Autmatski update evenata

Pozdrav!

Radim site za jedan band koji želi da im se na naslovnici ispisuje deset sljedećih svirki.

Dakle, trebao bih izvesti da stranica očitava trenutni datum i iz nekog filea vadi deset stavki koje su od tog datuma nadalje.

Svaka stavka ima tri vrijednosti - datum svirke, naziv i mjesto.

Tu na telki gdje ja radim koristimo sličnu stvar sa XHTML fileom iz kojeg očitavamo pregled programa i pokazujemo što je trenutno na webu.

Mogu li i ja ikako to izvesti s XHTML-om i kako?

Zasto to ne izvesti sa jednom malom mysql tabelicom i malim sql upitom :slight_smile:

SELECT datum, naziv, mjesto FROM tabelica WHERE datum > = curdate() ORDER by datum LIMIT 10;

ili na milion drugih nacina :slight_smile:

koliki je problem updejtati MYSQL tablicu i kako je to najjednostavnije?

Što ako ima event 01.01.2012 i 06.01.2012 i sad želi ubaciti za 03.01.2012.?

I kako stilizirati ovo što izvučem iz MYSQL-a? Recimo da imam glavni “container” DIV i onda u njemu deset “event” DIV-ova.

JA bih ti za ovo čak predložio prije SQLite nego mysql. Jendotavna instalacija, čitaj nema je, jedna datoteka sa svim prednostima relationalne baze podataka.

Koliko je jednostavno nešto napraviti ovisi o tome koliko si potkovan s nekim stvarima. Evo napravim jedan tutorijal pa javim ovdje kad bude gotov.

Ok, uspio sam dobiti većinu toga da mi radi. Ovo je kod koji imam:

Ovo mi uredno printa van samo one podatke koji su sa današnjim datumom nadalje.

Sada mi još treba funkcija koja će mi ovo brejkati nakon 10 linija, a ne da mi printa do kraja.

EDIT: datum sam formatirao kao 20111209, dakle YYYYMMDD bez znakova i tako ga unosim u CSV pa u biti radim sa običnim brojevima, a ne sa datumom kao datumom.