Automatsko povlačenje novca sa peypal na karticu

Vazda do sad mi je svakog prvog u mjesecu sa peypala se prebacivao novac na viza karticu. Prosli mjesec sam dobio novu karticu iz rajfajzen banke (bosna) I U TOKU MJESECA SAM POVLAČIO PARE (ono sa nadoknadom 5 dolara) i prošla uplata za 2 dana. Sad mi na početku mjeseca nije odrađena ovo automatsko povlačenje. Jel imo ko sličan problem?

Kakvu si sad karticu dobio/la?

Imao sam ja isti problem kada su mi po isteku umjesto Vise izdali MasterCard.

Ne bih rekao da je master jer onda valjda ne bi mogao prebaciti pare. Ako je visa ipak cudno je to sto nije prvog dobio novac koji je tada imao :confused:

Paypal vise ne dopusta automatsko povlacenje novca za HR, ima tome vec neko vrijeme, samo on demand uz fee

to vam je normalno.
nakon odredenog vremena steknete reputaciju dobrog trgovca i paypal vise ne zadrzava novac na 45 dana.
novac mozete povlaciti istog trena, a automatsko prebacivanje vise nije moguce

Nije bas tako.
Ja sam im visio u posljednjih 9-10 mjeseci svakog prvog na support messaging-u.
Trazi svoje pare i prebacice ti.
Ili trazi stavku u ToS po kojoj ti nisu prebacili. Napomeni da nisi primio ni mejl o promjeni politike.
I naravno - krunski, reci da pod ovim uslovima moras razmisliti da li dalje ostajati kod njih.

@anja1

Meni su recimo ovaj i prosli mjesec prebacili prvog. Ali sam se prije toga od jula/avgusta bas mucio sa njima uz masu poruka. Zalozi se za svoje pare i ne mogu ti apsolutno nista. A da ce uzimati $5 od onog ko ih ne ganja, pa ko ne bi?
Potrazi par tema vezanih za PayPal ovde, bilo je vec govora o ovome.

i dalje je viza kartica, samo nova.

jel to istina da nema vise automatskog povlačenja novca u hrvatskoj? ja sam iz bosne.

izgleda da je problem kod mene bio kad sam dodavao novu karticu da se ponovo mora označit automatski transfer sa pejpala na karticu svakog prvog. problem je bio što na ovom novom izgledu pejpala nidje nisam mogao naći tu opciju. kad sam vratio izgled na stari (ima ta opcija) štrikirao sam opciju da opet prebacuju sve pare svakog prvog. vidjecemo oce li bit sljedećeg mjeseca. inače nisam imao problem do sad nikad sa pejpalom al mi se ne daje za svaku transakciju 5 dolara, baš uprazno. ajd kad nekad zatreba pa nije loša opcija, al ovako da bi podigo sve pare moram im dati mnogo više od tih 5 dolara.

1 Like

bih

Da li je moguce povlacenje novca za Srpske PP naloge na visa kartice?

da, vjerovatno je do promjene kartice. nisam znao da moram štrikirat opet opciju za automatsko povlačenje novca na karticu svakog prvog.

koliko je vama limit povlačenja novca u jednom danu? mislim na manuelno ne ovo automatsko povlačenje para

“Automatic Transfer Countries” means Albania, Algeria, Antigua and Barbuda, Barbados, Belize, Bosnia and Herzegovina, Dominica, Egypt, Fiji, French Polynesia, Grenada, Malawi, New Caledonia, Palau, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Seychelles, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos.

“Automatic Transfer” means a withdrawal of your Account balance that is initiated by PayPal. If your Account is registered in one of the Automatic Transfer Countries, then your balance will be regularly withdrawn to your linked financial instrument pursuant to these terms and conditions.

https://www.paypal.com/hr/webapps/mpp/ua/useragreement-full?locale.x=en_HR#5

Znaci to je po njihovoj politici, a ostalo je natezanje podrske :smiley:

Ne vidim nikakav problem u ovome:

  1. Automatic Transfer:
    On a regular basis, PayPal will automatically transfer the amounts from your available PayPal Balance to your US bank account or Visa credit card.
    The automatic transfer will occur within the first 3 days of each month, quarter, or applicable period in the country in which you reside.
    There is no fee for automatic transfers to your US bank account or Visa credit card.

Ja imam Visa Electron CC u RF Banci (BiH) i sve radi odlicno.

Svakog prvo automatski ide.

Niti ja, ali ne razumijem na sto ciljas. Pise: If your Account is registered in one of the Automatic Transfer Countries, then your balance will be regularly withdrawn to your linked financial instrument pursuant to these terms and conditions.

Hrvatska nije na popisu Automatic Transfer Countries ergo nema automatskog povlacenja novca tj. PayPal nece u periodu prva tri dana u mjesecu prebaciti automatski sredstva na racun u banci jer HR nije na popisu. BIH je na popisu i ako ti je banka u BIH onda ce ti radti. Da je HR na popisu, onda bi vrijedilo ovo sto si napisao :smiley:

Ostaje jedino pisati Paypalu da vam automatski to prebaci, ali prema UA nisu duzni (ako imate banku u HR) :smiley:

@serverlab

Izvinjenje, i pisem za BiH. A vidim sad da tako ustvari treba i postavljacu @anja1

Aha, nisam skuzio na sto si mislio :smiley:

Moguće je sa Srpskog PP na VISA u Srbiji.

Da, vec sam se raspitao i jedan kolega povlaci na visa OTP banke. E sad kako je PP nalog u $ šta u slučaju da je devizni račun za koji je vezana da visa u EUR, da li banka to sama konvertuje po njihovom kursu ili… ?

Funkcionisalo mi je ok do nekog jula prosle godine. I od onda mi vise nisu slali nego sto jesu. Na moje poruke su odgovarali da je isklucen automatski transfer na mom nalogu te ce ga (koji god u tom trenutku operater bio) ukljuciti i da necu imati problema od sljedeceg mjeseca. Isto sam zamoljen da uradim manualni transfer za $5 koji ce potom biti nadoknadjeni. Ali kvaka je u tome da umjesto 1.-3. prebace lovu na racun, ja ih sacekam ta 3 dana da vidim 'oce li biti prebaceno, pa im saljem poruku na koju odgovaraju u narednih 24-48 sati. To je vec 4. ili 5. u mjesecu. Zatim manuelni transfer zahtjeva period od 5-7 radnih dana i suma sumarum prije 11. - 13. nemam svoje pare. Sve sam im tako navodio crtajuci k’o debilima sa sve referencama prethodnih poruka i quote-ovima odgovora predjasnjih operatera. Digresije radi, kako je to vec radilo najnormalnije, a nisam dobio nikakav mejl o promjeni ToU-a/ToS-a imao sam potpuno pravo da trazim svoje. Tako je i ispadalo na kraju. Nadam se da je zavrsila ta njihova glupost. Evo sam slicno pisao i ovde na zadatu temu.

Ja kada manuelno povlacim novac, on bude dostupan na racunu u roku od par sati.Ista stvar je i sa automatskim.