Backlinkovi pitanja!

Pozdrav svima!
Ovo otvaram ovu temu kako bi postavio neka pitanja o backlinkovima koje me muče. Tražio sam po forumu, čitao, itd. , znam da ima par tema otvorenih ovog tipa, ali ako netko zna, a znam da znate :slight_smile: ,molio bh odgovor na neka od mojih pitanja.

1.Ako danas naprimjer ostavim negdje backlink, odnosno ako netko linka na moju stranicu, kada će taj link biti vidljiv kao backlink?

2.Kakva je razlika između linkova u potpisu na forumu, ostavljenih komentara na blogu (gdje ostaviš svoj link), potpisa u foruma a radi se o stranicama s istim page rankom?

  1. Da li je netko od Vas provao koristiti thebacklinkbuilders, ponuda npr. ponuda 1000 backlinks for 9,99 $ ? Znam da ne mogu biti kvalitetni backlinkovi, ali da li je kod nove web stranice isplativo?

4.Da li tko koristi kakav softwer za backlinkove? Koji?

  1. Da li netko od Vas koristi backlink exchange servise? Mislim da se tako zovu, oni gdje moraš kopirati razne script i ostale gluposti na svoj web?

Ovo toliko za sad. Imam još pitanja, ali pomalo. Ako netko ima volje i vremena , molim za Vaše odgovore.

Hvala!

  1. Sve zavisi od dosta faktora. Neke ce google skapirati za manje od 24 casa a za neke ce trebati vise od 5 dana, a znaj da neke ti cak i nece indexirati (kao npr linkova u forum profilima, zato ti je moj savet da svaki novi profil pingujes)

  2. Razlika je u izvoru backlinka. I super ti je da kombinujes razne izvore, jer ako bi gradio samo backlinkove forumima, to bi bilo sumnjivo, zato je i dobro da kombinujes to sve, sa naravno sto jacih foruma i blogova/sajtova gde ostavljas link.

  3. Ne, ja uvek sve radim rucno, jer za domace sajtove nema potrebe kupovati tako neki paket + takvi backlinkovi kao i sto sam znas obicno nisu uopste kvalitetni + mogu biti sumnjivi za google tako odjednom. Za novi sajt i njegovo brze indexiranje ja koristim free site scripts + linkovanje sa jednom jakog bloga i indexiran sam za manje od 48 casova, nekada i u roku od 24 casa.

  4. Opet kazem u mom slucaju ne. Zavisi da li su ti sajtovi za nase ili strano trziste. U oba slucaja svakako dosta stvari mozes odraditi sam, samo je potrebno malo vise vremena ali zato su ti takvi rucni backlinkovi mnogo kvalitetniji nego oni automatizirani.

  5. Opet ne, mislim da ne treba da lupas glavu u startu o ovakvim stvarima. Gledaj prvo da dosta stvari radis sam, da ucis, da zakljucujes, tako ces dosta stvari skapirati i nauciti sto ce ti zauvek ostati. A taj program ili skriptu za neku vrstu automatizacije uvek mozes uzeti.

Hvala DavidVictor na odgovorima, koliko kužim ‘‘ručni rad’’ donosi rezultate.
Daj mi molim te reci što si mislio pod ‘‘pingovanjem profila’’? Kako?

Ove još par konkretnih pitanja:

  1. Da li je bolje da se baziram na baclinkove s stranica s većim page rankom (linkovi do kojih je teže doći) ili da radim na količini backlinkova (ono sve odreda)

  2. Da li postoje ‘‘loši’’ backlinkovi ?

  3. Da li stranice s PR 0 , na kojima imamo svoje backlinkove doprinose našem page ranku, odnosno da li nam poboljšavaju mjesto na googlu (i ostalim prretraživačima)

  4. Pitanje na konkertnom primjeru moje stranice:
    Ovako, npr. želio bis se što bolje pozicionirati na tražilici s pojmoM ‘‘AK POKER CLUB’’ koji se nalazi u tagu stranice:
    http://www.kickbackpoker.net/ak-poker-club/

Moja stranica je:
http://www.kickbackpoker.net/

Pitanje: da li kad ostavljam backlinkove moram ostavljati link na stranicu gdje mi se nalazi AK poker club ili mogu stavit
http://www.kickbackpoker.net/
a da to doprinosi mojoj boljoj poziciji na tražilici za pojam ‘‘AK POKER CLUB’’ ?

Hvala!

Pingovanjem prostim rečima rečeno obaveštavaš određene servise da se nešto novo objavilo/postavilo na webu i pinguješ tu adresu, u ovom slučaju adresu svog profila na forumu. To jednostavno možeš uraditi na ovom linku:
http://pingler.com/

  1. I jedno i drugo :smiley: Što više kvalitetnih linkova sa što više izvora. Znači kombinujem i jače i slabije stranice (Page Rank), kao i izvore odakle ti ti linkovi dolaze. Znači malo profili foruma, malo forum komentarisanje, malo blog komentarisanje, malo social bookmarksi, malo direktorijumi, malo preko članaka, malo preko razmene linkova, malo rss-ovima, malo obaveštenjima za javnost itd itd. Naravno, pri tome je bolje da je ta stranica na kojoj gradiš backlink što jača, ali slobodno gradi na slabijima, link je ipak link.

