Avalon 30 dana povrat novca - potpuno ili ne?

Moram pitati jer sada sam zbunjen odogovorom njihove podrške.
Tu se nalazi info da ukoliko nismo zadovoljni povrat novca se dobiva ako se otkaže unutar 30 dana.
http://podrska.avalonhosting.me/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=77
https://www.avalon.hr/o-nama/jamstva/

Klijent želi VPS 2 i plaća 7500 kuna za godinu, i onda kažu da, DA dobije se povrat recimo nakon 20 dana ako nismo zadovoljni ali ne cijeli iznos.

OK… ja rekao dobro uzmite onda taj jedan mjesec, nije problem toliki, no podrška kaže da ne zna koji je to iznos…???
A ja znam još manje ako oni ne znaju, da njih košta postavljanje tog servera, i onda se vraća samo dio.
Usluga još nije plaćena. Samo info unaprijed me zanima jer eto nije do mene.

To na webu im nigdje ne stoji, a oni znači ne znaju koji je to iznos.

Znači želimo platiti tipa za cijelu godinu, da uštedimo na dva mjeseca iznos. Kao neki promo.
I mislim da je njima svejedno kad postavljaju da li je na 20 dana ili 365 dana, postupak je isti.

I sad kaže podrška da ne znaju koji je to iznos, da će javiti.

I sad zamišljam situaciju, da platimo 7500,00 kuna unaprijed, i dogodi se neki problem, da nismo zadovoljni i idemo drugdje, tražimo povrat nakon 20 dana, i oni vrate ne znam , 5-6 tisuća… ili još gore…

Molim da mi netko objasni da li je to vama normalno poslovanje, kad stoji obavijest na gornja dva linka o povratu novca?
Ili je SVE ovo nastalo jer podrška je neupućena u poslovanje svoje firme.

Ima li tko kakav pametan input u vezi toga?

Inače zadovoljan sam s AVALON uslugom, iz razloga, jer mogu ih uvijek nazvati i inzistirati da nešto poprave.
Ima puno jefitinijh servera, koji će svi preporučiti sada, ali sam se opekao s takvima.
Tako ako me netko napadne opet (kao prošli put), neka pogleda samu tematiku, znači preporučio sam klijentu AVALON.

Za 7500 kuna na Digitalocean zakupis server na 5 godina, ili na soyoustart.com jedan dedicated na godinu i pol ne znam zasto se uopce ■■■■■ sa tim Hr tvrtkama koje superskupe, a usluga im je upitne kvalitete, cast iznimkama.

@creatifcode Kod domacih firmi mozes potpisati ugovor, specificirati uvjete, sto hoces i kako hoces. Penalizacija, dostupnost i sl. Imas koga nazvati i u 4 ujutro. Na mailove se puno brze odgovara i veca je da tako kazem sigurnost. Ovo u USA … to ti je sve luk i voda. Imao sam vrlo losa iskustva prije 4-5 godina sa USA firmama sto se tice hostinga i osobno kod Digital oceana. Uzeo sam bio kod njih prije 2 godine za test neki mali VPS … digao cpanel i sl … migrirao jedan testni account i nakon par sati mi suspendirali account, kao cudni requestovi na server, previse spajanja s raznih IP adresa i s. Pa da sam migrirao svih 100 accounta koliko sam tada imao … i da se dogodio suspend, meni kao firmi ode glava.

Upravo to! Da mogu ako se dogodi neki shit, dignuti slušalicu i reći im da se popravi ili ode moja glava, a onda Vi plaćate novu!

Znam cijene… svijestan sam toga.
No server je mora biti u HR.

Javili su fer je, ne vraća se samo dio od cpanela licence za jedan mjesec.
cca 150,00 kuna. To je uredu.
Samo malo me šokiralo kad je na podršci rekao da ne zna koliko se vraća.

Znači sve ok.
Osim cijene:)

Poslao sam ti poruku na PM … ponudu za VPS, s puno boljom cijenom i vise resursa :smiley:

Hvala na ponudama;)
Ima zanimljivih ponuda definitivno, to ću možda uskoro nešto za sebe uzimati.
Pa budem sve kontaktirao opet.