Apple iPad

Ajde da vidim jesam li ja sve razumio. iPad nema Flash. Za gledati sadržaj youtube-a, treba ti Flash. Dakle, na IPad-u nećeš moći gledati youtube filmove.

Jesam li nešto zaboravio?

Nikada nisam volio Macove niti Apple tehnologije. Previše su ufurani. Daleko od toga da iPhone nije donio novu revoluciju mobilnih telefona i da je to loš uređaj, ali nikada ga nebih uzeo. Što se iPada tiće, pogledao sam filmiće, pogledao specifikacije i da odgovorim w00tu na njegovo prvobitno pitanje: no buy :slight_smile:

[quote=“voajer”]Ajde da vidim jesam li ja sve razumio. iPad nema Flash. Za gledati sadržaj youtube-a, treba ti Flash. Dakle, na IPad-u nećeš moći gledati youtube filmove.

Jesam li nešto zaboravio?[/quote]

Tehnički nisi u pravu. Za YouTube video reprodukciju ti ne treba cijeli Flash, samo ti treba Flash video dekoder i filmići će ti radit najnormalnije u bilo kojoj aplikaciji koja dekodira Flash video.

Dobro, podržava li iPad Flash video dekoder?

[quote=“voajer”]Ajde da vidim jesam li ja sve razumio. iPad nema Flash. Za gledati sadržaj youtube-a, treba ti Flash. Dakle, na IPad-u nećeš moći gledati youtube filmove.

Jesam li nešto zaboravio?[/quote]

mislim da si zaboravio da Safari podrzava
youtube.com/html5 :potboy:

Da, pa i moj iPhone ne podržava flash pa gledam youtube!

[quote=“nike”]mislim da si zaboravio da Safari podrzava
youtube.com/html5 :potboy:[/quote]

Jel to još jedan od onih web “standarda”? :potboy:

Nisam znao. Povlačim ono što sam rekao. A što je s Flash igrama?

[quote=“voajer”]Jel to još jedan od onih web “standarda”? :potboy:

Nisam znao. Povlačim ono što sam rekao. A što je s Flash igrama?[/quote]

Mislim da možeš neke, uostalom na iTunesu ima oko 100 000 igrica, ne znam tko bi igrao igrice preko neta!

Neznam kako funkcioniraju flash playeri u mobitelima ali mislim da za njih rade posebne verzije.
Tu je i Flash lite koji neznam čemu služi.
Nove verzije flash alata će moći izbacivati proizvode za iphone aplikacija iako naravno vjerovatno neće biti na vrhunskoj razini.
Ono što je važno i što će se dogoditi ove godine je da će se normalni flash player ( prilagođen modelima mobitela) ubacivati u smatphone. Ali biti će noramalan u pogledu da ćete njime moći raditi sve što i sa flash playerom u vašem brosweru (igranje igrica, flex aplikacije itd, sjat će se normalno učitati s flashom).
Tu opet Apple nešto muti i ne prihvaća baš najbolje tu činjenicu flasha u mobitelu no izgleda da će i nešto biti od toga.

I evo flash player 10.1 koji bi opet trebao postaviti neke standarde.

Koncentrirajte se na igru ne na igrača:)!

Da HTML5, koji je buducnost, a youtube je prvi krenuo sam njegovom primjenom.

Trenutno novi youtube radi samo u:
Chrome
Safari
IE sa Chrome pluginom

i nema nikakvog flasha :wink:

YouTube ces gledat kao i na iPhone-u i na iPod-u, sasvim normalno, za to se ne brini.

Kao i sa iPhonom: Da ne postoji cijela horda vjernih sljedbenika koja bi uzela i iBiloŠta + vrhunska promidžba, ovaj proizvod bi propa. Ovako će uspit.

I opet će se vrtit neprestane rasprave di će jedna strana ukazivat na realne nedostatke, a druga strana te nedostatke opravdavat svim silama. Primjer je nedostatak Flasha na web browseru.

Nema MMS - To ionako niko ne koristi.
Nema BlueTooth - Ko to još koristi?
Nema Flash player - Ionako me živcira.
Nema kamere - Ionako sa sobom nosim digitalac.

:smiley:

Iz nekog razloga, jako sam skeptičan na ovu tvrdnju. Možda zbog W3C track recorda?

Dakle oni imaju Flash video decompiler ili?

[quote=“lista155”]
Nema BlueTooth - Ko to još koristi?

:D[/quote]

Naravno da ima Bluetooth 2.1

Imaju aplikaciju za YouTube.

Ček ček - SAMO za youtube ili i za ostale video servise?

[quote=“lista155”]Kao i sa iPhonom: Da ne postoji cijela horda vjernih sljedbenika koja bi uzela i iBiloŠta + vrhunska promidžba, ovaj proizvod bi propa. Ovako će uspit.

I opet će se vrtit neprestane rasprave di će jedna strana ukazivat na realne nedostatke, a druga strana te nedostatke opravdavat svim silama. Primjer je nedostatak Flasha na web browseru.

Nema MMS - To ionako niko ne koristi.
Nema BlueTooth - Ko to još koristi?
Nema Flash player - Ionako me živcira.
Nema kamere - Ionako sa sobom nosim digitalac.

:D[/quote]

Ne budi naivan, nisi ti jedini pametan a cijeli svijet glup.
Nijedan mobitel se ne može mjeriti sa kvalitetom i mogučnostima iPhonea, zato i postoji ‘cijela horda vjernih sljedbenika’ a ne zato jer ti misliš da su pali sa neba.

Zar misliš da je applu teško ubacit kameru u ipad, ili flash player. Imaju oni svoje razloge i budi siguran da će ovakav kakv je biti uspješniji nego da si im ti bio savjetnik.

Uostalom, sve što si nabrojao gore je dio prošlosti i starih mobitela osim kamere koja ne pristaje uređaju koji je dimenzije pola metra kvadratna, i nije mu svrha da snima!

Dakle, imamo li konsensus - oni koji vole Apple proizvode će ga kupiti, oni koji ne vole će se okrenuti alternativama (hvala Bogu, ima ih) ?

[quote=“nike”]Da HTML5, koji je buducnost, a youtube je prvi krenuo sam njegovom primjenom.

Trenutno novi youtube radi samo u:
Chrome
Safari
IE sa Chrome pluginom

i nema nikakvog flasha ;)[/quote]

mislio si reči webkit :slight_smile: ni chrome ni safari, a tek kako IE nemaju nikakve veze s time :slight_smile:
osim što im je webkit engine za prikazivanje weba, koji je trenutno po mojem mišljenju najbrži, možda je tu negdje od opere Presto, ostali značajno zaostaju

To je to.