Backlinks - pitanje

Bok,

molio bih ako mi može netko malo objasnit neke stvari koje su sada aktualne vezane za backlinks,

osim guest postinga, koje još metode su dobre nakon penguin update-a ?

blog komentiranje ?
postavljenje linkova na forume ?

tj. zanima me dali je još blog komentiranje dobro ili ne ?

te dali imate kakvu preporuku ?

te sam mislio npr… na fiverru kupiti 500 backlinksa ali ne da mi ih on napravi nego da mi on pošalje
samo listu url-ova te da ja onda malo po malo znači ne pretjerano radim backlinkove ? jer ako mi on to napravi onda bu to sigurno loše.

hvala ! :student:

Zašto bi plaćao nekome na fiverru, kada postoji dosta foruma i blogova na kojima se postavljaju visoko rangirani blogovi za komentarisanje, forum profili.
Ako trebaš pomoć javi se na pp :slight_smile:

[quote=“erminby”]Zašto bi plaćao nekome na fiverru, kada postoji dosta foruma i blogova na kojima se postavljaju visoko rangirani blogovi za komentarisanje, forum profili.
Ako trebaš pomoć javi se na pp :)[/quote]

bok,

evo javljam se :slight_smile:

tnx

Bok,

ako možet netko komentirati za gore moja pitanja, volio bih čuti još druga mišljenja :slight_smile:

znači blog komentiranje, postavljenje linkova u potpis itd… to je još uredu ili ?

hvala !

Ma sve je u redu, što raznovrsnije to bolje. Neki vrijede manje, neki više, neki ništa ali za ukupnu sliku je OK od svega pomalo, različiti anchori, generic, long tail, čisti url…
Jedino gledaj da izbjegavaš baš spammy stranice, p0rn i sl., mreže članaka (privatne su OK), free direktorije i slabije article direktorije.

Dodju pingvini i pande, popusim ranking, skinem linkove sa webova i foruma (gdje sam to mogao), vrati mi se ranking, nakon toga vratim linkove sa anchorima na te iste webove i forume i ranking mi se poboljsa za iste anchore bolje nego sto je bio prije…pa sad cekam slijedeci google update da vidim sta ce se desiti…
Gledam tvoj “potpis”…“MM web design - Izrada web stranica, SEO optimizacija”…optimiziras web da kada netko u gugl upise: “MM web design - Izrada web stranica, SEO optimizacija” budes prvi…i jesi prvi…ali…tko trazi taj pojam!!!

Mozda zato jer ga ne optimizira?

Nego da se i ja javim. Web direktoriji su proslost, ako mislite da cete dobiti nesto s postavljanjem svojih linkove u web direktorije gadno se varate… Google je ubio web direktorije, najveci problem danas je kako maknuti vas link iz web direktorija, pa sad dobro promislite zasto biste vi vas stavljali u njega.

A da?
A ja mislio da je napisao čime se bavi ne bi li ljudi klikali na link i naručivali njegove usluge.
Nisam imao pojma da je važnija optimizacija za Google nego zarađivanje prodajom usluga (zbog čega je i pokrenuo sajt).

kako će google znati koju stranicu bolje rangirati? o količini sadržaja, unikatnog… bla bla…
i o količini linkova prema stranici, što više to bolje…

Krivo.
Što bolje to bolje!

ne… što više boljega to bolje… :slight_smile:

Što više pa dođe Pingvin :slight_smile:

ma pustite vi pingvine i ostale životinje, probajte na sekundu razmišljat drugačije od toga kako vam Google naredi

Pa da. Tko bi prihvatio trajni link sa naslovnice index.hr, kad može dobiti stotinu linkova sa napuštenih foruma pretrpanih spamom?
Google kaže da je kvaliteta važnija od kvalitete, ali što oni znaju?

:srednji:

[quote=“gambo”]Pa da. Tko bi prihvatio trajni link sa naslovnice index.hr, kad može dobiti stotinu linkova sa napuštenih foruma pretrpanih spamom?
Google kaže da je kvaliteta važnija od kvalitete, ali što oni znaju?

:srednji:[/quote]

kvantitete*?

bok :slight_smile:

molim lijepo recite mi jednu stvar kod blog komentiranja
kod upisivanja podataka pod "Name"
što da upišem ? dali keyword ili neko ime ?
tj. što je bolje ili dali ako stavim keyword pod name dali će se to smatrati spamom ?

hvala !!!

pitaj Google… što mi znamo… lol

molim konkretan odgovor , a ne bezveze …

hvala

Sa strane SEO optimizacije, bolje je staviti keyword. No gotovo je sigurno, ako itko provjerava te komentare (mislim na vlasnika sajta) da će takav komentar biti uklonjen jer je očiti spam.
Također, u zadnje vrijeme, ne treba pretjerivati sa stavljanjem keyword-a kao anchor-a za linkove.

[quote=“APazinjan”]Sa strane SEO optimizacije, bolje je staviti keyword. No gotovo je sigurno, ako itko provjerava te komentare (mislim na vlasnika sajta) da će takav komentar biti uklonjen jer je očiti spam.
Također, u zadnje vrijeme, ne treba pretjerivati sa stavljanjem keyword-a kao anchor-a za linkove.[/quote]

Hvala na odgovoru :slight_smile:
Molim te možeš mi reći još kako google gleda na sve to ? ili je dovoljno napraviti nekoliko takvih backlinkova ali kvalitetnih ?
a ostale umjesto keyworda postavim ime npr…

Hvala !!!