Backlinks - pitanje

Posle pingvina treba stavljati čak preko 70% linkova bez keyword anchora ako imaš naslov i keyworde u tekstu Google će shvatiti o čemu je tvoja stranica.Ako imaš priliku za link u tekstu koristi keyword za komentare je sada bolje ime(ne koristi uvek isto ime za svaki komentar).Inače Pingvin je filter koji se pokreće povremeno do sada je radio dva puta od 26.5 ove godine nije pokretan pa stranice koje forsiraju keyword anchore ili jedan odlično prolaze ali kad google pusti novi pingvin na kome njegovi inženjeri vredno rade sve će ih počistiti.Iz osobnog iskustva ti mogu reći da komentari na blogovima koji nisu administrirani i nije potrebno odobrenje za objavu imaju samo privremenu vrednost jer će jednostavno blogovi brzo nestati.Ovi blogovi su uglavnom napušteni i vlasnici nisu zainteresovani za njih kad istekne registracija domene blog će se ugasiti.Uglavnom od 100 ovakvih linkova za godinu dana ostane oko 20.Ko će normalan dopustiti da mu po blogu pišu svakakve gluposti a da on to sve gleda.Takodje ove stranice brzo budu zatrpane spamom ako je stranica imala pet komentara vrati se za 3 meseca i videćeš ih više stotina,tvoj link će u takvom okruženju izgubiti svaku vrednost.

@gagadijete svaka čast na ovom postu. Shvaćanje SEO na ovom forumu je dosta iskrivljeno i treba ga malo pojasniti.

to mi je potpuno jasno, a na koji način pronaći dobre blogove/stranice ili dali postoji uopće osoba koja nudi backlinkg a da se ne radi o spam stranicama ?

[quote=“chief_wolfinjo”]bok :slight_smile:

molim lijepo recite mi jednu stvar kod blog komentiranja
kod upisivanja podataka pod "Name"
što da upišem ? dali keyword ili neko ime ?
tj. što je bolje ili dali ako stavim keyword pod name dali će se to smatrati spamom ?

hvala !!![/quote]

Probaj ovo, googlaj pojmove anchora u potpisu korisnika "gagadjete"
Dijete
mrsavljenje
dijeta
Brza dijeta
Slike
Pa ukoliko se url-ovi anchora na koje taj korisnik linka, nalaze medju prvih 10 rezultata pretrazivanja, kad blogas, u “name” upisi keyword s kojim zeli “uzletiti”…ako, pak, ti url-ovi nisu dobro pozicionirani. Nemoj to raditi!!! :wink:

Nisam najbolje ovo razumeo ,ja osobno sam preterivao sa korišćenjem keyworda u anchorima zato sam posle Pingvin updatea izgubio 75% posjeta dakle sve moje stranice pa i ove iz potpisa su pale,iako su mnoge i dalje u prvih 10 rezultata ,sada koristim i do 70% brand name i SAJT.COM linkove.Naravno u blog komentarima ove sa SAJT.COM brišu.

Možeš koristiti Blog Commenting Ninja™ - Best Blog Commenting Software for Backlinks košta 47 dolara ovaj alat će sam tražiti blogove kad mu ubaciš kejvorde.Dakle ako mu ubaciš game on će tražiti i napraviti listu svih game blogova gde postoji koment forma.Onda će postovati inteligentne komentare ,prvo će u komentaru pozdraviti vlasnika bloga ako postoji ime i uz korišćenje teme posta napisati primer …
Zdravo George posle više meseci se vraćam na tvoj blog,kraj je leta i godišnjih odmora pa će biti više vremena za surfovanje ovaj tvoj post o hsv dijeti mi se posebno dopao…ovakav komentar mi je odobren jer vlasnik bloga nije mogao pretpostaviti da je ovo napisao program.Možeš ubaciti url konkurenta i on će izdvojiti sve linkove iz komentara i postovati.Uspešnost postovanja mu mnogo zavisi od harvestiranja proksija u šta se baš ne razumem.Kad koristi sopstvenu bazu proksija koja je provaljena uglavnom ne uspe da pošalje komentar iako uspešno popuni formu i pošalje url u listu uspečnih postova.ove proksi adrese treba kupiti…