Automatsko postavljanje

Juce sam napravio blog udomi psa, po naslovu se vidi o cemu se radi. Neko ko zna nekog psa koga zeli da udomi popunjava ovaj formular i meni to stize na mail (napravljen je besplatno preko emailmeform.com). E sad, tu ima bas puno petljancije oko svih tih podataka pa me zanima da li mogu da ubacim neku skriptu da cim neko popuni formular, odmah sve to i objavi na blogu? Da li je za tako nesto potrebno slozeno programiranje ili postoji neki genijalan alat?

“neki genijalni alat” se zove CMS - Content Magament System.
CMS-ova ima raznih, neku su custom made, neki se plaćaju, neki su open-source, neki su self hosted, neki su online (kao blogspot).

Kad si već krenuo raditi svoj blog, nekakav imperativ je da imaš domenu kako bog zapovjeda.
To ti je trošak od 5-6$.

A koji CMS odabrati, ovisi, ako imaš self-hosted onda ti treba i hosting, mada ima i besplatnih.
Neki od popularnijih, opet jednostavnih, open-source CMSova su ti Wordpress i Joomla.

Imaš na wordpress.com za skinuti wordpress, a imaš i na wordpress.org cloud verziju, nešto slično kao blogspot.
Samo po meni puno puno bolje.
Jedino na cloud verziji ne možeš imati reklame od googla.

Ono, morao bi to dignuti na neku višu razinu.

Domen je u planu, blog je juce napravljan :slight_smile: hosting imam ako nesto bude zatrebalo. Mislim da me nisi razumeo. Ja trazim nesto poput halo oglasa, nekog oglasnika na netu gde ti popunis formular, a admin ima zadatak samo da odobri i ono se objavi. Ovako kako je sad, meni stigne na mail, pa ga sredjuj, skidaj slike pa ponovo postavljaj i sve tako po 10 puta, zato trazim tako nesto

Za blogspot takvo nešto sigurno nećeš naći.

Prebaci se na WordPress, imaš već pluginove koje bi mogao koristiti za to šta ti treba.

za wordpress čak ni ne trebaš nikakav plugin.
on u sebi već ima ugrađene korisnike i njihovu hijerarhiju.

level 10 je admin
level 1 je obični posjetitelj, bez profila
imaš i contributor, smije pisati postove, ali ih ne može objaviti.

recimo, ja bih to tako napravio, jedan profil koji bi imao neki javni password (ili bih ga nekako maknuo, ako baš smeta), koji može napisati novi post, a u njega bih stavio custom polja koja mi već trebaju.
evo, za to ti možda zatreba neki plugin, čisto da ti lakše bude, probaj na wp plugin respozitoriju potražiti “custom fields”


da dodam, nema lakšeg načina.

ako želiš da razni ljudi mogu dodavati sadržaj na sajt, taj sadržaj mora ići u neku bazu podataka.
a neki gotov, open source CMS je vjerojatno najbrže, najjeftinije i najbolje rješenje u ovakvom slučaju.

nikad nisam radio sa WP, zato nekako nesvesno i bezim od njega, ali ne bi bilo lose da probam tako, hvala :slight_smile:

Ali opet time ne dobijam ono sto sam zamislio, mozda je ustvari i neizvodljivo. Tako da svako moze da stavlja moze i na fb stranici, ali ja zelim da to standardizujem, da ima neku formu, neku preglednost. Udjite u bilo koji post, mislim na tu tabelu + onaj opis ispod slike

Zašto ne bi imalo? Već ovaj blogspot koji koristiš je u stvari CMS ali problem je što nemožeš mijenjati njegov kod da bi ga prilagodio totalno svojim potrebama. Zato su ti neki od članova predložili WordPress sa kojim po mom mišljenju nema granica ukoliko se zna što se radi.

ovo je sve teorijski, ali kako ja da napravim to na bloggeru? Jel konacan odgovor nikako?

Uvijek se može.

Ako znaš cURL recimo onda nije neki problem, ali očito ne znaš tako da imaš dvije opcije:

a) googleati slične probleme (npr:
https://www.google.hr/search?q=blogger+auto+poster&aq=2&oq=blogger+auto+&sugexp=chrome,mod=0&sourceid=chrome&ie=UTF-8
)
b) platiti nekome da ti napravi

Ne mogu da nadjem nigde ni priblizno onome sto ja zelim, sve je da automatski postavi na face ili tako nesto. Ako se neko jos neceg korisnog seti neka obavezno napise. Da placam nekog necu, jer pokusavam da sve sam sredim, ali izgleda da ne ide

Ja imam neke (wordpress) blogove u kojima jedni profili (autori) mogu dodavati nove postove, drugi mogu dodavati nove postove i objavljivati (svoje i tuđe, to su urednici), admin naravno koji može sve, svaki objavljeni post se automatski objavi na fejsu…

Sve je to “sitnica” za napraviti, barem onom kome zna.
Nisam vidio lakše i ljepše platforme za to od wordpressa i joomle.
Wordpress koristim jer ima malo veći izbor pluginova.

Tvrditi da ne dobijaš ono što si tražio ili razmišljati o tome da je neizvedivo je bespredmetno.

Blogger ti je ok za najjednostavniji mogući blog, sa najmanje opcija, a i sa najmanje znanja.
Nije loš za početak, i ja sam s njime počeo, ali sam brzo prešao na wordpress cloud, a još brže na wordpress self hosted.
Meni bi možda trebalo 2-3 dana da napravim to što si tražio (jer nisam previše petljao sa custom post type-ovima), a možda i 2 sata.

Koliko sam shvatio, joomla je više slična tipičnom CMS-u (a wordpress blogu), možda bi se u njoj to i lakše napravilo.

Tebi će ipak trebati malo učenja.
Ali da je nemoguće, daleko od toga.
Ili, plati nekom da ti to napravi - i automehaničara netko plaća, a netko popravlja sam.
Samo u tom slučaju treba znati kako…