  2. Pa postoje. Tu možemo misliti i na one no follow. Oni bi ti se mogli smatrati lošim, kao i oni koji dolaze npr sa stranica koje su iz nekog razloga kažnjene od google-a itd. Znači jedno od stvari kod toga ti je da gledaš da tvoji linkovi budu do follow tj da ih tražilice mogu pratiti.

  3. Pre odgovora znaj jedno - Page Rank nije update-ovan odavno i ko zna kada će ga Google ponovo osvežiti. Tako da ne treba puno da brineš o svom page rank-u jer ko zna kada će se on izmeniti čak iako za to vreme sagradiš tonu dobrih backlinkova.
    E sad što se tiče konkretno tvog pitanja - da, naravno da utiče na bolje rangiranje. Naravno, više ima uticaja ako dolazi sa stranice koja je vezana za tvoj niche. Znači ako je tvoj sajt npr o pokeru, najbolje je da dolazi sa slične stranice o tome, pa čak iako je PR 0.

  4. Kombinacija i jednog i drugog. Kada ojačaš svoj glavni domen, samim tim u manjoj ili većoj meri ćeš ojačati i pozicioniranje ostalih stranica tj članaka. Znači ako ti je specijalno taj pojam bitan, radi na njemu uporedo sa glavnim domenom. Znači malo linkuje na glavni, a malo na tu stranicu. Pri tome menjaj malo i anchore, ali naravno najviše se baziraj na pojam AK POKER CLUB i KICKBACK BONUS na primer.

p.s. Ja sam dugo igrao poker na PokerStarsu i Full Tiltu ali pre par meseci sam prestao zbog velikih downswingova.

zasto u alexi za moj blog pise da nema ni jedan link

[quote=“DavidVictor”]Pingovanjem prostim rečima rečeno obaveštavaš određene servise da se nešto novo objavilo/postavilo na webu i pinguješ tu adresu, u ovom slučaju adresu svog profila na forumu. To jednostavno možeš uraditi na ovom linku:
http://pingler.com/

  1. I jedno i drugo :smiley: Što više kvalitetnih linkova sa što više izvora. Znači kombinujem i jače i slabije stranice (Page Rank), kao i izvore odakle ti ti linkovi dolaze. Znači malo profili foruma, malo forum komentarisanje, malo blog komentarisanje, malo social bookmarksi, malo direktorijumi, malo preko članaka, malo preko razmene linkova, malo rss-ovima, malo obaveštenjima za javnost itd itd. Naravno, pri tome je bolje da je ta stranica na kojoj gradiš backlink što jača, ali slobodno gradi na slabijima, link je ipak link.

  2. Pa postoje. Tu možemo misliti i na one no follow. Oni bi ti se mogli smatrati lošim, kao i oni koji dolaze npr sa stranica koje su iz nekog razloga kažnjene od google-a itd. Znači jedno od stvari kod toga ti je da gledaš da tvoji linkovi budu do follow tj da ih tražilice mogu pratiti.

  3. Pre odgovora znaj jedno - Page Rank nije update-ovan odavno i ko zna kada će ga Google ponovo osvežiti. Tako da ne treba puno da brineš o svom page rank-u jer ko zna kada će se on izmeniti čak iako za to vreme sagradiš tonu dobrih backlinkova.
    E sad što se tiče konkretno tvog pitanja - da, naravno da utiče na bolje rangiranje. Naravno, više ima uticaja ako dolazi sa stranice koja je vezana za tvoj niche. Znači ako je tvoj sajt npr o pokeru, najbolje je da dolazi sa slične stranice o tome, pa čak iako je PR 0.

  4. Kombinacija i jednog i drugog. Kada ojačaš svoj glavni domen, samim tim u manjoj ili većoj meri ćeš ojačati i pozicioniranje ostalih stranica tj članaka. Znači ako ti je specijalno taj pojam bitan, radi na njemu uporedo sa glavnim domenom. Znači malo linkuje na glavni, a malo na tu stranicu. Pri tome menjaj malo i anchore, ali naravno najviše se baziraj na pojam AK POKER CLUB i KICKBACK BONUS na primer.

p.s. Ja sam dugo igrao poker na PokerStarsu i Full Tiltu ali pre par meseci sam prestao zbog velikih downswingova.[/quote]

Hvala za sada, puno si mi pomogao. Ako se nečeg sjetim vezano uz temu budem
napisao.

p.s. Igrao sam i ja na 10+ poker soba., i još uvijek igram, ali nešto manje, ono za gušt.

Ako klikneš na upitnik iza “Sites Linking In” piše ti:

Ako ti i dalje nije jasno, otvori novu temu umjesto upadanja u tuđe.

Sad kad gledam svoje linkove i objašnjenja interesira me jer piše citiram: ‘‘This is Blank which means no Anchor text found for this url so PR+OBL+FLAG would not be checked.’’ što bi po meni značilo da backlinkovi na stranicama s jačim PR-om imaju istu težinu kao na svim drugim stranicama, jer ako nema anchor teksta nema ni čitanja PR-a. Da li je to istina? Da li znači da nema koristi postati linkove po forumima, blogovima itd. s jačim PR-om kad ionako neće donositi ništa više od backlinkova stranica s PR-om 0?

tnx

Zna li tko?

To znači da ti je link no follow. Spider ga neće slijediti ali je svejedno indeksiran i računa ti se u ukupan broj linkova.

Jedan od načina kako dobiti besplatni back link jest upis u Mega imenik -
http://megaimenik.com/