vrati pare i nemoj srat.

EDIT:
Ovo je napomena svima koji imaju posla sa ovim čovjekom.
Ne vjerujte ništa što piše i govori. Sve što je rekao meni je slagao. Čovjek vam slaže bez ikakvog problema.
Tko puši priću da su mu mailovi završavali u smeću i da zbog toga nije na vrijeme produžio dedicated server - pa mislim.
To je biće neka droga đir.

Evo gore kaže da će vratit pare a nije ni na mail odgovorio. To vam dovoljno govori. A ovo je biće napisao jer mu je neki posao u zraku.

Nije vratio ni lipe i još je uspio nagovorit administratora da ukloni njegovo ime - pa ne možeš ništa tim prevarantima. Još sam mu rekao da vrati pola i riješeno kad me je zvao na telefon da uklonim ovaj post jer mu je smetao u poslu. Taj laže ćim zine.

1 Like