Automatsko dodavanje okvira na slike

Nastavljam sa svojim temema vezanima za otvaranje web shopa gdje ću prodavati digitalne postere, pa sam zapeo na sljedećem.

Popunjavam webshop sa productima - imam gotove grafike koje šaljem kupcu no za product page moram imati tu sliku na zidu u nekakvom okviru za slike. Odabrao sam jednu pozadinu koju bi koristio i sad bi trebao oko 1000 mojih grafika trebao ubaciti u taj okvir na zidu.

Za to će mi trebati oko mjesec dana ručnog posla, pa me zanima da li postoji kakve solucija da to ubrzam? That’s what she said Imam Affinity softver.

Primjer:
primjer

Ne znam za affinity(mada ga imam na poslu) ali u photoshopu mozes snimiti bilo sto i to onda primijeniti na slike koje su u istom folderu. Znaci ako ti je uvijek ista pozadina upalis snimanje, odradis to na jednoj slici i propustis sve slike kroz to.

1 Like

Za druge tools ne znam, ali Photoshop to moze. Ovo gore sto ti je @drmrgood napisao. Jednostavno mozes to postici, snimis sve korake, a nema ih puno za stavljanje okvira i sejvovanje na odredjenom mjestu.

Odi na YouTube i trazi “recording photoshop”, “apply one action to multiple images”…

CAESIUM jednostavan ko digitron :slight_smile:

1 Like

Evo ovdje imas kako se rade macro u affinity: How to Create Macros in Affinity Photo | Photoshop Actions Equivalent - YouTube

Čini mi se da sam to radio u photoscape-u bulk edit image izguglaj malo :shushing_face:

Za webshop css možda?

Uspio sam sa Affility Photo. View - Studio - Macro i snimio radnju gdje dodavam okvir. Tu snimljenu radnju pokrenuo preko File - New batch job.

Uglavnom pohvale za Affinity.

Hvala Mario, probam CAESIUM, treba mi nešto i za kompresiju slika.

1 Like