.ba domena - gdje najlakše i najpovoljnije registrirati

Gdje je najpovoljnija i najjednostavnija registracija .ba (BiH) domena?

Njihov službeni registar je ovdje
http://nic.ba
ali zahtjevaju prebivalište u BiH ili posrednika. Jedan hrvatski provider nudi registraciju .ba domene za skoro 400kn/godišnje.
Nemam državljanstvo, prebivalište niti tvrtku tamo.

Ne mogu se više sjetit gdje je to bilo, ali znam da sam ja našao najjeftinije za 300kn. Prije nekih godinu dana. Tada nije bilo nigdje jeftinije.
Pa eto, da se ne zamaraš tražeći za 50-100kn, ako nađeš za 300kn uzmi to

Mislim da mozes dobiti .ba domen iz druge zemlje samo ako si pravno lice, i time zelis zastiti svoje ime u BiH.

Tako je barem prije pisalo u pravilima.

OK, hvala, potražit ću još malo.

Ono što na njihovoj stranici piše je 50 KM za aktivaciju + 30 KM godišnje, znači ispod toga ne ide.
Sada, je li to za prvu godinu 50 + 30 KM ili za prvu samo 50 km, a svaka iduća 30 KM - to nisam siguran.

[quote=“mile”]OK, hvala, potražit ću još malo.

Ono što na njihovoj stranici piše je 50 KM za aktivaciju + 30 KM godišnje, znači ispod toga ne ide.
Sada, je li to za prvu godinu 50 + 30 KM ili za prvu samo 50 km, a svaka iduća 30 KM - to nisam siguran.[/quote]

Prva godina 50 (aktivacija)+30KM
sva druga 30KM
ili ako ne uzmes na duzi period pa je onda jeftinije.

[quote=“mile”]OK, hvala, potražit ću još malo.

Ono što na njihovoj stranici piše je 50 KM za aktivaciju + 30 KM godišnje, znači ispod toga ne ide.
Sada, je li to za prvu godinu 50 + 30 KM ili za prvu samo 50 km, a svaka iduća 30 KM - to nisam siguran.[/quote]

Ako gledas cjenovnik na nic.ba, onda je prva godina 80 KM, a naredna 30 KM.

Mejdutim, ima i jeftnije preko registara. Moguce je i prvu godinu dobiti za 45 KM sa PDVom.

Daj link :slight_smile:
Hvala obojici.

Iz Plus-a kažu: prva godina 393,60 Kn/god, a produženje oko 295,00 Kn/god.

^ Da ne rekalmiram sa dirketnim linkom, ne znam kakav je tacno pravilink foruma.

nic.ba -> Registrari-> Global Internet doo

[quote=“Emir_sa”]
Mejdutim, ima i jeftnije preko registara. Moguce je i prvu godinu dobiti za 45 KM sa PDVom.[/quote]

Ovo nemoj ni slucajno, jer vecina registruje na svoje ime domenu. Bolje je platiti malo vise ali biti siguran :wink:

Zahvaljujem, provjerit ću sve navode. :slight_smile:

Cek hoces da kazes da tvojih podataka nema nigdje vezano za domenu?

Bice tvoji podaci, ali neces biti administrator domene… te ce ti lijepo slijedeće godine umjesto 30 KM, opet traziti 45-50 KM.

Govorim ti ovo iz licnog iskustva.

[quote=“nike”]Bice tvoji podaci, ali neces biti administrator domene… te ce ti lijepo slijedeće godine umjesto 30 KM, opet traziti 45-50 KM.

Govorim ti ovo iz licnog iskustva.[/quote]

to da, ali to ne znaci da ti nisi korisnik domene i da ne polazes prava i odgovoronosti vezane za nju. Sjeti se da moras popuniti obrazac i potpisati ga i dostaviti kopiju licne krate koji se dostavljuju UTICu.

isto ako si neka firma i ako zamolis webmastera da ti on pokrene poroces registracije, isto tako moze popuniti i ne zanci da je on vlsnik domene.

Ispravi me ako grijesim.

Prema cjenovniku i kod njih pise 30 KM.

Reci nam skim si imao ta iskustva i kako si ih rjesio? nadam se da nisi ostao bez domene?

lp

Evo i mene zanima jedna ba domena, našao sam kod plusa za 400kn kod registracija i produživanja. Zanima me ima li gdje što niža cijena jer mi je ovo preskupo.

Kod nic.ba je 80 KM (mislim da je to manje od 400kn), ali ne znam da li ce ti oni dati da kupis domen ako nisi drzavljanin BiH.

Upravo i meni treba i evo preporučena mi je tvrtka Leftor a njen cijenik domena možete vidjeti ovdje.

Pazite na jednu stavr, gore je vec neko napisao… prva godina kod nic.ba je 80KM, a svaka iduca po 30KM… kod drugih firmi je prva godina jefitinija ~50KM, ali je zato svaka iduca skuplja tj ~50KM… ako mozete kupite kod nic.ba i zavrsite poso za par dana, eh sad kako ide da neko kupi domenu ko nije iz BiH to ne znam :smiley:

Mislim da i stranci mogu registrovati ba domen.

http://www.nic.ba/lat/stream.php?kat=3

Fizičko lice da bi dobio našu nacionalnu .BA domenu, za apliciranje neophodno je da uradi:

Pošaljete ZAHTJEV (originalni zahtjev možete postali poštom ili donijeti lično u naše prostorije);
Popunite prijavnicu online na našoj stranici 

http://www.nic.ba
;
Pošaljite: Domaći državljani - Kopija bilo kojeg validnog ličnog dokumenta sa slikom (lična/osobna karta, pasoš/putovnica, vozačka dozvola) ili strani državljani - Kopija validnog pasosa/putovnice i validna potvrda o prebivalištu na teritoriji Bosne i Hercegovine.

http://www.nic.ba/lat/stream.php?kat=6#9

znači potrebno je prebivalište