Autocad - area funkcija

Molila bih pomoć…kako da u AutoCad-u kod mjerenja površine funkcijom “area”, kod velikih tlocrta jednostavno vršim mjerenja koja su mi veća od površine ekrana, tj. moram ih stalno povećavati i smanjivati (a da oni ne utječu na izmjeru)?

hvala :slight_smile:

Možda bi pomogla slika da vidimo o čemu se radi…

Ako je zatvoreni poligon, napraviš “hatch” i onda u properties hatcha vidiš površinu istog

…evo npr. : došla sam (kod mjeranja područja area) do donjeg ruba stranice i kako sada da nastavim mjerenje bez prekida?

U tom primjeru ne vidim nikakav problem, u korištenju area kotačićem na mišu odzoomiraš i poklikaš krajeve linija, najlakše je imati samo endpoint u osnapu uključen, da ti ne “hvata” i brojeve i slova, okretanje kotača na mišu ne utječe na podatke, isto tak možeš i stisnuti kotač na mišu i pomicati ekran (npr stisneš kotač, držiš i pomakneš miš prema gore pa se sve na ekranu pomakne prema gore, ono kaj je bilo pri vrhu ekrana više ne vidiš, ali vidiš ono kaj nisi vidjela pri dnu ekrana)…

Nova si u CADu? Pitam tek toliko da znam koliko opširno bi trebalo objasniti.

da, nova sam. zapravo trebam samo neke informacije provjeriti, nisam stalni korisnik.

hvala ti…ovaj podatak “stisneš kotač, držiš i pomakneš miš” mi je trebao.