Auto - krivo gorivo?

Hej ljudi,
ja zabrijala ovo neki auto forum na kraju vidim da tu ima mozda i vise tema za mene (graf dizajner s jako malo posla zbog AI trenutno, pomalo u kriptu…) ali ajd prvo da pitam ovo jer me trenutno to izludjuje…
Auto je skoda octavia 1.9. tdi., 2004. godina.
Na cca 15l dizela natocila 25l necega lol. Auto vozio cca 100km i krenuo izlaziti bijeli dim na njega (nisam izabrala papu xD), kasnije je krenuo sukljati crni dim. Kad je krenuo crni dim osjetio se miris benzina, do tad ne. Nakon toga natocila 25l klasa. Provozala se cca 80ak km, gledala da idem uzbrdo/nizbrdo da se to izmucka. I dalje dim. Nakon tog dodjem na benzinsku na kojoj sam natocila 25l necega (ja brijem i dalje da sam uzela pravi pistolj jer ne bi mi ovo bilo prvi put da sam sipala krivo gorivo), nisam ni izasla iz auta lik vec pored mene brine zasto mi dimi iz auta (inace na toj bengi da im dodjem u minjaku brijem da ne bi izasli sto mi sumnjivo, a brijem da je taj isti lik bio kad sam natocila 25l necega pa me zanima jel moguce da su oni nesto sjebali jer meni auto i dalje baca jako crni dim i ostavlja kao sagoreno ako sam na mjestu i dam mu gas? Jos sam na toj bengi stavila 10l + neki aditiv statijaznam sto su mi tamo rekli kad sam ispricala sta je bilo.
Da je u pitanju benzin jel bi to vec sagorilo ili sta vec? Ne razumijem se ali jbt do sad mi se 2x desilo da sam natocila benzin u dizel (znam, retardirana sam), jednom odmah skuzila pa natankala dizela, drugi put sam na rezervi natankala benzin pa mi vrlo brzo krepao auto (golf, 1.9.tdi) i dovezli mi cca 5l dizela, nasula, odvezla se, sve super. Sta se sad desava? Sve ostalo s autom mi djeluje normalno, zvuk motora je isti, jednako ubrzava… sve ono sto netko tko 3x? natoci krivo gorivo moze skuziti xD
Hvala unaprijed ako netko odgovori
Pozz

do tebe je 100%

2222222222

Ako si nasula benzina u dizel nije neki problem.

Ali od svega je najjace da je tek napravljen profil na wmforumu da pita oko auta :joy:

Morala sam opravdati nickname xD
Jbg gugl mi izbacio vasu neku temu o autima, ja vidjela cog wheelse u logou i pomislila na car repair i regala se. Onda skuzila da nisam uopce na forumu u autima, ali rekoh ajd sad kad sam vec tu da pitam xD

Elem na tom auto nebi trebalo napravit neku stetu, da je obrnuta situacija bilo bi drugacije. Dizel je tezi i lijepi se, a to sto ti dimi bijelo moze biti sagorijevanje. Radi se o starijem modelu, ali svako je trebalo otici na ispumpavanje…

I ako si plava, pofarbaj se u crno da ti se vise takve stvari ne događaju.
Jednom sam u traktor zabunom ulio kerozin. Mehanicar mi je rekao da stavim u njega 1 litru acidofila, mislim da je bio od Dukata. Navodno da cisti sve zatvore pa vjerujem da bi i tebi rjesilo problem… probaj pa javi

Na tvojem mjestu ja bi nastavio sipat benzin u dizela i nebi se zamarao sa sitnicama.

1 Like

Savjet koji sam pročitao i kojeg se držim - uvijek uzeti račun kod točenja i čuvati ga u autu bar do idućeg točenja:

  1. Ako se i dogodi ovakvo sranje i ako nisi siguran jesi natočio/la krivo, uvijek možeš pogledat račun
  2. Ako se dogodilo sranje na benzinskoj, pa su im nekim slučajem pomiješani benzin i dizel, imaš račun kojim možeš tražit naknadu štete