Auto motive portal u Hrvatskoj, isplativost

Imam klijenta koji ima staru domenu i temu auomobila, prijevoznih sredstava općenito.
Ima cca 300 članaka, i još su aktualni recimo za hr pogotovo. No tako i tako web je na hr.
Stara tehnologija nije responsiv. NIje dirano ništa koju godinu najmanje- no prva strana po ključnoj riječi/frazi.
Facebook oko 5000k vlastitih likova.

Pita me da li bi obnovio to sve po nekoj cijeni uz neki ugovor da zajedno to guramo.
U prošle 3 godine nisam imao ništa vremena za takve stvari. To je možda i greška.

Sada bi volio prijedlog, što bi sve trebalo odraditi da se takav sajt počne monetizirati. Start small-think big! :slight_smile:

Uglavnom posjeta sada ima cca 300-400 dnevno. Prelazi se na wordpress, extra tema od elegant themes. Kao portal. Rade se ostale mreže, youtube itd.

Kakva je tu gužva, da li se tu barem vratiti troškovi hostinga održavanje nekog malog kroz godinu?

Kada je bioživ portal je navovodno imao cca 1500 posjeta dnevno. Domena super stoji po ključnoj riječi i temi.

Da dobro je to. Ima konkurencije u tome. Ali akos e napravi dobar wordpress site sa dobrom temom i prije svega da nije na nekom kvazi hostingu onda ima sanse.

SEO na takvom siteu i nije nesto bitan jer takvi sitevi idu jako kroz social mreze. Naprimjer Mustang vs Ferrari, napravis neki promo i da vidis kak ce clickat, sherat, linkat i svasta nesto. Zamisli BMW vs Mercedes, takve stvari prolaze i na Youtube. Jos ako mozes original video klipove pravit eto ti ga na.

No miljarderi necete postat jer kod nas ide jedino zutilo.

2 Likeova

Frend je imao, super je isplativo. Ako napucas clanaka, dobijes neku posjetu mozes traziti od autokuca aute za testiranje. Oni su dobivali jedan tjedno sa punim tankom, nema kaj nisu vozili od premiuma. Na kraju je prodao portal jer ima firmu sa 100+ zaposlenih i nema vremena za odrzavanje.

1 Like

Ok, hvala na informacijama. Budemo probali nešto, pa ako budem imao pitanja postavm ovdje. Baš me zanima kako to ispadne.

aj javi mi se na pm, možemo dogovoriti neku suradnju