Backlinks i domain redirect

Imam .com domenu sa cca 30000 backlinkova od kojih su neki sa .gov i .edu domena. DA je 36/100.
Ta domena je OK, ali ima 3 riječi i mali je exact search.

Imam i .biz domenu (ista niša ) sa dvije riječi, turbo EMD. Ta niša je jedna od globalno najjačih.

Zanima me da li 301 redirect u ovom slučaju .com domene na .biz osigurava benefite backlinkova i za .biz domenu koja trenutno nema backlinkove?

To bi trebalo tako radit tj. link juice bi trebao ici na novu domenu. Medjutim, to moras podesiti i u webmaster tools. Citao sam nedavno jedan clanak o tome na seomoz.

Ja sam čitao o tome na više strana, i svugdje kažu drugo. Čak sam naletio i na dva videa od Cuttsa gdje u jednom kaže da ti backlinkovi nemaju utjecaj, a u drugom da imaju :smiley:

Neki pišu da se prenese (benefiti backlinkova), neki da se ne prenose, neki da se prenose ako se ne promijeni whois, neki da se prenose ako se promijeni hosting ali ne i whois, neki da se ne prenosi ako domena istekne, neki da su u šumi…

Svi oni vode SEO blogove i predstavljaju se kao autoriteti.

Zaključak je da nitko nema pojma uključujući i Cuttsa (koji možda zna, ali ne želi jasno reći) i da se treba osloniti na iskustvo kao i inače.

Ovo sto govoris je vrlo vjerojatno,jer se kao i uvijek nesto nagadja. Jedan kolega je imao isti slucaj i sa redirectom je uspio dovesti novu domenu na poziciju stare.

Moje je mišljenje da je ovo što si opisao bingo i prava stvar. :slight_smile:
Dakle, to bi moralo raditi baš tako kako očekuješ, pogotovo jer je isti niche u pitanju.
Moguće je da će biti potrebno neko vrijeme da se uhoda… :sunny:

Ja sam najbliži vjerovanju da bi to trebalo raditi. I ja nagađam, ali nagađa i 99% onih koji se smatraju SEO stručnjacima :slight_smile:

Hvala na odgovoru. Lako za vrijeme, sigurno je to manje nego bi trebalo novoj domeni da to sama postigne :slight_smile:

Mitok, reci nam molim te, ako si od volje, kako je ispalo ovo sa backlinkovima i domain redirect?
Jeli prošlo u redu kako smo pretpostavili? Vjerujem da jeste. :slight_smile:

Nažalost ne mogu ti pomoći. To sam pitao radi prodaje domena tako da znam što reći kupcu kod prodaje obje domene u paketu.
Ali hvala što si me podsjetio, skroz sam zaboravio na te domene i nisam ih niti krenuo prodavati :slight_smile: