Apomedia.hr prijevara

Odradio sam za tog cijenjenog korisnika mali posao dodavanja igrica na stranicu. Ne radi se sad o nekoj velikoj lovi, ali ipak je pošteno odrađen posao.
Kada je došlo vrijeme za isplatu rečeno mi je da je zbog nevremena (jer je baš tih dana bilo ono vrijeme kada su oluje divljale po cijeloj HR) tom korisniku nestalo interneta pa će trebati vremena da se popravi.
Prošlo je tjedan dana - nema nikakve obavijesti. Dva tjedna - nema nikakve obavijesti. Mjesec dana - nema nikakve obavijesti.
U tih mjesec dana sam nekoliko puta poslao mail da vidim u čemu je problem i jeli sve oko interneta riješeno, naravno nisam dobio odgovor.
Onda sam vidio ovu temu i odlučio poslati mail da mi treba obaviti SEO za stranicu, u roku pola dana sam dobio odgovor.
Nakon što sam rekao da mi ipak ne treba obaviti SEO nego sami želim isplatu svojih novca opet nisam već skoro mjesec dana nisam dobio nikakav odgovor.

Tako da ljudi, i od mene upozorenje da se klonite ovog čovjeka i općenito svega povezanog s njim.
Ako kojim slučajem ipak dobijem odgovor na svoj mail i svoje pošteno zarađene pare javim svima :smiley:

1 Like

Znači riječ je o serijskom varalici, prijavite ga policiji!

I ja sam prevaren od firme ApoMedia. Saljem sms-ove, mail-ove, zovem, nema odgovora! Vidim da cu ga morati posjetiti.

Malo mi čudno da neko otvori j.d.o.o i ide tako varati ljude, ali kao što sam već napisao treba izbjegavati j.d.o.o i obrte i što dalje od suradnje jer ipak kad je doo znate da je morao imati 20000,makar i tu postoje muljaže te uvjek treba pogledati u sudskom registru kako firma novčano stoji i u slučaju sudskog spora imate neku nadu da ćete se moći naplatiti ovako nemate ništa jer je temeljni kapital 10 kuna…

Izgleda da je on otvorio firmu sa namjerom da vara ljude

Znaci ljudima su propale stranice ejr nema backupa?

Mozda bi mogli zaposliti mene da vam ih pokusam vratiti ako su uhvacene na web.archive.org
Cijena prava sitnica.

P.S. preporucam digitalocean.com i ja sam tamo i server je up vec godinu dana bez gasenja. Ako znadete ga sami managirat super ako ne, javite, se dogovorimo.

Što ti možeš srat pa to nije za vjerovat. Baš kako te može sjebat neki jdoo ili obrt možete sjebat i neki doo. Temeljni kapital od 20,30, 50 ili 100k kuna u tom slučaju ti ne pomaže i ne znači ti ništa.

2 Likeova

Nikakve razlike nema između ovog troje, u smislu toga što ti govoriš. Temeljni kapital je samo fiktivna brojka na papiru, i može se u teoriji potrošiti dan nakon osnivanja d.o.o. A stavljati obrt u ovu priču je pak posebna debilana, jer bi trebao znati razliku između obrta i poduzeća.

Ne znam sad sve detalje novog zakona o obrtu, jer sam iz obrtništva izašao za vrijeme starog zakona, al obrt=fizička osoba. Po novom mislim da nema ovrhe na nekretninu nužnu za život i još neš, uglavnom obrtnici su malo zaštićeniji danas. A ako bi se morao naplatiti od obrtnika, to bi radio od fizičke osobe, ne obrta koji je recimo zatvoren ii u minusu. Da to znaš, ne bi pisao gluposti sad.

2 Likeova

Nadovezujem se na slijdeće:

Radio za firmu jdoo, poslovi web stranice za firmu D.O.O. koja ima oko milju prometa godišnje, stranca od 2000 kuna jedva…

Lik je na kraju platio u 3 rate, i to nakon kakvih mailova, skidanja stranice, i mailova…

Ima čak situacija kada je naveo:

“Nemojte ubijati kravu zbog jednog krmenadla!!” …

Stari nema pravila, mogu te zeznuti svi kao i nitko. Pažljivo s lovom, planiranje unaprijed je jedino način.

I prije nekih godinu dana poučen jednim ružnim iskustvom, čim mi nos namiriši makar 51% da bi moglo biti nekih problema, a 49% ne, odustajem od posla, osim ako da 100% unaprijed.
A ako smrdi na problemtičnu ekipu, odustajem totalno.

1 Like

Kako se zove kategorija ove teme ? Nije mi jasno jer ne vidim da spada po išta…

Vjerojatno nekategorizirano

Bože sačuvaj koja su ovo vremena danas. Ne možeš vjerovat nikome. Prije kapare (negdje simboličan iznos, negdje trećina a negdje 50% od ukupnog iznosa, ovisno o zahtjevnosti posla, kako mi neko djeluje isl.) mu jedino mogu napravit početnu stranicu. Ali bez kapare danas radit je isto što i stavljanje pištolja u usta.
Jer jbt ako je čoviku problem dat par stotina kuna kapare - onda znaš odma sa kim imaš posla.

1 Like